Veidai

2016.03.27 09:01

Stokholme laiką iki „Eurovizijos“ skaičiuoja ypatinga skulptūra

LRT.lt 2016.03.27 09:01

Stokholmo merė Karin Wanngard oficialios ceremonijos metu pradėjo laiko, likusio iki „Eurovizijos“ konkurso, skaičiavimą. Trijų dimensijų skulptūra – šiųmetinės Europos muzikos šventės simbolis – buvo atidengta vienoje miesto aikščių.

„Muzika sujungia ir vienija visus, nepaisydama kultūros, kalbos ir tautinių skirtumų. Ši muzikos savybė yra itin svarbi šiuo metu. Didžiuojamės galimybe surengti tokį renginį mūsų mieste ir norime kuo šilčiau sutikti visus Europos konkurso dalyvius. Konkurso dvasia bus juntama visame mieste, tai bus renginys, išsiskiriantis atvirumu, tolerancija ir visų žmonių lygybe“, – kalbėjo Stokholmo merė.

Šiųmetinės „Eurovizijos“ simbolis – pienė. Ji reprezentuoja atsparumą ir atgimimą – nuo pienės nuskridusios sėklos sukuria naują gyvenimą vos tik nusileidžia ant žemės, teigia skulptūros autoriai.

Eurovision.tv nuotr.

Šios pienės skersmuo – 4 metrai. Ši energiją taupančių lempučių instaliacija skleidžia subtilų aromatą ir groja muziką iš „Spotify“. Gėlė stovi ant trijų metrų aukščio pagrindo su integruotu laikrodžiu.

Skulptūra skaičiuos laiką iki gegužės 14 d. 21 val., kuomet prasidės didžiosios „Eurovizijos“ finalas.

„Eurovizijos“ dainų konkursas Stokholme vyks gegužės 10–14 d.