Veidai

2016.04.02 16:29

Kroatai tikisi pritraukti turistų jaudinama gandro „meilės istorija“

BNS 2016.04.02 16:29

Kroatija stengiasi pritraukti daugiau lankytojų į savo įspūdingą Adrijos jūros pakrantę, reklamuodama nepaprastos ištikimybės istoriją apie gandrą, kuris kasmet sukaria tūkstančius kilometrų, kad sugrįžtų pas savo luošą partnerę.

Gandras patinas, kurį vietos gyventojai praminė Klepetanu, šią savaitę nuskrido daugiau negu 13 tūkst. km, kad susitiktų su savo išrinktąja Malena, kurios vardas kroatų kalba reiškia „Mažylė“, grįždamas iš savo žiemavietės Pietų Afrikoje, nurodė vietos žiniasklaida.

Kroatijos turizmo valdyba šį mėnesį savo „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose, taip pat portale „YouTube“ paskelbė trumpą animacinį filmuką „Tikra meilė visada grįžta pavasarį“ (True Love Always Returns in Spring).

„Mūsų tikslas – panaudojant šią unikalią meilės istoriją, pritraukti turistų į Kroatiją kaip į šalį, kurioje įvyksta gražių dalykų“, – sakoma šeštadienį paskelbtame Turizmo valdybos atstovo Ratomiro Ivičičiaus pranešime.

„Žinojau, kad jis sugrįš. Jis niekada nenuvilia Malenos“, – sakė Stjepanas Vokičius, kuris globoja skraidyti negalinčią patelę.

„Nors kai kurie patinai mėgino prisidėti prie jos lizde, ji atkakliai juos nuvydavo. Ji laukė Klepetano ir galiausiai jį pasveikino“, – pridūrė jis.

Kroatijos rytuose esančiame kaime gyvenantis į pensiją išėjęs pradinės mokyklos ūkvedys jau ilgiau negu du dešimtmečius globoja Maleną, kuriai medžiotojai sužeidė sparną.

Ši gandrų pora kasmet išaugindavo jauniklių, kuriuos skraidyti mokydavo jų tėvas, vėliau kartu su atžalomis išskrisdavęs žiemoti į Pietų Afriką.

Tuo metu Malena kaskart lieka Kroatijoje, laukdama sugrįžtančio savo ištikimo partnerio.

Šiemet Klepetanas parskrido praėjusį trečiadienį, apie 14 valandą vietos laiku.