Veidai

2021.01.18 08:48

Geroji pamotė su sportbačiais, arba kodėl išrinktąją JAV viceprezidentę namuose vadina mamala

LRT.lt2021.01.18 08:48

Didžiausiu savo ramsčiu išrinktoji JAV viceprezidentė Kamala Harris vadina vyrą Douglasą. Už palaikymą 56-erių politikė dėkinga ir vyro atžaloms iš ankstesnės jo santuokos, meiliai ją vadinantiems mamala. K. Harris juokiasi, kad jos šeima – labai moderni, ir su buvusia vyro žmona jos puikiai sutaria, rudenį drauge netgi minėjo Padėkos dieną.

K. Harris – pirmoji moteris, kuri užėmė apygardos prokuroro postą San Fransiske, o vėliau tapo Kalifornijos valstijos generaline prokurore. Ji taip pat buvo pirma indų kilmės amerikietė, tapusi Senato nare, o dabar – ir viceprezidente. Politikė apskritai yra pirmoji moteris tokiame aukštame JAV poste, o ekspertai mano, kad ji yra rimta pretendentė ateityje tapti ir JAV prezidente.

Praėjusių metų gruodį žurnalo „Times“ metų žmogumi paskelbtas išrinktojo prezidento Joe Bideno ir K. Harris duetas, papuošęs šventinio žurnalo numerio viršelį.

Aktyviai dalyvavę protestuose už rasinę lygybę dar 20 amžiaus 6-7 dešimtmečiais K. Harris tėvai gimė ne JAV – mamos gimtinė yra Indija, tėvo – Jamaika, tačiau jų dukra Kamala gimė Ouklande, Kalifornijos valstijoje, o paauglystę praleido Kanadoje, Monrealyje. Ir nors pati politikė save laiko amerikiete, dėl savo kilmės ji nererai sulaukdavusi kritikos.

„Aš esu, kas esu. Tokios mano šaknys. Galbūt kitiems žmonėms tai nepatinka, bet man tai nekliudo“, – yra patikinusi K. Harris.

Tvirčiausia gyvenimo atrama politikė vadina savo sutuoktinį, teisininką Douglasą Emhoffą, kuris buvo trumpam sustabdęs veiklą, kad galėtų palaikyti žmoną rinkimų kampanijos metu.

„Jis ne tik yra labiausiai palaikantis žmogus, bet ir turi puikų humoro jausmą, myli žmones“, – prieš kelis mėnesius Jimmy Kimmel vakaro šou pasakojo K. Harris.

Pora susipažino per aklą pasimatymą, susituokė 2014-aisiais. D. Emhoffas turi du jau suaugusius vaikus Ellą ir Cole`ą iš ankstesnės santuokos, tačiau K. Harris teigia juos mylinti, kaip savus.

„Aš tiesiog įsimylėjau Dougą, o jo vaikai tik dar labiau sustiprino mūsų santykius“, – interviu leidiniui „Elle“ teigė išrinkta viceprezidentė, savo biologinių vaikų neturinti.

Gražiai apie pamotę atsiliepia ir vyro atžalos – rinkimų metu pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose vyro dukra Ella K. Harris vadina geriausia pasaulyje pamote, kuri yra ne tik puiki žmona tėvui, bet ir puiki vedlė šaliai.

Tiesa, būsimoji viceprezidentė atskleidė, kad jų šeimoje žodis „pamotė“ nevartojamas, tad vyro atžalos ją vadina mamala. Be to, ji puikiai sutaria su buvusia D. Emhoffo žmona ir vaikų motina: „Mūsų šeima labai didelė ir moderni, puikiai sutariame. Vaikų motina, buvusi vyro žmona ir jos mama mūsų namuose drauge šventė Padėkos dieną.“

Televizijos eteryje ji prisipažino, kad ją šiek tiek neramina tai, kad ir vyro vaikai atsidurs visuomenės dėmesio centre. Ji neslepia, kad jai kandidatuojant, visi šeimos nariai turėjo peržvelgti savo socialinių tinklų paskyras ir apgalvoti, ar tikrai nereikia pašalinti kokio nors vieno ar kito įrašo.

