Veidai

2021.01.21 07:35

Bideno inauguracijoje – žvaigždžių desantas, dainavęs apie viltį ir šviesą tunelio gale

LRT.lt2021.01.21 07:35

46-ojo JAV prezidento Joe Bideno ir viceprezidentės Kamalos Harris inauguracijos proga nacionalinės JAV televizijos transliavo specialią laidą „Celebrating America“, kurios vairas patikėtas Holivudo numylėtiniui Tomui Hanksui. Joje pasirodė ir būrys šalies atlikėjų, kino ir pramogų pasaulio žvaigždžių.

Kas ketverius metus tūkstančiai žmonių susirinkdavo Vašingtone gyvai stebėti prezidento inauguracijos renginių, tačiau 46-ojo prezidento inauguraciją dėl užsitęsusios koronaviruso pandemijos, buvo kviečiama stebėti per televiziją. „Celebrating America“ – speciali pusantros valandos transliacija, kurioje pasirodė desantas ryškiausių JAV muzikos ir kino pasaulio žvaigždžių.

Transliacijos vairas patikėtas aktoriui T. Hanksui, kuris inauguracijos dieną vadino vilties diena. Vilties, kad pastaraisiais metais susiskaldžiusi šalis bus vieninga, o priešaky – šviesi ateitis.

Vakaro metu ne kartą buvo kalbama apie COVID-19 pandemiją, o vakaro vedėjas T. Hanksas ir jo žmona, aktorė Rita Wilson, kovą buvo vieni pirmųjų iš Holivudo žvaigždžių, pranešusių apie tai, kad užsikrėtė koronavirusine infekcija.

Su televizijos žiūrovais sveikinosi ir „Nusivylusių namų šeimininkių“ žvaigždė Eva Langoria.

Vilties motyvas skambėjo ir iš atlikėjų lūpų: Bruce`as Springsteenas vakarą pradėjo daina „Land of Hope and Dreams“, Jonas Bon Jovis atliko „The Beatles“ kūrinį „Here Comes the Sun“, Brodvėjaus žvaigždės atliko „Let the Sunshine In“.

Prie Linkolno memorialo Vašingtone pasirodė ir J. Bidenas. „Išmokome, kokia brangi yra demokratija. Jūsų dėka ji išliko. Todėl Jill ir aš, Kamala ir Dougas norime, kad ši inauguracija būtų ne apie mus, o apie Amerikos tautą. Tai puiki gerų žmonių tauta. Turime susitelkti“, – savo kreipimąsi transliacijoje pradėjo 46-asis prezidentas, pridūręs, kad dar niekada nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs.

Specialioje „Celebrating America“ transliacijoje pasirodė ir Justinas Timberlake`as, prieš kelias dienas prabilęs apie tai, kad sūpuoja antrąjį sūnų. Pasirodymo įrašu savo instagrame pasidalijęs atlikėjas rašė: „Garbė atlikti naują kūrinį „Better Days“, pažymintį viską, ką naujoji administracija reprezentuoja. Tebus tai priminimas žvelgti tiesiai į kelią. Turime nemažai nuveikti, bet dabar turiu labai daug vilties.“

Ne mažiau ryškiai ant scenos žibėjo Johnas Legendas, Demi Lovato, Katy Perry, „Black Pumas“ ir kt.

„Foo Fighters“ lyderis Dave`as Grohlas prabilo apie tai, kad jo mama 35-erius metus buvo atsidavusi mokytoja, įkvėpusi ne vieną moksleivį. Pasak jo, dėl pandemijos mokytojai taip pat susidūrė su nematytais iššūkiais, kuriuos sutiko iškelta galva, su atsidavimu ir kūrybiškumu.

Buvę JAV prezidentai Barackas Obama, George`as Bushas ir Billas Clintonas taip pat tarė žodį. Pirmasis į žiūrovus kreipėsi B. Obama, pasidžiaugęs, kad prezidento poste – buvęs jo viceprezidentas J. Bidenas, o pirmąja moterimi viceprezidente tapo K. Harris. „Inauguracija yra apie maždaug 200 metų senumo tradiciją taikiai perduoti valdžią“, – pastebėjo jis. „Tai, kad visi trys esame čia, kalba apie institucinį šalies vientisumą“, – pridūrė G. Bushas.

„Gyvename keistais laikais, kai stengiamės sugrįžti prie to, kas yra normalu, susiduriame su visiškai neįprastais iššūkiais ir darome tai, ką mokame geriausiai – kuriame vienybę. Jaudinantys laikai“, – tęsė B. Clintonas.

„Turime išklausyti ne tik tų, su kuriais sutinkame, bet ir tų, kurių nuomonei nepritariame. Vienas šilčiausių prisiminimų iš mano inauguracijos – dėmesingumas, kurį G. Bushas parodė man, o L. Bush parodė Michellei. Tai buvo priminimas, kad net ir esant nesutarimams, žmogiškumas yra svarbiausia. Taip pat mūsų, kaip amerikiečių, panašumai yra didesni nei skirtumai“, – kalbėjo B. Obama, pridūręs, kad nėra neįveikiamų iššūkių, kai amerikiečiai susivienija.

Vakaro metu taip pat kalbėjo mokytojai ir medikai, kurie priešakinėse linijose kovoja su COVID-19 pandemija. Vakaro kulminacija tapo dangų nuspalvinę fejerverkai.