Veidai

2021.01.21 12:30

Aktorė Aleksandra Metalnikova prašo padėti išgelbėti brolį: 4 stadijos smegenų vėžys jam smogė netikėtai

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.01.21 12:30

„Prabilti apie tai viešai buvo be galo sunku – retai prašau pagalbos ir su savo problemomis stengiuosi dorotis pati. Pasiryžau, nes labai noriu išgelbėti brolio gyvybę“, – portalui LRT.lt sako aktorė Aleksandra Metalnikova, pasidalijusi prašymu padėti surinkti lėšų jaunesniojo brolio Aleksejaus gydymui.

„Lapkritį brolis vedė, su žmona laukiasi vaikelio. Mano brolis – sportininkas, treneris, besirūpinantis savo sveikata, neturintis žalingų įpročių, labai pozityvus. Dar gruodžio pradžioje jis jautėsi sveikas.

Vieną rytą nubudęs pastebėjo, kad prastokai mato, tarsi per miglą. Jis iškart kreipėsi į oftalmologą dėl konsultacijos. Tą pačią dieną jis apsilankė pas gydytoją ir šis liepė kreiptis į ligoninę, kur buvo atlikti kiti reikalingi tyrimai“, – apie žinią, kuri kaip griaustinis iš giedro dangaus pakeitė šeimos gyvenimą, pasakojo A. Metalnikova.

Buvo nustatyta, kad 34-erių metų vyrui – auglys. „Iš pradžių visi tikėjomės, kad auglys nepiktybinis. Deja, sausį gauti biopsijos rezutatai parodė, kad broliui – agresyvios formos ketvirtos stadijos smegenų vėžys (Glioblastoma multiform).

Iš pradžių netekau žado, buvo ir ašarų, tačiau pradėjau galvoti, kaip galėčiau padėti. Supratau, kad neturiu teisės pulti į depresiją ar apatiją – jei yra bent maža viltis išgelbėti mylimą brolį, padarysiu viską, ką galiu. Suėmiau save į rankas ir ėmiau ieškoti išeičių“, – pasakojo aktorė.

Aleksejus šiuo metu yra Londone, kur jam buvo atlikta operacija, dabar reikalingas tolesnis gydymas. Šeima Vokietijoje, Kiolne rado kliniką, kurioje vaikinas būtų gydomas po chemoterapijos, tačiau gydymo kaina gali siekti 120–150 tūkst. eurų. Pasak aktorės, šeima tokios sumos neturi, todėl reikalinga aplinkinių parama. Kaip galima prisidėti – A. Metalnikovos įraše.