Veidai

2021.01.11 19:19

COVID-19 vakcina paskiepyti kovidinio skyriaus savanoriai papasakojo, kaip jaučiasi po kelių dienų

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.01.11 19:19

Sausio 8-ąją buvo paskiepyti Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje medikams gelbstintys savanoriai, tarp jų – žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Rita Miliūtė, pavasarį COVID-19 persirgusi kino prodiuserė Justina Ragauskaitė, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Portalui LRT.lt jie papasakojo, kaip jautėsi po skiepo.

Nors atsiranda dvejojančių, ar reikia skiepytis COVID-19 vakcina, sausio 8-ąją paskiepyta R. Miliūtė teigia abejonių dėl to neturėjusi: „Aš vis tik esu linkusi manyti, kad nesaugios vakcinos į rinką nebūtų paleidę, nepaisant to, kad ji buvo sukurta ganėtinai greitai. Juolab, kad visi žinome, kodėl ji taip greitai buvo sukurta – niekada anksčiau konkuruojantys gamintojai nesidalijo informacija ir niekada anksčiau nebuvo skirta tiek pinigų, kiek šiai vakcinai sukurti.

Mano vienintelė abejonė – ar aš tikrai verta šios vakcinos, juk nesu nei medikė, nei ta, kuriai susirgus ir išėjus iš rikiuotės, kažkas labai rimto pasaulyje nutiktų. Kadangi ligoninė, kurioje savanoriauju, skiepija visus dirbančius kovidinėje zonoje, aš nutariau, kad heroizmą reikia rodyti ten, kur be jo neišeina. Kadangi čia jo rodyti kaip ir nereikia, galima ir pasiskiepyti. Tai ir padariau.“

R. Miliūtė pasakoja, kad po to, kai buvo paskiepyta, jautėsi gerai. „Iškart po skiepo įrašiau Meškos laidą („Langas į valdžią“ – LRT.lt) ir netgi būčiau galėjusi budėti skyriuje. Kitą rytą jaučiau dūrio vietą, kas būna po daugumos skiepų, pavyzdžiui, gripo vakcinos taip pat. Jokių nerimą keliančių simptomų nejaučiau, tad jau kitą dieną vėl budėjau ligoninėje“, – pasakojo R. Miliūtė.

Panašiai apie savo savijautą po gautos vakcinos portalui LRT.lt pasakojo ir kino prodiuserė J. Ragauskaitė, nuo praėjusių metų gruodžio taip pat savanoriaujati Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kovidiniame skyriuje.

Kitą dieną po to, kai buvo paskiepyta, moteris jautė dūrio vietą, tačiau bendra jos savijauta buvo gera. Ji taip pat teigia neturėjusi abejonių, ar skiepytis: „Svarbiausia buvo atlikti antikūnų tyrimą. Kadangi sirgau jau seniai, antikūnų mano organizme praktiškai nebeliko, o tai reiškia, kad imuniteto nebeturiu. Taigi buvau paskiepyta.“

J. Ragauskaitė buvo dešimtoji lietuvė, kuriai pavasarį buvo diagnozuotas koronavirusas. Dabar pati savanoriaujanti ir padedanti medikams kovidiniame skyriuje moteris sako, kad tai ir fiziškai, ir emociškai nelengva.

„Tai tikrai nėra lengvas pasivaikščiojimas po kopas, bet esame susitelkę ir emocijas suvaldyti pavyksta. Yra pagalbos ir iš pačios ligoninės – jei ištiktų kritinis atvejis, yra paskirtas psichologas. Man neteko pas jį lankytis, susitvarkau pati. Tačiau gražu, kad ligoninės pasirūpina ir šiuo aspektu, o mes galime daryti ką galime geriausiai. Patys medikai yra didysis įkvėpimo šaltinis, ypač jų susikaupimas ir ištvermė ilgai žengiant šiuo laikotarpiu. Taigi sakau, kad ir kokia graži ta savanorystės idėja, mes, savanoriai, nei laurų turėtume skinti, nei kuo nors skųstis“, – svarstė J. Ragauskaitė.

COVID-19 vakcina paskiepytas ir atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Atlikėjas portalui LRT.lt taip pat sakė, kad po skiepo jautėsi gerai, o abejonių ar skiepytis, neturėjo. „Jei būtų buvę abejonių, tikrai nebūčiau skiepijęsis“, – patikino jis. Apie tai, kad buvo paskiepytas G. Liaudanskas pirmiausia pranešė savo socialiniame tinkle, o savo įrašu sutiko pasidalyti ir su portalo LRT.lt skaitytojais.

„Jei galėčiau, padovanočiau šį skiepą mamai ar kitam artimam vyresniam žmogui, tačiau taip padaryti negalima. Kaip kažkada duota priesaika Tėvynei buvo pilietiškos pozicijos išraiška, taip šis postas – apie pilietišką poziciją skiepytis. Tai vienintelis ginklas kurį mes turime šitame kare. Ir aš darau tai tam, kad, galbūt, dvejojantys įgaus drąsos.

Po skiepo iškart išvažiavau budėti ir štai, po pamainos rašau – jaučiuosi puikiai. Anksčiau – pridėčiau kokį sarkastišką juokelį apie čipus ir t.t. Tačiau kai kasdien esi reaktoriuose, juokaut iš žmonių kvailumo nebesinori. Juk susiduri su to pasekmėmis. Saugokit save ir savus“, – rašė G. Liaudanskas-Svaras.