Veidai

2016.03.27 17:56

Vilkaviškietė išsiuvinėjo pasaulio žemėlapį ir tikisi patekti į rekordų knygą

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.27 17:56

Vilkaviškietė Aldona Virbickienė pretenduoja į didžiausio siuvinėto pasaulio žemėlapio rekordą. Tam moteriai prireikė daugiau nei pusantrų metų.

A. Virbickienė kryžiuku siuvinėja dvidešimtą paveikslą. Didžiausias jų, 1,6 m ilgio ir daugiau nei 1 m aukščio, – pasaulio žemėlapis. Jame, kaip ir tikrame, nurodytas ir mastelis, dienovidiniai bei lygiagretės.

Paveiksle iš viso tilpo daugiau nei 250 tūkst. kryželių, sunaudota 180 ryšuliukų siūlų, jų bendras ilgis – daugiau nei 4 km.

„Sunkiausia buvo siuvinėti pavadinimus, nes siūlelis įlenda truputį į tarpelį ir nesimato. O aš norėjau, kad pavadinimai būtų įskaitomi, kaip originale“, – pasakoja A. Virbickienė.

Vilkaviškietė pasaulio žemėlapį siuvinėjo remdamasi įprastu atlaso dydžio politiniu žemėlapiu. Drobėje šalis, vandenynus ir salas didino keturis kartus.

Anot vilkaviškietės, Graikija dėl panašių vėliavos ir vandens spalvų Viduržemio jūroje buvo nuskendusi, paveikslą teko ardyti ir Graikiją išsiuvinėti iš naujo.

„Viską mokėjau mintinai – ir valstybes, ir sostines, ir miestų daug žinojau. Bet, laikui bėgant, informacija pradeda pasimiršti. [...] Mano anūkė – geografė, ji patikrino, ar nepraleidau kokios valstybės“, – pasakoja žemėlapį išsiuvinėjusi moteris.

Vilkaviškietė tikisi, kad jos paveikslas bus įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausias siuvinėtas pasaulio žemėlapis.

Didžiausią kryželiu siuvinėtą Leonardo da Vinci paveikslo „Paskutinė vakarienė“ kopiją yra sukūrusi kybartietė Janina Abraitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt