Naujienų srautas

Veidai2016.04.11 14:42

Arbatos mėgėjams – metinė šventė: ragaujama pirmojo skynimo Dardžilingo arbata

Dardžilingo regione, Himalajų priekalnėse, 600–2000 metrų aukštyje virš jūros lygio auginama garsioji Dardžilingo arbata, kuria mėgaujasi arbatos gurmanai visame pasaulyje. Teigiama, kad ši arbata ne tik skani gerti, bet joje yra antioksidantų, taip pat ji stiprina imuninę sistemą ir puikiai tonizuoja. Ištikimiausi šios arbatos mėgėjai Lietuvoje šiuo metu, anksčiau nei įprasta, jau turi galimybę pasidžiaugti pirmojo skynimo derliumi.

Pasak arbatos eksperto Andriaus Žilinsko, šiais metais jau kovo viduryje pavyko gauti pirmuosius Dardžilingo arbatos pavyzdžius.

„Paprastai pirmojo skynimo Dardžilingo arbatą gauname balandžio–gegužės mėnesiais, o dabar – balandžio pradžia, ir mes jau ragaujame šią arbatą“, – džiaugiasi A. Žilinskas.

Anot jo, šios arbatos rūšies auginimui skiriamas ypatingas dėmesys. Indijos šiaurės rytuose, Himalajuose, iš viso yra 87 Daržilingo arbatų sodai.

„Mes patys vykstame į tuos sodus. <...> Dardžilingo arbatai pačiame regione skiriamas didelis dėmesys. Kai kurie sodai netgi laistomi vandeniu“, – pažymi A. Žilinskas, pabrėždamas, kad vanduo Indijoje – dalykas, kuris paprastai labai taupomas, tačiau ypatingos arbatos sodams jo nėra gailima.  

Arbatos žinovas taip pat pasakoja, kaip reikėtų atpažinti geros kokybės Dardžilingo arbatą.

„Renkantis arbatą visų pirma reikia pažiūrėti, kaip atrodo neplikyta arbata. Turi būti kuo daugiau žalių arbatos lapelių. Tai parodo kokybę. Užplikius arbatą, arbatžolės turėtų būti gelsvos spalvos. Kuo gelsvesnė spalva – tuo kokybė geresnė. Ragaujant arbatą turi jaustis vaisių, gėlių aromatas“, – teigia A. Žilinskas.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi