Veidai

2021.01.11 16:25

Amerikietiškojo „Vogue“ viršelis su išrinktąja viceprezidente Kamala Harris sukėlė sąmyšį internete

LRT.lt2021.01.11 16:25

Planuojamas Kamalos Harris pasirodymas ant amerikietiškojo „Vogue“ viršelio sukėlė kritiką dėl pernelyg kasdieniško įvaizdžio, o išrinktosios viceprezidentės komanda teigia nebuvusi informuota apie „Vogue“ viršeliui pasirinktą nuotrauką, rašo „CNN Style“.

K. Harris nesitikėjo, kad leidinio viršeliui bus pasirinkta nuotrauka, kurioje ji vilki juodu švarku ir avi „Converse“ sportbačiais. Išrinktosios viceprezidentės komanda buvo įsitikinusi, kad „Vogue“ viršelį papuoš K. Harris atvaizdas, kuriam ji pozavo, vilkėdama šviesiai mėlynu kostiumėliu auksiniame fone.

Leidinio vasario mėnesio viršelio kopija internete pasirodė sekmadienį. Nuotrauka socialiniuose tinkluose akimirksniu sulaukė kritikos dėl prasto apšvietimo ir stiliaus, buvo net teigiančių, kad taip demonstruojama „nepagarba“ išrinktajai viceprezidentei.

Kai kuriems „Twitter“ vartotojams suabejojus, ar nebus šis atvaizdas padirbtas, „Vogue“ atstovai patvirtino, kad jis tikras, tačiau dar labiau viską supainiojo, pateikę dar vieną „skaitmeninį“ viršelį, kuriame K. Harris vaizduojama aukso fone, vilkinti prašmatniu šviesiai mėlynu Michaelo Korso kostiumėliu.

CNN šaltinio teigimu, K. Harris komanda tikėjosi, kad būtent ši nuotrauka bus panaudota viršeliui, o ta, kurioje išrinktoji viceprezidentė atrodo kasdieniškiau, atsidurs žurnalo viduje, prie straipsnio. Tas pats šaltinis patvirtino, kad K. Harris atstovai paprašė „Vogue“ pakeisti viršelį, nors spausdintinė žurnalo versija iškeliavo į spaustuvę dar gruodžio viduryje.

Tiesa, ne visiems kasdieniško stiliaus nuotraukos pasirodė tokios nepriimtinos. „Žmonės ginčijasi dėl viceprezidentės K. Harris nuotraukos, pasirinktos „Vogue“ viršeliui, tačiau svarbiausia juk yra tai, kad ji puikiai atrodo, yra gerbiama, o viršelis varo D. Trumpą ir Melanią iš proto“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė romanistas Paulas Rudnickas.

Tuo tarpu „The Washington Post“ mados redaktorė Robin Givhan rašė, kad nors „šioje nuotraukoje iš esmės nėra nieko blogo“, pasirinkdamas neoficialesnį atvaizdą viršeliui, „Vogue“ tarsi nubraukė K. Harris pasiekimus“.

„Renkantis viršelį, žurnalui būtų nepamaišę šiek tiek pagarbos. Pasirinktas viršelis tikrai neverčia sušukti „Oho!“ O juk kartais būtent to nori juodaodės moterys – kad visi stebėtųsi ir gėrėtųsi jų pasiekimais“, – rašė ji.

Diskusija užvirė, likus kiek daugiau nei savaitei iki tos dienos, kai K. Harris taps pirmąja moterimi ir pirmąja afroamerikiečių bei Pietų Azijos kilmės JAV viceprezidente. Išsamiame interviu, kurį „Vogue“ paskelbė internete sekmadienį, K. Harris prisimena rinkimų akimirkas ir savo pergalės kalbą. Ji taip pat kalba apie klimato pokyčius ir protestus, siekiant rasinio teisingumo.

„Aš visada sakau, kad galiu būti pirma, padariusi daug dalykų, tačiau turiu pasirūpinti, kad netapčiau paskutinė, – žurnalistei Alexis Okeowo sakė K. Harris. – Galvojau apie savo mažąsias dukterėčias, kurios gyvens pasaulyje, kur JAV viceprezidentė yra moteris, spalvotoji moteris, juodaodė, moteris, kurios tėvai gimė ne Jungtinėse Valstijose.“