Veidai

2021.01.23 22:20

Dešimtmečius paslapties slėgta Ellen DeGeneres – apie išsilaisvinimą, skausmą ir vaikus

LRT.lt2021.01.23 22:20

Beveik 40 metų televizijos laidų vedėja, komikė, aktorė ir prodiuserė Ellen DeGeneres gyveno kaustoma paslapties apie savo seksualinę orientaciją. Kai būdama 19-os apie tai prisipažino tėvui, turėjo išsikraustyti iš namų. Šiandien ji džiaugiasi galėdama gyventi nesislapstydama, nors ir pavargo atsakinėti į klausimą, ar neplanuoja turėti vaikų.

E. DeGeneres kelias į pripažinimą prasidėjo devintojo dešimtmečios pradžioje JAV kavinėse, kur ji rengdavo stand-up komedijos pasirodymus. Šiandien ji puikiai žinoma pramogų pasaulio žvaigždė, nuo 2003 m. vedanti savo pokalbių laidą „The Ellen DeGeneres Show “.

Kelis sezonus (1994-1998 m.) ji taip pat vaidino situacijų komedijoje „Ellen“, kurioje įkūnijo savotišką personažą Ellen Morgan. Kaip tik tuo metu, 1997-aisiais, komedijos pagrindinė herojė prisipažino esanti homoseksuali. Prieš pasirodant šiai serijai ir tikroji E. DeGeneres pirmą kartą viešai prakalbo apie savo seksualinę orientaciją.

Nors gandai apie tai, kad ją traukia moterys, sklandė jau kurį laiką, Ellen pirmą kartą apie tai papasakojo Oprah Winfrey laidoje: „Visada maniau, kad asmeninis gyvenimas yra tik mano reikalas, tačiau nusprendžiau prabilti, nes supratau, kad kol turėsiu paslaptį, tol ji mane persekios ir neramins.“

Tuo metu 39-erių moteris svarstė, kad jau yra priėmusi save, savo kūną, savo mintis, kurias sudėlioti tvarkingiau padėjo ir psichologo konsultacijos. „Dabar esu patenkinta savimi tokia, kokia esu, nors ilgą laiką taip nesijaučiau“, – O. Winfrey studijoje dėstė ji.

Nors žymi komikė pasakojo nuo vaikystės supratusi, kad yra kitokia, ji ilgą laiką susitikinėjo su vyrais. „Tiesiog visada jaučiausi taip, tarsi tai būtų nevisai tai, ko noriu ar ieškau“, – prisiminė E. DeGeneres.

Šeimai apie savo orientaciją ji prisipažino būdama 19-os. „Kiek sunkiau buvo pasakyti tėčiui, nes jis labai religingas. Nors, kai prisipažinau, jis jau ir pats buvo viską supratęs“, – prisiminė moteris.

Tiesa, netrukus po atviro pokalbio, jai teko palikti namus, kuriuose gyveno su tėvu, jo žmona ir šios dukromis. „Kai apie tai sužinojo pamotė, manęs paprašė išsikraustyti. Bijojo, kad galiu turėti įtakos mergaitėms. Viskas gerai. Nors mane toks šeimos sprendimas skaudino, nes mergaites aš mylėjau, tačiau aš supratau tėvų nerimą. Suprantu, kad ne visi žmonės tai supranta“, – su ašaromis akyse apie savo patirtis pirmą kartą televizijos eteryje kalbėjo E. DeGeneres, pridūrusi, kad dėl to santykių su šeima nenutraukė.