„Tačiau prieš 22 tūkst. žmonių savo gimtajame Ouklande pareiškusi, jog dalyvauju rinkimuose, sakiau jiems, kad nei aš, nei mano vyras, nei mūsų vaikai nėra tobuli. Tačiau JAV nereikia tobulo, jiems reikia vadovų, kurie tautos interesus laikys svarbesniais už asmeninius“, – J. Kimmelio šou svarstė būsima viceprezidentė.

Moteris save vadina filmų „Žvaigždžių karai“ gerbėja, o savo „Youtube“ kanale prieš kelis mėnesius įkeltame pokalbio su Baracku Obama įraše pasakoja, kad savo dienos neįsivaizduoja be mankštos: „Netgi jei naktį prieš tai būnu neišsimiegojusi, vis tiek atsikėlusi sportuoju. Man tai geriausias būdas pradėti dieną. Kai dėl karantino parduotuvėse negalėjau rasti svarmenų, sportuodavau prisipylusi vandens į buteliukus.“ Ji taip pat pasakojo, kad turi netgi savo mankštos muzikinį grojaraštį, o viena jos mėgstamiausių atlikėjų – Mary J. Blige.

Ellen Degeneris pokalbių laidoje paklausta, ką veikia, jei vidury nakties negali užmigti, moteris nusijuokė, kad atsikelia ir eina skaityti receptų knygų: „Taip buvo nutikę! Aš labai mėgstu gaminti.“ Beje, ji taip pat pasakojo neturinti tatuiruočių, tačiau jei kada nors sugalvotų vieną pasidaryti, veikiausiai tai būtų lotoso žiedas, nes jos vardas Kamala telugų kalba reiškia „lotoso žiedas“.

Likus kiek daugiau nei savaitei iki išrinktojo prezidento J. Bideno inauguracijos, amerikietiškasis „Vogue“ žurnalas pasidalijo vasario numerio viršeliu, kurio heroje tapo K. Harris.

Tiesa, viršelis dėl pernelyg kasdieniško įvaizdžio (juodo švarko ir kelnių kotiumėlio bei „Converse“ sportbačių derinio) sulaukė kritikos socialiniuose tinkluose. Nors buvo ir teigiančių, kad viršelyje nieko blogo nemato, atsirado ir teigiančių, kad toks fotografijos pasirinkimas –„nepagarba“ išrinktajai viceprezidentei.

Kaip rašė „CNN Style“, K. Harris komanda teigė nebuvusi informuota apie „Vogue“ viršeliui pasirinktą nuotrauką, o būsimoji viceprezidentė buvo tikra, kad viršelį papuoš viena iš nuotraukų, kur ji pozavo, vilkėdama šviesiai mėlynu kostiumėliu auksiniame fone.

CNN šaltinio teigimu, K. Harris atstovai paprašė „Vogue“ pakeisti viršelį, nors spausdintinė žurnalo versija iškeliavo į spaustuvę dar gruodžio viduryje.

Beje, kaip dar lapkritį pastebėjo britiškasis „Vogue“, K. Harris turbūt pirmoji politikė, kuri rinkimų kampanijos metu tiek daug laiko praleido avėdama sportbačius, lengvai maištaudama prieš įprastą politikių stilių.

Sportbačių pasirinkimas „Vogue“ svarstymu, ne bandymas patraukti jaunosios rinkėjų kartos dėmesį, o veikiau būdas pareikšti savo „aš galiu“ nusiteikimą. Politikė leidiniui taip pat yra pasakojusi, kad turi visą skirtingų spalvų ir stilių sportbačių kolekciją, o juos mielai dėvi ir karštą vasarą, ir žiemą.

Taip pat mados biblija vadinamas leidinys pastebi, kad puošnus, tačiau kasdienai tinkamas (angl. smart casual) stilius – visiška priešingybė pirmosios ponios Melanios Trump stiliaus pasirinkimui. Pastaroji viešumoje dažniausiai pasirodo pasipuošusi kruopščiai suderintais garsių mados namų drabužių ir aukštakulnių ansambliais.

Kaip M. Obamos būdas derinti žymių mados namų ir mažai kam žinomų prekės ženklų drabužius tapo įkvėpimu dirbančioms šalies moterims, taip, manoma, jas įkvėps ir išrinktosios viceprezidentės stilius bei įvaizdžio pasirinkimai.

K. Harris jau įrašė save į istoriją – tapo pirmąja juodaode ir azijietiškų šaknų turinčia JAV viceprezidente, tačiau didieji iššūkiai ir politiniai darbai dar priešaky.