Veidai

2016.03.29 10:20

Pasižvalgykite: pirmieji aštuoni Lietuvos pasirodymai „Eurovizijoje“

LRT.lt2016.03.29 10:20

Šiais metais Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvaus jau septynioliktąjį kartą. LRT.lt portalas kviečia prisiminti, kaip atrodė pirmieji aštuoni Lietuvos pasirodymai Europos dainų konkurse.

Pirmasis mūsų šaliai didžiajame dainų konkurse atstovavo dainininkas Ovidijus Vyšniauskas. Jis trisdešimt devintojoje „Eurovizijoje“, vykusioje Dubline 1994-aisiais pasirodė su daina „Lopšinė mylimai“. Tais metais Lietuva konkurse užėmė paskutiniąją – 25-ąją vietą.

Po penkerių metų pertraukos į konkursą sugrįžusiai Lietuvai atstovavo Aistė Smilgevičiūtė su daina „Strazdas“. Surinkusi trylika taškų, ji 1999-aisiais Izraelyje liko dvidešimta iš 23 dalyvių.

2001-aisiais Lietuvai atstovavusi grupė „Skamp“ pasiekė iki tol geriausią rezultatą. Švedijoje „You Got Style“ dainą atlikę mūsų šalies atstovai užėmė 13-ąją vietą iš 23.

Po metų Taline vykusiame konkurse Lietuvai atstovavęs Aivaras Stepukonis pasirodė su daina „Happy You“. Dvylika taškų surinkęs dainininkas konkurse užėmė dvidešimt trečią vietą iš 24.

Po nedidelės pertraukos į konkursą sugrįžusiai mūsų šaliai atstovavo Lino ir Simonos duetas su daina „What‘s Happened to Your Love?“. 2004-aisiais Stambule vykęs konkursas buvo pirmą kartą padalytas į dvi dalis: pusfinalį ir finalą. Pusfinalyje užėmę 16-ąją vietą, į finalą dainininkai nepateko.

Su kūriniu „Little by Little“ konkurse dalyvavusieji „Laura and the Lovers“ 2005-aisiais į finalą taip pat nepateko. Ukrainoje vykusiame konkurse mūsų šalies atstovai surinko 17 taškų ir liko dvidešimt penkti.

Geriausią lig šiol rezultatą Europos dainų konkurse pasiekė grupė „LT United“ su daina „We Are The Winners“. Daugiau nei šimtą šešiasdiešimt taškų surinkę mūsų šalies atstovai Atėnuose vykusiame pusfinalyje užėmė penktąją vietą, o finale liko šešti. 

2007-aisiais konkurse dalyvavusi grupė „4Fun“ pagal tuo metu galiojusias taisykles iškart pateko į finalą. Lietuvos atstovų atlikta daina „Love or Leave“ surinko 28 taškus ir užėmė 21-ą vietą iš 24.