Veidai

2020.12.29 14:03

Mirė dizaineris Pierre`as Cardinas

atnaujinta 16.53
BNS, LRT.lt2020.12.29 14:03

Prancūzijos dizaineris Pierre`as Cardinas mirė antradienį būdamas 98-erių, praneša Prancūzijos naujienų portalas France24. Agentūrai AFP informaciją apie netektį patvirtino dizainerio šeima. Mados kūrėjas mirė Neji ligoninėje į vakarus nuo Paryžiaus, nurodė jo artimieji.

P. Cardinas gimė 1922 metais liepos 2. Italijoje, netoli Treviso miesto, bet anksti vaikystėje su šeima emigravo į Prancūziją.

Mokytis siuvimo P. Cardinas pradėjo būdamas vos 14-kos, o būdamas 17-kos paliko tėvų namus ir pradėjo kurti kostiumus moterims.

1950-aisiais dizaineris įkūrė savo vardo mados namus, o netrukus išgarsėjo sumodeliavęs išskirtinę pūstą, burbuliuotą suknelę. Dizaineris yra kūręs net NASA astronautų kostiumus, Pakistano avialinijų darbuotojų uniformas.

Mados pasaulyje išgarsėjo savo avangardiniu, futuristiniu stiliumi. Kūryboje naudojo geometrinių figūrų raštus, modeliavo ir jų formų drabužiais.

P. Cardinas giriamas ne vien už savo vizionieriškas idėjas, bet ir už plačiajai visuomenei kurtus stilingus kostiumus.

P. Cardinas pasižymėjo ne tik mados srityje. Per II pasaulinį karą dirbo „Raudonajame kryžiuje“, 1991-aisiais tapo UNESCO geros valios ambasadoriumi.

P. Cardinas užaugo Prancūzijos pramoniniame Sent Etjeno mieste. Persikėlęs į Paryžių 1947 metais, P. Cardinas, bendradarbiaudamas su poetu, menininku ir režisieriumi Jeanu Cocteau, sukūrė kerinčių dekoracijų ir kostiumų kino juostai „Gražuolė ir Pabaisa“.

Padirbėjęs su Christianu Dioru, 1950 metais jis įkūrė savo mados namus. P. Cardinas įnešė naujovių į komercinę madą, plunksnomis papuošęs prêt-à-porter drabužių kolekciją, sukurtą Prancūzijos parduotuvių tinklui „Printemps“.

Į mados įstoriją įėjo jo 1964 metų kolekcija „Kosmoso amžius“ (angl. Space Age), išsiskyrusi neįprastai iškarpytomis suknelėmis, megztais kombinezonais, aptemptomis odinėmis kelnėmis, megztiniais su šikšnosparnio sparnus primenančiomis rankovėmis.

Jo pasaulinė mados imperija įsitvirtino Japonijoje, o 1978-aisiais, tebevykstant Šaltajam karui, buvo pasirašiusi gamybos sutarčių su Sovietų Sąjunga. 1979 metais jis tapo pirmuoju prancūzų mados kūrėju, užmezgusiu ryšius su Kinija.

Jis taip pat buvo pirmasis mados kūrėjas, 1991 metais surengęs madų šou Maskvos Raudonojoje aikštėje, į kurią sutraukė 200 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt