Veidai

2021.01.26 09:56

Haris Poteris kraustosi į televiziją – planuojama kurti serialą

LRT.lt2021.01.26 09:56

Hario Poterio filmų gerbėjams – ilgai laukta, gera žinia. „The Hollywood Reporter“ praneša, kad planuojama kurti HBO Max televizijos serialą apie jaunąjį burtininką.

Tiesa, serialo dar teks palaukti, mat, pasak šaltinių, šiuo metu vyksta dar tik labai ankstyvos stadijos derybos su galimais scenarijaus autoriais, o jokios sutartys nėra pasirašytos.

1997-aisiais birželio 30 d. išleista knyga „Haris Poteris ir išminties akmuo“ – pirmoji iš septynių serijos knygų. J. K. Rowling kūrinys greitai pelnė ne tik skaitytojų simpatijas, bet ir palankų kritikų vertinimą.

Istorija pasakoja apie paauglio burtininko Hario Poterio ir jo geriausių draugų iš Hogvartso kerėjimo ir burtų mokyklos – Ronio Vizlio bei Hermionos Įkyrėlės nuotykius. Trise jie ieško paslapčių kambario ir kovoja su bazilisku, bando išgelbėti Hario krikštatėvį, laimėti burtų trikovės turnyrą, prisijungti prie Fenikso brolijos, bet visų svarbiausia – nugalėti juodąjį burtininką Valdovą Voldemortą.

Knygos sulaukė sėkmės visame pasaulyje. Dėl „Hario Poterio“ populiarumo JAV dienraštis „The New York Times“, iki tol spausdinęs tik suaugusiųjų literatūros bestselerių sąrašus, pradėjo publikuoti ir vaikų literatūros populiariausių kūrinių sąrašus – pirmosios trys Hario Poterio serijos knygos iš sąrašo nesitraukė net 79 savaites iš eilės. Skaičiuojama, kad iš viso išleista daugiau nei 400 milijonų visų dalių kopijų, jos išverstos į 67 kalbas, be to, visos knygos ekranizuotos.