„Aš esu Ellen ir aš – homoseksuali“, – taip savo laidą pradėjo E. DeGeneres prieš trejus metus, kai eteryje pasirodė speciali laida, skirta 20-osioms jos viešo prisipažinimo metinėms. „Tai buvo dar prieš feisbuką, taigi televizija buvo vienintelis būdas ką nors paskelbti viešai“, – juokavo ji ir surimtėjusi pridūrė: „Prisiminus, kokia tada tai buvo kontroversiška tema, norisi pasidžiaugti, kaip toli mes nuėjome.“

Vis dėlto, prieš kelerius metus duotame interviu Ellen prisiminė, kad po tos lemtingos O. Winfrey laidos jautėsi taip, tarsi gyvenimą pradėtų iš naujo: „Ir tai buvo didelė dovana, suvokti, kad galima viską pradėti kitaip, be paslapčių. Džiaugiuosi, kad man užteko stiprybės.“ Tiesa, prisipažinimas turėjo ir skaudžių pasekmių. 1998-aisiais moters šou „Ellen“ buvo atšauktas, o naujų darbo pasiūlymų kurį laiką nebuvo.

2016-aisiais tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama, apdvanodamas E. DeGeneres prezidentiniu laisvės medaliu, sakė: „Dabar lengva pamiršti, kiek drąsos prireikė Ellen, kai prieš du dešimtmečius ji prakalbo viešai. Tai buvo labai svarbu ne tik LGBT bendruomenei, bet ir visiems mums.“

Netrukus po to, kai prisipažino esanti homoseksuali, E. DeGeneres užmezgė romantiškus santykius su aktore Anne Heche. Jų romanas truko iki 2000-ųjų. Tais pačiais metais ji pradėjo susitikinėti su fotografe Alexandra Hedison, su kuria draugavo ketverius metus.

Tiesa, E. DeGerenes ir prieš tai yra turėjusi santykių su merginomis. „Skaudžiausi dalykai gyvenime išmoko daugiausia“, – yra sakiusi ji. Moteris prisiminė savo pirmąją meilę, kuri žuvo automobilio avarijoje. „Tuo metu gyvenau kone pusrūsyje, neturėjau pinigų, miegojau tiesiog ant čiužinio, o bute veisėsi blusos. Ten mane kankino netekties skausmas, nesupratau, kodėl jos staiga nebeliko“, – išgyventą skausmą prisiminė ji.

Nuo 2004-ųjų Ellen širdies draugė – aktorė Portia de Rossi. Po to, kai Kalifornijoje buvo įteisinta tos pačios lyties asmenų santuoka, 2008-ųjų rugpjūtį Portia ir Ellen susituokė.

Prieš porą metų minėdama 11-ąsias vestuvių metines Ellen pasidalijo vestuvių nuotrauka, o prie jos parašė, kad Portia – mėgstamiausias jos žmogus.

Kaip ir daugelio įžymybių santykius, šiuos taip pat lydi įvairūs gandai apie krizes ir braškančią santuoką. „Kažkam reikia sukurti istorijas. Tačiau nė viena jų nebuvo teisinga. Neseku gandų ir net nežinau, kiek tiksliai kartų buvome „išskirtos“, – duodama interviu Mattui Laueriui patikino Ellen.

Nors moterys neretai sulaukia klausimo, ar neplanuoja turėti vaikų, jos visuomet tvirtai atsako, kad ne. „Jaučiuosi taip, tarsi nuvilčiau ne tik savo mamą, bet ir visą Ameriką, – Jimmy Kimmeliui sakė P. de Rossi. – Mudvi neketiname turėti vaikų. Mano brolis turi dvi dukras, kurias labai mylime, tačiau pabuvusios su jomis mielai jas grąžiname tėvams. Beje, Ellen yra puiki teta.“

„Nemeluosiu, esame apie tai galvojusios ir tai apsvarsčiusios. Abi esame užsiėmusios savo karjera. O dabar jau ir per vėlu turėti vaikų“, – ABS News interviu prisipažino sausio 26-ąją 63-ąjį gimtadienį mininti Ellen (jos mylimoji sausio 31-ąją minės 48-ąjį gimtadienį).

Tiesa, panašu, kad žiūrovų mylima žvaigždė E. DeGeneres ne tokia jau mylima darbdavė. 2020-aisiais žiniasklaidoje pasirodė jos buvusių darbuotojų skundų, neva moteris elgiasi maloniai tik tada, kai įjungtos kameros. Tiesa, pati Ellen tokias kalbas neigė, o P. de Rossi savo socialiniame tinkle reiškė palaikymą mylimajai.