Veidai

2016.03.29 00:37

Kauno studentai pagamino milžinišką margutį

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.29 00:37

Kauno studentai pagamino ir Laisvės alėja rideno daugiau kaip 5,5 metro aukščio margutį. Taip siekta ne tik rekordo, bet ir parodyti studentijos vienybę.

Paskutinės nakties, kaip prieš egzaminus, studentams nepritrūko – 3 metrų pločio ir kiek daugiau nei 5,5 metro aukščio margutį jie gamino devynias naktis ir neslepia – tai buvęs tikras iššūkis.

„Dabar jau kai pabaigėm gaminti šį milžinišką margutį, atsiguli į lovą ir galvoji, kad nebėra ką veikti. Pagrindinės medžiagos iš ko jis pagamintas – 9 milimetrų fanera, putų polistirolas ir makrofleksas“, – sakė studentai Tadas Bekeris ir Marius Jesiskis.

Nuo Studentų skvero ridenamas margutis kiek stabtelėjo prie fontano – čia, susiaurėjus Laisvės alėjai, studentai apie 250 kilogramų sveriantį kiaušinį, lydimi kauniečių plojimų, turėjo panešti apie šimtą metrų. 

Kauno studentai sieks patekti į Lietuvos rekordų knygą – sako, pagaminę didžiausią butaforinį kiaušinį. Bet, pasak jų, ne tai svarbiausia.

„Norėjom atgaivinti tradiciją, kuri buvo organizuota prieš 20 metų, kai aukštosios mokyklos konkuravo tarpusavyje, o dabar, kaip matote, mes po 20 metų nekonkuruojame nei tarp aukštųjų mokyklų, nei studentai tarpusavyje, o bendrai visi ridename šitą margutį“, – kalbėjo studentas Lukas Stumbra.

Studentai skaičiuoja, kad margutį Laisvės alėja rideno apie 700 metrų – iki Muzikinio teatro sodelio. Čia jis bus iki Atvelykio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.