Veidai

2020.12.31 12:09

Marius Skuodis apie mokyklines išdaigas: niekam nesiūlyčiau kartoti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.12.31 12:09

Laiko su šeima pastaruoju metu labiausiai ir trūksta, tad, pasak LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikos „Ministro rytas“ herojaus, susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, bus smagu su ja sutikti Naujuosius metus. Apie sklandančią legendą, kad jis galėjo tapti karatistu, politikas sako – šiuo sportu užsiėmė, bet tai buvo labai seniai, visgi iki šiol karatė rungtynes pažiūri su mielu noru.

Naujieji metai M. Skuodžio namuose bus sutinkami vieno namų ūkio ribose – kitaip sakant, labai paprastai, tik su šeimos nariais. Tačiau ministras pažymi – laiko su šeima pastaruoju metu labiausiai ir trūksta. Patys įsimintiniausi M. Skuodžio Naujieji metai buvo sutikti Londone.

„Gyvenau Londone ir tas įspūdingumas buvo toks, kad porą valandų visi stovėjome uždarytoje teritorijoje ir laukėme fejerverkų, bet tas laukimas pasiteisino“, – tikina jis.

Labas rytas, Lietuva II d. Marius Skuodis apie Naujųjų metų tradicijas, knygų iššūkius ir ką veikia laisvalaikiu

Pašnekovas sako nesąs iš tų, kurie tiki tokiais prietarais, kaip – kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie ir bus ateinantys metai. Teigia, prietarus adaptuoja ir pritaiko sau. „Turiu tokį posakį, nežinau, ar pats jį sukūriau ar kažkur girdėjau: anksti kėlęs – vėlai gulsi“, – juokiasi politikas.

Viešojoje erdvėje sunku rasti ką nors apie M. Skuodžio laisvalaikį, asmeninį gyvenimą. Viena iš sklandančių legendų – kad jis galėjo tapti karatistu. Išties šiuo sportu M. Skuodis užsiėmė, buvo gerokai į jį pasinėręs, bet tai buvo labai seniai – mokyklos laikais. Šiuo sportu jis nebeužsiima, bet iki šiol karatė rungtynes pažiūri su mielu noru. O laisvalaikio, anot jo, norėtųsi turėti daugiau.

„Atsimenu, praėjusiais metais panašiu laikotarpiu išsikėliau tikslą, kiek norėčiau perskaityti knygų. Pasiekiau gal tik trečdalį to tikslo. Tai toks kartais ir būna laisvalaikis. Bet apskritai, jei turiu laisvą minutę, labai mėgstu išvažiuoti kur nors su šeima, kad ir Vilniuje. Pastarieji metai leido pažinti Lietuvą dar geriau“, – pasakoja jis.

Viena iš įspūdį palikusių knygų – švedų psichiatro „Naršymo menas“ apie socialinius tinklus ir kaip jie mus veikia. Sako, ši knyga privertė susimąstyti.

Įspūdingų karjeros vingių padaręs M. Skuodis tikina niekada neturėjęs artimiausių metų plano – net prieš mėnesį planas ar bent jau noras, ką norėtų veikti toliau, buvo visiškai kitoks.

„Labiausiai norėjau susikrauti lagaminus ir mėnesiui iškeliauti su šeima rimtų atostogų. Bet dėl daugelio priežasčių net nebuvo galimybių apie tai pagalvoti, kaip ir daugeliui žmonių. Planai labai paprasti – kartais norisi kažkur išvykti, pamatyti ką nors naujo. O artimiausio penkmečio planas – norėtųsi realizuoti darbus, dėl kurių ir pasiryžau priimti šitą iššūkį“, – kalba pašnekovas.

Mokyklos draugai apie ministrą atsiliepia kaip apie puikų moksleivį, pirmūną, tačiau M. Skuodis neslepia – draugai tik gražiai kalba, išties yra tekę išklausyti paskaitų, kas yra langai ir durys, o sykį automobiliu su klasės draugais apvažiuotas ir mokyklos stadionas. „Niekam nesiūlyčiau kartoti“, – priduria jis.

Plačiau – gruodžio 31 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Marius Skuodis apie Naujųjų metų tradicijas, knygų iššūkius ir ką veikia laisvalaikiu