Veidai

2021.01.15 13:09

Kolegos šiltai prisimena tą pačią dieną išėjusius Loretą ir Rolandą: eruditai ir komandos sielos

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.01.15 13:09

Šilti, draugiški ir visada pasirengę padėti. Taip Anapilin iškeliavusius laidos „Gimę tą pačią dieną“ rekonstrukcijų prodiuserius ir televizijos profesionalus Loretą Šinkūnienę bei Rolandą Povilionį prisimena kolegos ir bičiuliai. Ilgus metus kartu dirbęs šeiminis duetas Anapilin išėjo tą pačią dieną.

Penktadienį laidos „Gimę tą pačią dieną“ kūrėjai vėl susitiko filmavimo aikštelėje. Tik jau be sausio 12-ąją mirusių prodiuserių L. Šinkūnienės ir R. Povilionio. „Dirbame, gyvenimas nesustoja, tačiau nuotaika... Liko daug gražių prisiminimų“, – portalui LRT.lt pasakoja laidos prodiuseris Vygintas Prebergas, šeiminį Loretos ir Rolando duetą pažinojęs apie septyniolika metų.

Jis šviesios atminties kolegas vadino vienais profesionaliausių ir labiausiai darbui atsidavusių žmonių, kokius tik yra sutikęs. Būtent bendri projektai jį ir suvedė su L. Šinkūniene bei R. Povilioniu.

„Visų projektų jau ir neišvardysiu, tačiau LRT TELEVIZIJOJE kartu dirbome su projektu „Paklauskim Lietuvos“, „Gimę tą pačią dieną“, kituose kanaluose kartu dirbome su „Šeštadienio šou“, kurį vedė Vytautas Šapranauskas, „Pasiutę šunys“, „Tūkstantmečio odisėjos“ koncertais ir daugeliu kitų“, – vardijo V. Prebergas.

Loretos ir Rolando šeima gyveno Širvintų rajone, tad laidos „Gimę tą pačią dieną“ kūrybinė grupė neretai važiuodavo filmuoti į jų miestą.

„Vilniuje atstumai dideli, lokacijų, išlaikiusių sovietmečio dvasią, sunkiai beatrasi, o Širvintų apylinkėse – paprasčiau. Be to, ir vietos žmonėms filmavimai buvo labai įdomūs, jie patys noriai filmuodavosi scenose ir pan. Taigi būdavo mums paprasčiau vykti pas juos, nei filmuoti sostinėje“, – pasakojo prodiuseris, pridūręs, kad su Loreta ir Rolandu buvo itin lengva dirbti, o vargu, ar bus lengva rasti, kas galėtų geriau už juos atlikti jų darbą – laidoje „Gimę tą pačią dieną“ taip tiksliai atkurti praėjusių dešimtmečių dvasią.

Šiltų prisiminimų apie šviesios atminties šeiminį duetą pasiliko ir „Gimę tą pačią dieną“ kūrėjos Danutės Nicolas širdyje. „Jie buvo mūsų vedliai. Jie kaip tėvai, su kuriais visada ramu, jokio streso. Tai buvo tikri televizijos asai, matę ne vieno projekto užkulisius ir tikriausiai daugybę įvairių, netikėtų televizinių situacijų, taigi mus, jaunesnius kolegas, visad mokėję nuraminti ir padrąsinti, suteikti antrąjį kvėpavimą. Mane visuomet stebino jų gebėjimas išlaikyti pozityvumą bet kokioje situacijoje“, – pasakojo D. Nicolas.

Ji taip pat patikino, kad bus tikrai nelengva surasti, kas darys jų darbą „Gimę tą pačią dieną“. „Tikriausiai niekas kitas taip gerai nepadarys šio darbo, kaip jie. Vis tik laidoje atkuriame istoriškus dalykus iš to laikmečio, kurį jie puikiai žinojo. Pati esu gimusi 1979-aisiais, bet ir aš nežinojau tiek visokiausių dalykų iš to tarybinio laikmečio, kiek žinojo jie. Jie buvo du eruditai mūsų komandoje.

Taip pat ir mūsų komandos sielos – mūsų įmonės vakarėliai būdavo patys smagiausi“, – prisiminė laidos kūrėja.

Ji šiltai prisimena ir filmavimus Širvintų krašte, kai per pertraukėles visi užsukdavo pas L. Šinkūnienę ir R. Povilionį į namus. „Ir mūsų sezono uždarymo vakarėliai vykdavo pas juos“, – kalbėjo D. Nicolas. „Gimę tą pačią“ dieną buvo antras projektas, kuriame ji drauge dirbo su Loreta bei Rolandu.

Apie porą dešimtmečių L. Šinkūnienę ir R. Povilionį pažinojo ir LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. „Suvedė mus prieš daugelį metų viena BTV rodyta loterija, kur dirbo Loreta, o netrukus prisijungė ir Rolandas. Nuo to laiko neretai mūsų keliai susitikdavo įvairiuose projektuose, – pasakojo jis. – Jie paliko atmintyje kaip labai draugiški, visuomet pasirengę padėti, puikaus humoro jausmo žmonės. Jie buvo iš tų, su kuriais gera dirbti ir bendrauti.“

LRT.lt primena, kad L. Šinkūnienė ir R.Povilionis Anapilin iškeliavo sausio 12-ąją, tądien Loretai sukako 52-eji. „Šio vakaro (sausio 12-ąją – LRT.lt) laidoje mūsų rekonstrukcijų vadovė Loreta pasirodė paskutinį kartą – deja, ryte sužinojome, kad ji iškeliavo amžinybėn. Ilsėkis ramybėje, brangioji, tu buvai tikras šviesos spindulys-tokia ir išliksi mūsų atmintyje“, – „Gimę tą pačią dieną“ paskyroje skelbė laidos kūrėjai.

Netrukus įrašą jie papildė dar viena skaudžia žinia: „Siaubinga diena! Ką tik paskui Loretą išėjo ir Rolandas – du tokio šiltumo žmonės paliko šį pasaulį!“ Žinią portalui LRT.lt patvirtino laidos prodiuseris Vygintas Prebergas. Kas pakirto kolegų mylimus ir gerbiamus profesionalus, jų šeimos nariai atskleisti nepanoro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt