Veidai

2016.03.23 11:18

„Eurovizija” 2016: kaip Lietuva atrodys tarp kaimynų

LRT.lt 2016.03.23 11:18

Nacionalinės atrankos į Europos dainų konkursą baigėsi – jau žinomi visų 43 valstybių atstovai ir jų kūriniai. LRT.lt portalas kviečia susipažinti su kaimyninių šalių atstovais ir pasiklausyti jų eurovizinių kūrinių. 

Latvijai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus dainininkas Justs. Stokholme jis atliks pernykštės atstovės Aminatos Savadogo sukurtą dainą „Heartbeat“. Aminata praėjusių metų „Eurovizijos“ finale pasirodė su savo kūrybos daina „Love Injected“ ir užėmė šeštąją vietą. Šiemet Latvijos atstovą išvysime antrajame pusfinalyje.

Estijos atstovu šiais metais tapo tik trejų metų patirtį scenoje turintis Juri Pootsmannas, didžiajame konkurse pasirodysiantis su kūriniu „Play“. 21-erių dainininkas varžysis pirmajame pusfinalyje.

Po metų pertraukos į dainų konkursą sugrįžo Ukraina. Šios šalies garbę šiemet gins dainininkė Jamala su pačios parašytu istorinius įvykius atspindinčiu kūriniu „1944“. Ukrainos atstovę išvysime antrajame pusfinalyje.

Rusijai šiemet atstovaus Sergėjus Lazarevas su daina „You Are The Only One“. Prie šios dainos kūrimo prisidėjo ir garsus Rusijos dainininkas, dainų autorius ir įrašų prodiuseris Filipas Kirkorovas. Rusijos atstovas pasirodys pirmajame pusfinalyje.

Baltarusijos nacionalinę atranką laimėjo dainininkas IVAN, „Eurovizijoje“ atliksiantis kūrinį „Help You Fly!“. IVAN pasivadinusiam dainininkui Aleksandrui Ivanovui eurovizinę dainą parašė patirties „Eurovizijoje“ turintis kūrėjų duetas – Victoras Drobyshas ir Mary Applegate. Dainos autorių kūrinius šiame konkurse 2005-aisiais atliko Rusijos atstovė Natalia Podolskaya, o 2012-aisiais – Buranovskie Babushki. Baltarusijos atstovas dėl kelialapio į finalą varžysis antrajame pusfinalyje.  

Lenkijos atstovas „Eurovizijoje“ Michalas Szpakas atliks savo kūrybos baladę „Color Of Your Life“. Dvidešimt šešerių atlikėjas pasirodys antrajame pusfinalyje.

Lietuvos nacionalinę atranką su kūriniu „I‘ve Been Waiting For This Night“ laimėjęs Donny Montell pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje.

„Eurovizijos“ dainų konkursas vyks gegužės 10 – 14 d. Stokholme.