Veidai

2016.03.15 21:01

Seniausiu pasaulio vyru pripažintas 112-metis išgyveno ir koncentracijos stovyklos žiaurumus

Izraelyje gyvena šiuo metu seniausias pasaulyje vyras, išgyvenęs du pasaulinus karus ir Aušvico koncentracijos stovyklos žiaurumus. Jis perėmė Gineso rekordą iš bendraamžio japono, kuris mirė sausį, sulaukęs 112 metų.

Izraelio gyventojas Israelis Kristalas tapo Gineso rekordininku, po to, kai buvo patvirtinta, kad jis – seniausias pasaulyje šiuo metu gyvenantis vyras. Ankstyvą tėvų netektį ir kalinimą koncentracijos stovykloje išgyvenęs vyras teigė nežinantis ilgo gyvenimo paslapties ir tikintis, kad viskas nulemta iš aukščiau.

„Mano senėlė, tėčio mama, mirė, kai jis buvo septynerių, o tėtis pirmojo Pasaulinio karo pradžioje buvo paimtas į rusų nelaisvę. Jis liko be tėvų ir turėjo išgyventi vienas. Manau, būtent tai nulėmė jo stiprų charakterį ir padėjo ištverti visus žiaurumus“, – pasakojo I. Kristalo sūnus Haimas Kristalas

Per Holokaustą I. Kristalas neteko žmonos ir vaikų, jis išgyveno kalinimą Aušvice. 1945-aisiais jį išlaisvino sąjungininkų pajėgos. Tuo metu tesvėrė vos 37 kilogramus. Praėjus keleriems metams I. Kristalas vėl sukūrė šeimą, sulaukė sūnaus ir užsiėmė konditerijos verslu.

„Mano tėvas labai optimistiškas. Kai mato puspilnę stiklinę, jis labai džiaugiasi, kad joje apskritai yra vandens. Jis niekada nemato tuščiosios pusės“, – senolio tėvo požiūrį į pasaulį perteikė sūnus.

Šiuo metu seniausiu pasaulio žmogumi laikoma moteris Susannah Mushatt Jones iš Jungtinių Valstijų – ji eina 117-us gyvenimo metus. Tiesa, ir į jos, ir į seniausio vyro rekordą jau kėsinasi 131-erių brazilas Joao Coelho de Souza, kurio amžius kol kas dar nėra užfiksuotas Gineso rekordų knygoje.