Naujienų srautas

Veidai2016.03.21 17:27

Svarstoma galimybė rengti „Eurovizijos“ konkurso atitikmenį Azijoje

LRT.lt 2016.03.21 17:27

Australijos nacionalinis transliuotojas SBS paskelbė, kad kartu su Europos transliuotojų sąjunga (EBU) svarsto galimybę rengti „Eurovizijos“ konkurso atitikmenį Azijoje. Šio konkurso didžiajame finale varžytųsi iki dvidešimties Azijos valstybių atstovų, praneša Eurovision.tv.

„Pirmoji „Eurovizija“ buvo surengta 1956-aisiais. Jos tikslas buvo suvienyti tautas ir ištirti naujas televizijos galimybes. Nuo tada daugiau nei penkiasdešimt šalių yra dalyvavusios šiame Europos dainų konkurse, kurį kasmet stebi 200 milijonų televizijos žiūrovų“, – teigia vienas „Eurovizijos“ rengėjų Jonas Ola Sand.

Šio konkurso atidarymas 2017-aisiais vyktų Australijoje, o vėliau – Azijos valstybėse. Toks renginys suteiktų galimybę pasirodyti Azijos šalių dainų kūrėjams ir atlikėjams.

„Mes džiaugiamės, kad „Eurovizijos“ koncepcija peržengia žemyno ribas ir plinta į Azijos šalis. Australijos nacionalinis transliuotojas SBS Europos dainų konkursą transliuoja jau daugiau nei 30 metų, todėl manome, kad tai yra puikus partneris rengiant šį konkursą ir suteikiant galimybę pasirodyti Azijos muzikos pasaulio atstovams“, – sako vienas „Eurovizijos“ organizatorių Dr. Frankas-Dieter Freilingas.

Australijos nacionalinio transliuotojo SBS vykdantysis prodiuseris Michaelas Ebeidas tikina, kad Azijos ir Ramiojo vandenyno regione organizuojamas konkursas būtų puikus žingsnis skleidžiant „Eurovizijos“ vardą ir plečiant žiūrovų auditoriją.

„Blink TV“ ir SBS turi galimybę padidinti „Eurovizijos“ žiūrovų skaičių nuo 200 milijonų iki milijardo. Esu įsitikinęs, kad mes galime suburti komandą tokiam renginiui, todėl ieškome partnerių, norinčių dirbti kartu šioje pasaulio dalyje. Azijos muzikos ir vizualumo kultūra puikiai tiks televizijai“, – teigia „Blink TV“ direktorius Paulas Clarkes‘as.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi