Veidai

2021.01.13 07:23

Asmeninį gyvenimą sauganti pirmoji JAV dukra Ashley Biden vadinama Ivankos Trump priešingybe

LRT.lt2021.01.13 07:23

Užaugusi apsupta visuomenės dėmesio išrinktojo JAV prezidento Joe Bideno dukra Ashley Biden dabar savo asmeninį gyvenimą nuo viešumos saugo. Socialiniam darbui, labdaringai bei visuomeniškai veiklai atsidavusi A. Biden užsienio žiniasklaidos yra vadinama savo pirmtakės, Donaldo Trumpo dukters Ivankos, priešingybe.

Ashley Blazer Biden – jauniausia išrinktojo prezidento atžala. J. Bidenas buvo vedęs studijų laikų meilę Neilia, su kuria susilaukė trijų vaikų – dviejų berniukų ir mergaitės, kuri drauge su motina 1972-aisiais žuvo avarijoje. Našliu likęs J. Bidenas sūnus vienas augino tol, kol sutiko Jill Jacobs, sugrąžinusią jį į gyvenimą ir įsiliejusią į šeimą. 1977-aisiais Jill ir Joe Bidenai susituokė bei susilaukė dukters Ashley.

„Kartu su berniukais ėjome į vaistinę pirkti man nėštumo testo. Jie pirmieji sužinojo, kad į pasaulį beldžiasi naujas šeimos narys, ir tai pranešė tėčiui. Būtent berniukai išrinko sesei Ashley vardą“, – „CBS Sunday Morning“ interviu pasakojo Jill Biden. Anot jos, mergaitė visuomet buvo artima su savo broliais, kurie visuomet ja rūpinosi, o jai jie buvo savotiškais pavyzdžiais.

39-erių A. Biden yra filantropė, visuomenės veikėja, socialinė darbuotoja ir mados dizainerė.

„Brolio diagnozė mane parklupdė. Tačiau turėjau eiti toliau, siekti savo tikslų ir svajonių“, – prieš kelerius metus kalbėjo J. Bideno jaunėlė, 2015-aisiais nuo vėžio mirus broliui Beau Bidenui, įkūrusi „Livelihood“ organizaciją. Prekės ženklas kuria ir prekiauja drabužiais, už kurių pardavimus surinktas pelnas skiriamas bendruomenės organizacijoms moters gimtajame Delavere. Šiuo metu prekės ženklas yra atnaujinamas.

Organizacijos „Livelihood“ tikslas – remti baudžiamosios justicijos reformą, kelti vaikų ugdymo kokybę ir mažinti ekonominę atskirtį.

Visuomeniškai veiklai atsidavusi moteris sako, kad toks pasirinkimas – užkoduotas jos genuose. „Mano aistra atsirado labai jauname amžiuje, – prieš porą metų žurnalui „Glamour“ pasakojo A. Biden. – Mano tėtis visą gyvenimą buvo valstybės tarnautojas, mama dirbo mokytoja viešoje mokykloje – matyt, noras prisidėti prie visuomeniškos veiklos yra mano DNR.“

Delawaretoday.com A. Biden pasakojo, kad dar būdama gal 8-9 metų ji susidomėjo gyvūnais ir jų apsauga: „Sužinojusi, kad vienas lūpų balzamas yra bandomas su gyvūnais, raginau savo mokyklos draugus dėl to rašyti laiškus gamintojui. Taip pat buvau labai susirūpinusi tuo, kad delfinai nuolat pakliūva į žvejybinius tinklus. Mano tėtis netgi buvo padėjęs man susisiekti su senatore Barbara Boxer, kurią tiesiog vadinau delfinų ledi.“

Ji taip pat pridūrė, kad tėtis ją išmokė stoti visų, su kuriais elgiamasi neteisingai pusėn, ir tai ji vadina svarbiausiu principu savo profesiniame kelyje. Be to, A. Biden sakė, kad ją žavi ir įkvepia tai, kad jos tėvas su visais žmonėmis, nesvarbu, ar jie yra rimtas pareigas einantys politikai, ar aptarnautojai viešbutyje, elgiasi vienodai. Ji sakėsi besielgianti taip pat.

Politiko šeimoje gimusi A. Biden augo apsupta visuomenės dėmesio, tačiau pradėjusi savarankišką gyvenimą viešumos ir žiniasklaidos dėmesio ji ėmė vengti. Nors ji mielai kalba apie savo profesinę veiklą, asmeninio gyvenimo viešai neaptarinėja, savo socialinių tinklų paskyras laiko privačiomis, o jų turiniu dalijasi tik su artimaisiais ir bičiuliais, atsirenka renginius, kuriuose dalyvauja.

Kaip rašoma nytimes.com, 2012-aisiais A. Biden ištekėjo už 14 m. vyresnio otorinolaringologijos profesoriaus Howardo Kreino. Porą supažindino velionis Ashley brolis Beau Bidenas.

Paaiškėjus, kad pirmąja JAV dukra taps J. Bideno dukra Ashley, užsienio žiniasklaida ėmėsi lyginti A. Biden su Donaldo Trumpo dukra, bendraamže Ivanka.

Pavyzdžiui, portale scmp.com, pastebima, kad moterys rinkosi labai skirtingą karjeros kelią – A. Biden studijavo kultūros antropologiją, o magistrantūros studijose pasirinko socialinį darbą, tuo tarpu I. Trump studijavo ekonomiką ir verslą.

Abi moterys turi ir savo prekės ženklą, tik priešingai nei A. Biden įkurtas „Livelihood“, 2007 m. įkurta I. Trump juvelyrikos dirbinių ir drabužių linija buvo itin sėkmingas verslas, atnešęs įkūrėjai nemažą pelną. Tiesa, šis verslas buvo uždarytas po to, kai D. Trumpas tapo prezidentu, o I. Trump užėmė jo patarėjos pareigas. Nors šios nebuvo atlyginamos, D. Trumpo galėjo turėti įtakos priimant tam tikrus sprendimus. Siekdama nepainioti viešų ir privačių interesų I. Trump savo verslą uždarė.

Beje, ne tik I. Trump, bet ir jos vyras Jaredas Kushneris gavo pareigas JAV Baltuosiuose rūmuose. Manoma, kad pirmtakų pavyzdžiu A. Biden ir jos sutuoktinis Howardas Kreinas neseks – veikiausiai A. Biden ir toliau tęs savo veiklas, prisidės prie labdaringos veiklos, o jos vyras otorinolaringologo profesoriaus karjeros neiškeis į pareigas Baltuosiuose rūmuose.

Pastebima, kad skiriasi ir A. Biden ir I. Trump požiūris į viešumą – kol A. Biden stengiasi apsaugoti savo asmeninę erdvę, I. Trump mielai savo gyvenimo akimirkomis dalijasi socialiniuose tinkluose, kur ją seka apie 7.5 mln. sekėjų.

„Kiekvienas iš mūsų skinasi kelią per gyvenimą. Kai kam ši kova tiesiog yra sudėtingesnė, – delawaretoday.com sakė A. Biden. – Nors man gyvenime sekėsi, bet ir aš gyvenime buvau praradusi kontrolę, man teko išgyventi žlugdančią brolio netektį. Tačiau man gera būti savimi. O kai žmogui gera būti savimi, jis yra geresnis aplinkai. Ir manau, visi sutiksime, pasauliui reikia daugiau gerumo.“

Taip pat skaitykite