Veidai

2016.04.11 10:22

Estijos atstovas iki „Eurovizijos“ dirbo kelionių agentūroje

Artėjant gegužės viduriui, visa Europa vis dažniau atsigrežia į Švediją – būtent čia jau neužilgo šešiasdešimt pirmąjį kartą turėtų įvykti Eurovizijos dainų konkursas. LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ kviečia iš arčiau susipažinti su kaimyninės Estijos daina ir ją atliekančiu dvidešimt vienerių Juriu Pootsmanu.

Šiais metais Estijai atstovausiantis J. Pootsmannas gegužės mėnesį vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse pristatys dainą „Play". Nors vaikinui dar tik dvidešimt vieneri, jo sąskaitoje – keli laimėti talentų konkursai, koncertiniai turai, taip pat bilietas į vieną didžiausių Europos muzikos renginių.

„Tai – didžioji scena. Stovėti joje būnant tokio amžiaus – baisoka, tačiau nekantrauju save išbandyti. Pasirodymas – maža dalis visko, kas laukia, įdomu patirti ir tai, kas vyksta nulipus nuo scenos – interviu, susitikimai.

Laukia daug iššūkių, pažiūrėsime, kaip pavyks susidoroti. Kol kas spaudimo nejaučiu, manau, jis atsiras Švedijoje prasidėjus pasirodymams. Kol kas mėgaujuosi būdamas šioje karuselėje ir negaliu sulaukti, kada ten galėsiu parodyti viską, ką būsime paruošę“, – tikino jaunasis atlikėjas.

Pašnekovas pasakoja, kad prieš išmėgindamas jėgas televiziniuose projektuose, muzikos niekur nesimokė ir gyveno paaugliui įprastą gyvenimą. Mokyklą baigęs nestojo ir į universitetą, tačiau dėl to spaudimo tikina visai nejaučiantis.

„Buvau paprastas vaikas – nesimokiau jokioje muzikos mokykloje, tik vidurinėje dainavau chore. Vėliau atsikraustėme į Taliną, pradėjau dirbti kelionių agentūroje – tiesiog užsakinėdavau skrydžius kitiems žmonėms.

Tada tiesiog pabandžiau savo jėgas viename estų realybės šou – laimėjau, dabar stoviu čia, prieš jus, kasdien išmokstu naujų dalykų apie muzikos pasaulį, susipažįstu su atlikėjais ir muzikantais“, – apie savo kelią iki didžiosios scenos pasakojo estas.

„Eurovizijos“ dainų konkursą dainininkas sako stebintis nuo vaikystės, tačiau savo dalyvavimo jame pernelyg nesureikšmina. Ir nors pasirodymas „Eurovizijoje“ gali turėti įtakos vėlesnei jo karjerai, aukštų tikslų sau išsikelti atlikėjas neskuba – prieš metus prisipažįsta nebūtų patikėjęs tokiu karjeros šuoliu.

„Visiškai nieko nesitikiu. Man tik 21-eri, „Eurovizijoje“ dalyvausiu pirmą kartą. Vis dar negaliu patikėti, kad ten važiuoju, nesuprantu, kad tikrai stovėsiu toje scenoje. Norėčiau pakliūti į finalą, tačiau finale tikrai nieko nesitikiu, tiesiog noriu gerai praleisti laiką, nesinervinti. Svarbiausia – mėgautis akimirkomis scenoje ir pasisemti kiek įmanoma daugiau patirties“, – kalbėjo šiųmetinis Estijos atstovas.

J. Pootsmano atliekama daina – „Eurovizijoje“ Estijai jau pernai atstovavusio Stigo Rastos parašytas kūrinys. Tai – daina apie meilę, komplikuotus santykius tarp dviejų žmonių. Pasak muzikanto, pastaraisiais metais matyti ryškūs pokyčiai konkurso scenoje – prieš kelerius metus daug dėmesio buvo skiriama efektams, šou detalėms, o dabar vis svarbesnis tampa pats kūrinys. 

„Klausiausi Baltijos šalių dainų, taip pat ir kaimynų – Švedijos, Rusijos, Suomijos. Manau, kad kiekvienais metais „Eurovizijos“ lygis auga, kasmet atsiranda vis stipresnių, geresnių kūrinių. Ankščiau labai daug reiškė šou, specialieji efektai, daug žmonių scenoje. Bet dabar atrodo, kad visas dėmesys skiriamas dainoms, dėl to džiaugiuosi“, – savo nuomonę dėstė atlikėjas.

Estai šiais metais pasirodys pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 10 dieną. Pernai šios šalies atstovų, Elinos Born ir Stigo Restos duetas Europos dainų konkurse užėmė 7-ąją vietą.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.