Veidai

2021.01.24 20:59

Lietuvos sužavėta „Černobylio“ aktorė Emily Watson iš čia išsivežė šviesius prisiminimus

LRT.lt2021.01.24 20:59

Kai Lietuvoje buvo filmuojamas serialas „Černobylis“, čia viešėjo ir žymi britų aktorė Emily Watson, sukūrusi mokslininkės iš Minsko Ulanos Khomyuk vaidmenį. Duodama interviu užsienio žiniasklaidai moteris šiltai atsiliepė ir apie mūsų šalį bei jos žmones.

Londone užaugusi E. Watson savo karjerą pradėjo teatre, o kino gerbėjai apie ją sužinojo, kai tuo metu 29-erių aktorė nusifilmavo 1996-aisiais pasirodžiusioje Larso von Triero juostoje „Prieš bangas“ („Breaking the Waves“).

„Šis vaidmuo pasuko mano gyvenimo kelią. Tai buvo milžiniška, nuostabi, nepakartojama patirtis. Kaip vėliau paaiškėjo, gyvenimą pakeitusi patirtis. Už tai esu labai dėkinga“, – theartsdesk.com sakė E. Watson.

Debiutinis vaidmuo kine aktorei pelnė ne vieną apdovanojimą ir pripažinimą. Šiandien jos biografijoje – dešimtys vaidmenų, tarp jų – „Ana Karenina“, „Mažosios moterys“, „Visko teorija“, „Angelos pelenai“, tai pat ir daugybę apdovanojimų susižėręs Lietuvoje filmuotas „Černobylis“.

„Lietuva yra labai graži šalis. Jaučiama, kad totalitarinis režimas šalies istorijoje paliko pėdsaką, ypač vyresnei kartai, tačiau jaunoji karta yra nepaprastai atvira, draugiška, šiltai priimanti, talentinga. Be to, jauni žmonės čia labai pažengę interneto vartotojai.

Dauguma komandos narių Lietuvoje buvo lietuviai, daug žinantys apie seriale vaizduojamą laikmetį, jie pamena, kaip tada žmonės gyveno, kaip rengėsi, kaip kalbėjo. Taigi jie galėdavo čia pat pasakyti, kas yra autentiška, o kas – ne, kas atrodo nenatūraliai ir pan.“, – komplimentų lietuviams interviu collider.com negailėjo aktorė.

Tuo metu, kai 1986-ųjų balandžio 26 d. įvyko „Černobylio“ avarija, E. Watson studijavo anglų filologiją Bristolio universitete ir apie nelaimę žinojo palyginti nedaug. Moteris prisipažino, kad tik perskaičiusi serialo „Černobylis“ scenarijų ir apie nelaimę pasidomėjusi daugiau, suprato, kokia iš tiesų didelė tai buvo tragedija ir kaip ji galėjo baigtis.

Tiesa, pagrindiniai „Černobylio“ herojai sukurti remiantis tikromis, kadaise gyvenusiomis asmenybėmis, išskyrus Ulaną Khomyuk, mokslininkę iš Minsko, kurią suvaidino E. Watson. „Ji yra savotiškas visų mokslininkų, besidomėjusių situacija, junginys“, – apie savo heroję BBC pasakojo E. Watson.

54-erių aktorė gyvena gimtajame Londone, yra laimingai ištekėjusi. 1995-aisiais ji sukūrė šeimą su Jacku Watersu, 2005-aisiais pora susilaukė dukters, o po ketverių metų jiems gimė sūnus Dylanas. Beje, kaip aktorė pasakojo theguardian.com, pirmagimę dukrą jie nusprendė pavadinti Julieta, nes kadaise susitiko Karališkajame Shakespeare`o teatre: „Nors garsioji Romeo ir Julietos istorija nėra mano mylimiausia pjesė, tiesiog jautėme, kad turime atiduoti tam tikrą duoklę savo istorijai.“

Aktorė save vadina atsidavusia motina, kuriai svarbus laikas su šeima. Aktorė yra sakiusi, jog mielai sugrįžtų į teatrą, tačiau tam dar neatėjo laikas:„Spektakliai dažnai vyksta savaitgaliais, o aš turiu du vaikus. Nenoriu iš jų atimti savaitgalių su mama.“

Būtent todėl, sužinojusi, kad „Černobylis“ bus filmuojamas kelis mėnesius, aktorė sudvejojo, ar tikrai nori imtis šio vaidmens ir ilgesniam laikui atsiskirti nuo vaikų. Imtis vaidmens aktorė sutiko tik po ilgų įtikinėjimų.

Didele vertybe šeimą vadinanti moteris neslepia – vienas skaudžiausių gyvenimo išgyvenimų – motinos netektis 2011-aisiais. „Mane ištiko šokas. Suprantu, kad turime gerbti žmogaus nueitą gyvenimo kelią ir leisti išeiti. Mirtis yra neišvengiama ir geriau su ja susitaikyti kiek įmanoma greičiau“, – sakė ji theguardian.com.