Veidai

2021.01.20 18:41

Joe Bideno inauguracijos svečiai ovacijomis palydėjo himną giedojusią Lady Gagą

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT.lt2021.01.20 18:41

Sausio 20-ąją – 46-ojo JAV prezidento Joe Bideno ir viceprezidentės Kamalos Harris inauguracija. Dienos renginiuose pasirodė ir ryškiausios JAV kino bei muzikos pasaulio žvaigždės: šalies himną giedoti patikėta Lady Gagai, prie Kapitolijaus pasirodė ir Jennifer Lopez.

Iš anksto buvo skelbiama, kad per išrinktojo JAV prezidento J. Bideno inauguracijos ceremoniją nacionalinį himną giedoti patikėta popmuzikos superžvaigždei Lady Gagai.

„Meldžiuosi, kad rytojus amerikiečiams būtų taikos diena. Meilės, ne neapykantos. Priėmimo, ne baimės. Šalies svajonių apie ateities džiaugsmą diena. Svajonės, kuri yra ne apie žiaurumą, o teikiančios saugumo mūsų sieloms“, – inauguracijos išvakarėse savo instagrame rašė Lady Gaga.

Joe Bideno inauguracijoje – Lady Gagos atliekamas JAV himnas

Atlikėja, kaip jai būdinga, demonstravo išskirtinį stiliaus pojūtį. Kuklus juodas golfas derėjo su itin pūstu raudonu sijonu. Derinį sukūrė dizaineris Danielis Roseberry`is, nuo 2019-ųjų dirbantis „Schiaparelli“ mados namuose. Moteris taip pat segėjo taikos simboliu laikomo balandžio formos segę. Atlikėja rinkiminės kampanijos metu reiškė palaikymą J. Bidenui, todėl tai, kad inauguracijoje galėjo sugiedoti himną, vadino didele garbe.

Netrukus ant Kapitolijaus laiptų pasirodė ir Jennifer Lopez, atlikusi dainų „This Land Is Your Land“ ir „America the Beautiful“ ištraukas. Atlikėja pasipuošė baltai, kas taip pat laikoma simboliniu pasirinkimu – balta, kaip ir purpurinė (šios spalvos drabužiais per inauguraciją puošėsi Michelle Obama, Hillary Clinton ir viceprezidentė Kamala Harris), siejama su kovotojomis už moterų teisę balsuoti.

Bideno inauguracijoje – ir Jennifer Lopez pasirodymas: atliko dainą „This Land Is Your Land“

Dar inauguracijos iškilmių išvakarėse J. Lopez rašė, kad dainą skiria visiems amerikiečiams. Pasirodymo metu ji ispaniškai sušuko: „Vieninga tauta, nedaloma, Dievo valia laisva ir teisinga visiems!“

Tie, kurie inauguraciją stebės per televizoriaus ekranus, išvys visą būrį ryškiausių šalies žvaigždžių. Juostos „Forestas Gampas“ žvaigždė, aktorius Tomas Hanksas J. Bideno inauguracijos vakarą ves specialią laidą, „Celebrating America“, kurią transliuos visos didžiosios JAV televizijos, pranešė šalies žiniasklaida. „Celebrating America“ nuo 3.30 val. bus transliuojama ir portale LRT.lt.

Pusantros valandos trukmės laidoje „Celebrating America“ muzikinius pasirodymus surengs Jonas Bon Jovi, Justinas Timberlake`as, Demi Lovato, Bruce`as Springsteenas ir kitos kviestinės žvaigždės.