Veidai

2021.01.29 07:15

Kone 40 tūkst. žmonių nuo Jacksono iki Obamų kalbinusi Oprah Winfrey: visi nori vieno – būti išgirsti

LRT.lt2021.01.29 07:15

Pokalbių laida „The Oprah Winfrey Show“ JAV televizijos eteryje buvo rodoma net 25 sezonus, o jos vedėja Oprah Winfrey ne sykį išrinkta tarp įtakingiausių ir turtingiausių asmenybių. Laidų vedėjos kėdėje sėdėjo dešimtys tūkstančių pašnekovų nuo Michaelo Jacksono iki Baracko ir Michelle Obamų. Tiesa, kad ir su kokiu svarbiu asmeniu tektų kalbėtis, visi nori to paties – būti išgirsti, tikina O. Winfrey.

Pokalbių laida „The Oprah Winfrey Show“ JAV televizijos ekranuose buvo rodoma 1986–2011 m., kiekvienos laidos įrašai dar ir dabar renka peržiūras interneto platformose. Pati augusi skurde, padariusi įspūdingą karjerą O. Winfrey ilgą laiką buvo vadinama „žiniasklaidos karaliene“, o vėliau ji tapo 20 a. turtingiausia afroamerikiete ir pirmąja Šiaurės Amerikos juodaode multimilijardiere.

Pati laidos kūrėja O. Winfrey sako, kad per laidos kūrimo metus pakalbino daugiau kaip 37 tūkst. pašnekovų, rašo CNBC.

O. Winfrey kalbėjosi su įvairiais žmonėmis. Jos kėdėje teko sėdėti pasaulinio lygio atlikėjui Michael`ui Jacksonui, šis interviu buvo vienas žiūrimiausių televizijos istorijoje. Su O. Winfrey ne sykį kalbėjosi Barackas ir Michelle Obamos, Tina Turner, Beyonce, naujai išrinktas JAV prezidentas Joe Bidenas ir daugelis kitų puikiai atpažįstamų veidų.

Tiesa, O. Winfrey tekdavo kalbinti ne tik įžymybes, bet ir paprastus žmones: kalinius, darbininkus, susiduriančius su kasdienio gyvenimo iššūkiais. Ir nors laidų vedėja jau mačiusi tiek, kad ją vargiai kas nustebintų, ji sako supratusi vieną paprastą gyvenimo dėsnį – daugybė tūkstančių pašnekovų, nesvarbu, kokią poziciją užimtų gyvenime ar su kokiomis problemomis susidurtų, nori tik vieno.

„Visi, su kuriais susitinku, tenori būti pamatyti ir išgirsti“, – sakė O. Winfrey Niujorke vykusiame pasirodyme „Oprah`s 2020 Vision: Your Life In Focus“.

O. Winfrey sakė su laiku pradėjusi suprasti, kad visi jos pašnekovai, įskaitant ir prezidentus Baracką Obamą ir George`ą Bushą ar dainininkę Beyonce, turi panašumų.

„Jau žinojau, ką jie pasakys po kiekvieno interviu. „Ar buvo gerai? Kaip viskas pavyko? Kaip man sekėsi?“ Vienokia ar kitokia forma visi pašnekovai to klausdavo, – renginyje kalbėjo O. Winfrey. – Taigi aš pradėjau jiems sakyti: „Oho, kaip įdomu. Beyonce manęs klausia, ar viskas gerai, po to, kai tik ką mane išmokė seksualaus šokio judesių.“

Netrukus O. Winfrey sakė supratusi, kad kiekvienas laidoje analizuojamas klausimas ar problema iš esmės kyla dėl to, kad kažkas nebuvo pastebėtas.

„Galiu jums pasakyti, kad kasdieniame gyvenime, virtuvėje, konferencijų salėse, darbe, visuose santykiuose... kiekvienas jūsų sutiktas žmogus nori žinoti – ar tu mane matei? Ar mane girdėjai? Ir visi ginčai kyla tik dėl to“, – teigė ji.

Tai supratusi, O. Winfrey teigė sąmoningai besistengianti patikinti žmones, su kuriais kasdien bendrauja, kad juos girdi ir mato. O tam reikėjo išmokti būti atidesnei, nenuklysti mintimis. „Kasdien praktikuoju dėmesingą įsisąmoninimą, kuris tiesiog reiškia dėmesio sutelkimą į šią akimirką“, – atviravo O. Winfrey.

2018 m. tinklalaidėje „Super Soul“ O. Winfrey pasakojo, kad meditacijos įvaldymas buvo viena iš labiausiai gyvenimą pakeitusių ir jo ribas išplėtusių patirčių, kurias jai teko išgyventi.

O. Winfrey, kaip ir milijardierius Ray Dalio ir dainininkė Lady Gaga, praktikuoja transcendentine meditacija (TM) vadinamą techniką. TM yra patentuota praktika, kurios moko atestuoti mokytojai, reikalaujantys du kartus per dieną ramiai atsisėsti ir 20 minučių kartoti mantrą.

Dėmesio sutelkimas į šią akimirką O. Winfrey pasirodė taip svarbu, kad 2011 m., paskutinio pokalbių šou „The Oprah Winfrey Show“ sezono metu, ji savo bendradarbiams buvo pasamdžiusi TM mokytoją, supažindinusį juos su šios meditacijos technika.

Laidoje „The Dr. Oz Show“ O. Winfrey pasakojo, kad jos darbuotojai darydavo dvi pertraukas per dieną, kad 20 minučių pamedituotų, o ji jiems vis kartojo, kad tai yra kur kas svarbiau už darbą.

„Tai suteikia papildomos energijos, energijos intensyvumo, tikslingumo, kurio anksčiau nejautėme“, – sakė O. Winfrey.

Sausio 29 d. O. Winfrey sukanka 67-eri. Moteris ne kartą buvo išrinkta viena įtakingiausių asmenybių pasaulyje, šiuo metu jai priklauso kabelinis kanalas „The Oprah Winfrey Network“, žurnalas ir interneto puslapis. O. Winfrey yra išleidusi ne vieną knygą, „Mano gyvenimo atradimai“ išversta ir į lietuvių kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt