Veidai

2021.01.20 17:07

Inauguracijai Bidenas ir Harris pasirinko JAV dizainerių kūrybą, o moterys visoje šalyje puošėsi perlais

atnaujinta 18.15
LRT.lt2021.01.20 17:07

Kaip rašė JAV žiniasklaida, Amerikos dizaineriai gali didžiuotis – JAV prezidentas Joe Bidenas ir viceprezidentė Kamala Harris iškilmingą dieną puošėsi vietos dizainerių kūriniais. O socialiniuose tinkluose moterys dalijosi asmenukėmis, kuriose jos dėvi perlus, taip išreikšdamos palaikymą pirmajai moteriai, tapusiai viceprezidente.

Dar prieš inauguraciją užsienio žiniasklaidoje buvo spėliojama, kaip inauguracijos dieną pasipuoš išrinktasis prezidentas, viceprezidentė ir jų antrosios pusės.

Likus savaitei iki inauguracijos, mados leidinyje WWD.com buvo svarstoma, kad priesaiką J. Bidenas duos dėvėdamas „Ralph Lauren“ mados namų sukurtą eilutę, o theguardian.com netgi buvo spėjama, kad ši gali būti tamsiai mėlyno atspalvio. Tiesa, mados namai iki pat inauguracijos dienos tokios informacijos nepatvirtino.

Toks spėjimas mažai ką stebino, nes dizaineris R. Laurenas svarbioms progoms yra rengęs ne vieną svarbų JAV asmenį, tarp jų – Melania Trump, kuri melsva dizainerio suknele pasipuošė per savo sutuoktinio Donaldo Trumpo inauguraciją.

Vis tik prestižinių stiliaus leidinių spėjimai pasitvirtino – ir J. Bidenas ir K. Harris sutuoktinis D. Emhoffas pasirinko L. Laureno kostiumus, kurie jau kelis dešimtmečius JAV laikomi prabangos ženklu.

Ką per iškilmes vilkės viceprezidentė K. Harris ar pirmoji dama J. Biden, iki pat ceremonijos taip pat buvo laikoma paslaptyje. Harpersbazaar.com buvo svarstoma, jog J. Biden pasirinks vieną iš JAV kūrėjų (Caroliną Herrerą, Ralphą Laureną, Brandoną Maxwellą, Christopherį Johną Rogersą ar pan.).

Kaip skelbiama CNN, JAV dizaineriai gali didžiuotis, nes būtent jų kūrybos drabužius Joe ir Jill Bidenai bei K. Harris pasirinko inauguracijos dienai.

K. Harris vilkėjo dviejų juodaodžių dizainerių, Christopherio Johno Rogerso ir Sergio Hudsono, darbus. Abu šie kūrėjai yra puošę buvusią pirmąją damą M. Obamą, o taip pat būrį scenos žvaigždžių, tarp jų – Rihanną ir Beyonce. Nors abu dizaineriai įprastai mėgsta ryškias spalvas ir dramatiškus siluetus, K. Harris rinkosi subtilesnį stilių ir eleganciją.

Anot nytimes.com, moterys visoje šalyje inauguracijos dieną puošis perlais, taip palaikydamos pirmąją išrinktąją šalies viceprezidentę moterį. Dar prieš K. Harris prisiekiant, socialiniuose tinkluose moterys dalijosi nuotraukomis, kurias žymėjo grotažymėmis „Pearlsforkamala“ ar pan. ir kėlė savo asmenukes. Pati K. Harris taip pat buvo pasipuošusi perlų vėriniu.

Tuo tarpu J. Biden vilkėjo mėlyną tvido paltą su aksominiais rankogaliais ir suknelę, papuoštą kristalais bei perlais (taip pat derančią veido kaukę), derinį sukūrė JAV dizainerė Alexandra O`Neill, skelbė „CNN Style“.

Ne mažiau dėmesio sulaukė ir svečių apranga. Tiesa, jų būryje nebuvo 96-erių prezidento Jimmy Carterio, kuris iš anksto pranešė nedalyvausiantis. Tai bus pirmoji inauguracija nuo 1977-ųjų, kurią jis praleido. Taip pat neatvyko ir Baltuosius rūmus palikęs prezidentas Donaldas Trumpas, taip sulaužęs 150 metų tradiciją.

Visi inauguracijos dalyviai atvyko dėvėdami veidą dengiančias kaukes, kurios jau tapo neatskiriama aprangos detale, ir įsiliejo į elegantiškus inauguracijos svečių derinius.

Inauguracijoje dalyvavo buvę JAV prezidentai bei pirmosios damos. Į Kapitolijų atvyko Barackas Obama ir Michelle Obama. M. Obama inauguracijai pasirinko vienspalvį plačių kelnių kostiumą, kurį papuošė stambi, auksu spindinti sagtis. Jos įvaizdžiu rūpinosi Sergio Hudsonas, sukūręs K. Harris derinį.

Taip pat iškilmių nepraleido Billas Clintonas ir Hillary Clinton. Pastaroji taip pat pasirinko kostiumėlį, kurio atspalvis atliepia K. Harris bei M. Obamos drabužių spalvą.

JAV žiniasklaida pastebi, kad tamsi purpurinė, kurią rinkosi inauguracijos dalyvės bei viešnios, turi ir simbolinę prasmę. Purpurinė – yra demokratų mėlynos ir respublikonų raudonos mišinys, reiškiantis vienybę ir partnerystę. Be to, būtent ši spalva buvo laikoma oficialia kovotojų už moterų teisę balsuoti spalva.

Atvyko ir prezidentas George`as Bushas bei Laura Bush. Buvusi pirmoji dama pasirinko melsvo švarkelio ir pilkos suknelės derinį. Taip, pasak užsienio žiniasklaidos, buvusi pirmoji dama išreiškė savo paramą demokratiškų politinių pažiūrų prezidentui. Panašaus atspalvio deriniu puošėsi ir pirmoji dama J. Biden.

Panašu, kad tie, kurie inauguraciją stebės per televizoriaus ekranus, išvys visą būrį ryškiausių šalies žvaigždžių. Juostos „Forestas Gampas“ žvaigždė, aktorius Tomas Hanksas J. Bideno inauguracijos vakarą ves specialią laidą, „Celebrating America“ kurią transliuos visos didžiosios JAV televizijos, pranešė šalies žiniasklaida. „Celebrating America“ nuo 3.30 val. bus transliuojama ir portale LRT.lt.

Pusantros valandos trukmės laidoje „Celebrating America“ muzikinius pasirodymus surengs Jonas Bon Jovi, Justinas Timberlake`as, Demi Lovato, Bruce`as Springsteenas ir kitos kviestinės žvaigždės.