Veidai

2016.04.06 19:43

M. Obama paskutinį kartą Baltųjų rūmų pievelėje sodino daržoves

Laura Tautvaišaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.06 19:43

Pavasaris į daržą išviliojo netgi pirmąją JAV ponią. Aštuntą pavasarį Michelle Obama, padedama vaikų iš visos šalies, Baltųjų rūmų pievelėje sodina daržoves ir ragina amerikiečius, kurie laikomi labiausiai nutukusiais pasaulyje, valgyti sveikiau.

Turbūt neatsirastų nė vieno, kuris tarp pirmosios ponios pareigų įvardytų daržų sodinimą. Bet M. Obama nuo pirmųjų dienų visus stebina paprastumu. Tiesa, šis daržas Baltųjų rūmų pietinėje pievelėje – ne šeimoms reikmėms.

Prieš septynerius metus pasikvietusi į pagalbą vaikų iš vienos Vašingtono pradinės mokyklos, M. Obama taip ėmėsi raginti sveikiau valgyti, o vėliau tai išaugo į iniciatyvą, pavadintą „Judėkime!“. Jos tikslas ambicingas – išspręsti nutukimo problemą per vieną gyventojų kartą. Amerikiečiai nuo antsvorio kenčia labiausiai pasaulyje, nutukę daugiau kaip trečdalis suaugusiųjų.

Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

„Mes iš tikrųjų pakeitėme pokalbius apie tai, ką jūs valgote Manėme, kad jei žinosite, iš kur atkeliauja maistas, gal labiau norėsite valgyti savo daržoves, jei žinosite, kaip jos atrodo. Bet daržas tapo daug svarbesnis. Tai vieta, kur mūsų darbuotojai, žmonės iš visų Baltųjų rūmų, savanoriškai ateina padėti. Kasmet užauginame tūkstančius svarų maisto, kurį atiduodame apylinkės benamių prieglaudoms“, – sakė JAV pirmoji ponia.

Kiekvieną pavasarį nuo 2009-ųjų sodinti daržą pirmajai poniai padeda mokiniai iš visos šalies. Šiųmetis pavasaris M. Obamai Baltuosiuose rūmuose paskutinis, ji tikisi, kad tradiciją tęs ir kiti rūmų šeimininkai, kurie paaiškės po rudenį vyksiančių Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų.

Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

Tad į simbolinį paskutinį pirmosios ponios daržo sodinimą pakviesti ir sodinusieji pirmąjį. Anuomet pradinukai, per septynerius metus gerokai ūgtelėję, padėjo jaunesniems vaikams. Darže plušo ir NASA atstovės. Jos sėjo tokios pat rūšies salotas, kokios auginamos tarptautinėje kosminėje stotyje.

Prieš mėnesį netikėtais apsilankymais stebinusi daržininkystės programose dalyvaujančias mokyklas Vašingtono apylinkėse, nuo ketvirtadienio M. Obama leidžiasi į kelionę po šalį, neplanuotais vizitais džiugins vietos bendruomenes ir mokyklas, domėsis, kaip jiems sekasi auginti daržus ir ragins amerikiečius valgyti sveikiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.