Veidai

2016.04.12 15:24

Naujas penkių Australijos dolerių banknotas supykdė ir paukščių entuziastus

BNS2016.04.12 15:24

Penkių Australijos dolerių banknotas yra mažiausio nominalo šios šalies popierinis pinigas, bet jo naujas dizainas išprovokavo neproporcingai didelę kritiką, kai ši kupiūra buvo pristatyta antradienį, o nuožmiausiai nusiteikusieji tvirtino, kad ji yra „atgrasi“ ir „panaši į vėmalus“.

Ant banknoto, kuris pakeis savo blankesnį pirmtaką nuo rugsėjo 1-osios, pavaizduotos geltoni Habardo akacijos (Acacia hubbardiana) žiedynai ir spalvingi Australijos paukšteliai – rytiniai smailiasnapiai medsiurbiai ( Acanthorhynchus tenuirostris).

„Kiekviename naujos serijos banknote, be kitų elementų, bus pavaizduotos įvairių rūšių Australijos akacijos ir kuris nors vietinis paukštis“, – sakoma Australijos rezervų banko valdytojo Glenno Stevenso pranešime.

„Šis dizainas yra plačių konsultacijų su dalyką išmanančiais ekspertais ir grynuosius pinigus naudojančiu sektoriumi, taip pat atlikus kokybinį tyrimą, kuriame dalyvavo tikslinės grupės“, – aiškinos jis.

Tačiau kritikai, pradedant socialinių tinklų vartotojais, baigiant paukščių mylėtojais, neslėpė savo nepasitenkinimo.

„Mūsų nauji penketukai atrodo kaip vėmalai“, – rašė vienas „Twitter“, vartotojas, o kitas purkštavo: „Tūkstantis beždžionių su tūkstančiu „Photoshop“ niekada nebūtų sukūrusios nieko atgrasiau negu naujasis penkių Australijos dolerių banknotas.“

Kai kurie kėlė klausimą, kodėl buvo panaudotas tas pats karalienės Elizabeth II, formalios Australijos vadovės, portretas, nupieštas pagal nuotraukas, atrinktas centrinio banko 1984 metais, o ne naujesnis monarchės atvaizdas.

„Naujas penkių dolerių banknotas iš tikrųjų atima metų iš karalienės“, – rašo „Twitter“ vartotoja Joanna Hall.

Nauji pinigai sugebėjo supykdyti netgi paukščių entuziastus.

„Jis labai netikslus spalvų prasme“, – aplinkosaugos organizacijos „Birdlife Australia“ pajūrio migruojančių paukščių programos direktorius Danas Welleris sakė naujienų agentūrai AFP, pridūręs, kad bendra tos rūšies paukščio išvaizda buvo pavaizduota gana tiksliai.

„Kaip pavaizduota ant banknoto, vienintelės dvi teisingos spalvos yra balta ir juoda“, – aiškino jis.

Rytinių smailiasnapių medsiurbių, paplitusių Australijos rytų pakrantėje, akys raudonos, galva juoda, sparnai ir uodegos pilki, gurklys baltas, o pilvelis – kaštoninis.

Tačiau naujame banknote paukščio pilvelis pavaizduotas melsvas, o sparnai – ryškiai mėlynos, geltonos, purpurinės ir rausvos spalvos.

Šie banknotai bus išleisti į apyvartą minint šalies perėjimo prie dešimtainės pinigų sistemos 50-ąsias metines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt