Veidai

2016.04.08 12:47

Samoa – diskusijos dėl Jėzų vaidinusiai moteriai atsivėrusių „stigmų“

BNS 2016.04.08 12:47

Samoa užvirė debatai, ar kraujuojančios žaizdos, atsivėrusios vienai jaunai moteriai, mokyklos vaidinime suvaidinusioje Jėzų, yra stebuklas ar apgavystė.

Šios Ramiojo vandenyno salų šalies premjeras yra vienas iš tikinčių, kad Toaipuapuagai Opapo Soanai išsivystė stigmos, atitinkančios nukryžiuoto Kristaus žaizdas, kai ji suvaidino vienos sekmadieninės mokyklos Velykų renginyje.

Kiti skeptiškai vertina tuos pareiškimus, sakydami, kad 23 metų moters žaizdos yra apgavystė arba psichosomatinis sutrikimas, sukeltas religinės isterijos.

Samoa žurnalistė veteranė Cherelle Jackson sakė, kad šis įvykis paskatino karštus debatus ir netgi grasinimus smurtu šalies internetiniuose forumuose, neturinčius precedento šalyje, kuri dažnai pateikiama kaip religinės santarvės pavyzdys.

„Ši istorija sukėlė vienas agresyviausių, labiausiai įtemptų ir neabejotinai pačias plačiausias diskusijas Samoa viešuose interneto forumuose“, – nurodė ji.

Žiniasklaida paskelbė nuotraukų, kurioje matomos kraujuojančios žaizdos ant T. O. Soana'i rankų, kojų ir kaktos, o maldininkai pradėjo plūsti į kaimą, kuriame ji gyvena.

Ankstesni numanomi stigmų atsivėrimo atvejai dažniausiai būdavo susiję su Katalikų Bažnyčios nariais, bet T. O. Soanai priklauso protestantiškai Samoa kongregacinei krikščionių bažnyčiai. Šis faktas dar labiau aštrina debatus, o abiejose bendruomenėse esama daug abejojančių.

„Turėtume džiaugtis tokiais įvykiais – kad tai nutiko Samoa dvasininko dukrai“, – katalikas premjeras Tuilaepa Sa'ilele Malielegao anksčiau šią savaitę sakė žurnalistams.

„Jeigu tai nutinka kažkokiems žmonėms, tai reiškia, kad jie yra šventi ... daugeliu atveju Katalikų Bažnyčiai geriausiai žinoma apie tokius įvykius, ir tai nutinka daugiausiai kunigams, vienuolėms ir itin pamaldiems žmonėms“, – pridūrė jis.

Viktorijos universitete Velingtone dėstantis religijos studijų profesorius Paulas Morrisas sakė, kad netgi tuo atveju, jeigu moteriai atsivėrusios žaizdos nėra Dievo žinia, tai nereiškia, kad jos yra klastotė.

„Kitas paaiškinimas – kad jos yra psichosomatinės; kad (jos atsirado dėl) didžiulio susitapatinimo ... kai jauna moteris arba vyras nepaprastai susitapatina su Jėzumi“, – specialistas sakė Australijos nacionaliniam transliuotojui ABC.

„Šis imlumas savitaigai (gali) sukelti fizinę transformaciją“, – aiškino P. Morrisas.