Veidai

2016.04.09 14:23

Afišas kuriantis šilkografas: kartais žvaigždės plakatus drasko į skutelius

Garsus vokiečių menininkas Larsas P. Krause, šilkografijos būdu kuriantis koncertų afišas išskirtinių grupių koncertams, tikina, kad jis dirbdamas savo darbą retai kada atsižvelgia į jį besikreipiančių žvaigždžių pageidavimus, tačiau reakcijų taip pat sulaukia visokių: nuo džiaugsmo šūksnių iki jo sukurtų darbų suplėšymo.

„Kuriu plakatus tik tikrai geroms grupėms. Ne grupės nariai, o aš nusprendžiu, kaip atrodys afiša. Jei meninikui suteikiama kūrybinė laisvė, rezultatas visuomet geresnis“, – teigia Drezdene gyvenantis 45 m. amžiaus šilkografas.

Paprastai muzikantai, jų vadybininkai ar agentai kreipiasi į menininką ir užsako plakatą. Muzikantai gali išsakyti savo pageidavimus, kokio stiliaus plakato norėtų, tačiau L. P. Krause visuomet pasilieka sau teisę išsirinkti leitmotyvą. Muzikantai dailininkui turi duoti leidimą spausdinti plakatą, nes jame minimas jų vardas.

„Reakcijų būna įvairių: kartais pamatę mano sukurtą plakatą muzikantai klykia iš džiaugsmo, o kartą – šios grupės vardą išlaikysiu paslaptyje – mano plakatą sudraskė į skutelius ir panaudojo juos kaip bilietus. Visaip gali nutikti“, – įsitikinęs šilkografas.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.