Veidai

2020.12.30 07:30

Iš „Šok su žvaigžde“ Melisa ir Rafalas namo grįžo ne tuščiomis – priglaudė priklydusią repeticijų viešnią

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.12.30 07:30

LRT TELEVIZIJOS laidos „Šok su žvaigžde“ dalyviai, profesionalūs šokėjai Rafalas Narkevičius ir Melisa Valinovič iš projekto grįžo ne tik su kraičiu įspūdžių ir emocijų – apie šokių nuotykį sužadėtiniams primins ir katytė, mat šokėjai pastebėjo ją lakstančią po LRT patalpas ir nutarė priglausti. Kad turės naują šeimos narį, Rafalas sako supratęs išsyk, – pakako išvysti mažylę ant rankų laikančią Melisą.

Dar rudenį paaiškėjo, kad LRT patalpose dūzgia ne tik LRT bitutės – žurnalistai, operatoriai, apsaugininkai ir krūva kitų darbuotojų. Po tuo pačiu stogu prisiglaudė ir katė, o netrukus ji čia pat atsivedė tris kačiukus. Vienas iš jų greitai surado naujus namus – gyvūnėlį priglaudė projekte „Šok su žvaigžde“ dalyvavę sužadėtiniai Rafalas ir Melisa.

Vieną vėlyvą rudens vakarą, drauge su šokių partnere Jovita Balčiūnaite ruošdamasis projekto pasirodymui, Rafalas pastebėjo, kad LRT patalpose šokėjams kompaniją palaiko miela viešnia.

„Buvo keista, nes dažniausiai tokiu metu visi darbuotojai jau būdavo iškeliavę namo ir karaliauti čia likdavo tik LRT patalpose besitreniruojantys šokėjai ir apsaugos darbuotojai. Taigi pasirodo, kad pas mus užsuko pasisveikinti misteris katinas. Tuo metu nežinojome jo lyties, tai vadinome katiniuku“, – portalui LRT.lt pasakoja projekto „Šok su žvaigžde“ dalyvis Rafalas.

Netrukus repetuoti vis susitikdavę projekto partneriai Jovita ir Rafalas nutarė katinėlį pamaitinti – nupirko jam konservuoto kačių maisto, paliko vandens troškuliui numalšinti. Ilgainiui su naujuoju „Šok su žvaigžde“ dalyviu susibičiuliavo ir kiti šokėjai. Visi baisiai nustebo sužinoję, kad gardaus kąsnelio laukia ne viena, o net keturios katės.

„Didžiausia nuostaba buvo tada, kai sužinojome, jog mūsų draugas yra katytė ir ji turi tris mažas atžalas. Kačiukai buvo baikštūs, į rankas paimti jų buvo neįmanoma. Vieną sykį su Dovydu Laukiu („Šok su žvaigžde“ dalyviu – LRT.lt) pamatėme, kad du mažyliai įbėgo į rekvizito patalpą.

Greitai čiupome raktą ir nusprendėme pagauti mažius. Įėję pastebėjome suniokotą batoną ir bandančius pasislėpti du skerdynių kaltininkus. Spėjau vieną pačiupti, tačiau tą pačią akimirką paleidau, kadangi velniūkštis perkando man nagą“, – nuotykius LRT patalpose prisimena šokėjas Rafalas. Tą sykį kačiukai pabėgo, tačiau visai netrukus jie vėl atsidūrė projekto dalyvio rankose. Tiesa, kiek netikėtai.

Rafalo sužadėtinė Melisa, taip pat dalyvavusi projekte „Šok su žvaigžde“, vieną dieną socialiniuose tinkluose pamatė skelbimą, kad išskirtinių spalvų ir atspalvių katytė ieško šeimininkų. Pora nutarė keturkoję priglausti, tačiau planus pakoregavo vėl netikėtai pasirodžiusi šokių projekto bičiulė.

„Jau kaip ir planavau skambinti pagal Melisos surastą skelbimą, tačiau šokome LRT kalėdinės laidos filmavime, tada ir parsivežėme mūsų katytę namo. Kačiukai su mama atbėgo į LRT studiją ir niekaip negalėjo sugrįžti į savo slaptavietę, kadangi buvo didelis šurmulys: kas rengėsi, kas matavosi, kas šukuosenas darėsi. Visi keturi tupėjo pasislėpę kampe, tada mes ir pagavome vieną iš jų – mūsų draugę. Ji sėdėjo gan ramiai, tad ją pasiėmėme“, – pasakoja Rafalas.

Nors šokėjai namuose jau augina Melisos šunį, Rafalas sako iš karto supratęs, kad tą vakarą į namus parkeliaus ir su nauja augintine. „Kadangi turėjau lėkti šokti, daviau Melisai palaikyti išsigandusią katytę. Pašokęs ir pamatęs jas abi supratau, kad turėsime naują šeimos draugą, taigi šitaip katytė atkeliavo pas mus“, – sako šokių projekto dalyvis.

Prie naujų šeimininkų ir namų katytė pratinosi beveik savaitę. Nieko keisto – juk naujuose namuose nauji kvapai, garsai, gyventojai, tad adaptacija užtrunka, sako katytės šeimininkas. „Bet po penkių dienų mažylė jau suprato, kad turi naują tėtį ir mamą. Jau žinojo, kur duoda valgyti, kur galima miegoti ir kur reikia atlikti savo gamtinius reikalus.

Kiek vėliau pabandėme ją supažindinti su šuniuku. Pirmas dienas būta abipusės baimės, bet paskui abi susidraugavo. Taip pat jau spėjome ją supažindinti ir su mamos bei brolio katinais“, – pasakoja Rafalas.

Dabar katytė laiminga, turi savo žaislų, draskyklę ir specialiai jai skirtą namuką. „O ko dar reikia? Svarbu, kad yra namai, nekamuoja alkis, o pašonėje – mylintys šeimininkai“, – nauja šeimos augintine džiaugiasi „Šok su žvaigžde“ dalyvis Rafalas.

Šokėjų priglaustos katytės seserų likimas susiklostė šiek tiek kitaip. Šiuo metu abi katytės gyvena gyvūnų globos organizacijos „Kaimo grandinė“ darbuotojos Anželikos namuose. „Dabar joms karantinas ir vyksta būtinosios procedūros: vaistai nuo blusų ir kirminų, pirmasis skiepas. Po jo praėjus 10 dienų, katytės vyks į prieglaudėlę pas visas kitas laukiančias kates“, – portalui LRT.lt sako prieglaudoje dirbanti Anželika.

Iš pradžių mažylės buvo baikščios, tačiau dabar jau apsiprato, sočiai ėda ir noriai žaidžia su savo pirmuoju žaislu – skambančiais kamuoliukais. „Pradžioje katytės šnypštė, bandė visaip gintis. Dabar jau viena katytė labai jauki, ilgai būna ant rankų, jai jau reikia žmogaus. Kita sesė nebešnypščia, bet vis dar ieško, kur pasislėpti“, – pasakoja mažyles prižiūrinti Anželika.

Šventiniu laikotarpiu prieglauda keturkojų nedovanoja, tačiau po švenčių, kai jau bus praėjusios keliolika dienų nuo skiepų, mažylės ieškos naujų namų ir šeimininkų.