Veidai

2020.12.23 20:22

Pandemijos paniškai išsigandusi Džordana – apie kanistrais pirktą dezinfekcinį skystį ir Kūčias dviese

Agnė Skamarakaitė, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2020.12.23 20:22

Estrados ir roko karaliene vadinama Džordana Butkutė buvo ne juokais išsigandusi koronaviruso pandemijos. Dainininkė LRT RADIJUI pasakoja, kad baimės būta tiek daug, jog net visi namai buvo kruopščiai iššveisti su dezinfekciniu skysčiu. Dabar, nepaisydama pandemijos baimės, Džordana pristato ką tik pasirodžiusį naują albumą, o Kūčioms visus 12 patiekalų, tikina, ruoš pati.

Naujas albumas – karantino sąlygomis

Ketverius metus kurtas naujas Džordanos Butkutės albumas „Labirintas“, nepaisant pandemijos ir griežtų karantino suvaržymų, išvydo dienos šviesą. Scenos karaliene tituluojama dainininkė neslepia, kad „Labirintas“ ir prieš tai buvęs albumas „Kryžkelės“, kuris dainininkę it feniksą prikėlė naujam didžiosios scenos gyvenimui, buvo du didžiausi muzikos projektai.


Už juos dainininkė dėkoja muzikos prodiuseriui Daliui Pletniovui, kurio diskografijoje galima rasti Nijolės Tallat-Kelpšaitės, Janinos Miščiukaitės, Rolando Janavičiaus, Lino Adomaičio, Donato Montvydo, SEL ar Merūno Vitulskio garso įrašus.

Džordana tikina, kad sunku net nusakyti, kaip gimė naujasis albumas. Pasak jos, buvo įdėta daug darbo, širdies ir, džiaugiasi ji, viskas puikiai pavyko. „Tai yra labai didžiulis projektas, ir, ačiū Dievui, jis mums labai pavyko, – pasakoja Dž. Butkutė. – Viskas yra nufilmuota. Elegijus (Elegijus Strasevičius, Džordanos vyras, – LRT.lt) visada sugalvoja kažką tokio siurrealistinio. Kada turėjome koncertinį turą po arenas, tai ir miestai scenose dygo, ir gaubliai skraidė. Niekada jis nieko paprastai nedaro.

O dabar, karantino sąlygomis, viską nufilmuoti buvo tikrai nelengva. Reikėjo sukviesti pusšimtį žmonių su režisieriumi Justinu Krisiūnu. Daug kamerų, visi su kaukėmis. Albumą teko filmuoti ir šaltyje, ir gamykloje purvo netrūko, ir dulkių teko paragauti.“

Gerai dainai reikia sukrėtimo ir jausmų

Žiūrovai, anot Džordanos, matys ne nufilmuotą vaizdo klipo ar koncerto vaizdą, o tai, kaip viskas atrodo iš filmavimo virtuvės. „Tai nebus nufilmuotas koncertas, kuriame žiūrovas mato, kaip dainuojame. Viskas yra nufilmuota taip, kad žiūrovas pajustų, ką mato operatoriai, kaip vyksta pasiruošimas. To dar niekas nedarė“, – tikina popmuzikos ir roko karaliene tituluojama dainininkė.

Dainos, anot Dž. Butkutės, gimsta įvairiai ir niekada negali žinoti, kada užplūs įkvėpimas. „Būna dienos ar nakties metu kažkas ateina į galvą, pradedi niūniuoti ir tada skubi užsirašyti, – kūrybinio proceso ypatumus atskleidžia dainininkė. – Paskutiniam albumui žodžius kūrė gerai mane pažįstantis žmogus, tad visos dainos yra parašytos grynai man. Aš pati jau kuriu nuo 15 metų, tad manau, jau ir kiek išsikvėpiau, o ir jau reikėjo kiek brandesnės muzikos.“

Pasak Dž. Butkutės, geriausi dainų tekstai gimsta iš gyvenimiškų sukrėtimų, praradimų, dramų. Ji prisipažįsta norinti vėl išleisti „grynai savo albumą“ ir jau dirbanti prie jo. „Daug apie jį kalbėti nenoriu, nes jį tik dabar pradėjau rašyti. O tai gali užtrukti. Niekas neparašys geros dainos tada, kada yra viskas gerai. Kūrėjams reikia sukrėtimo, išgyvenimų.

Tose dainose liejasi emocijos, jausmai. Visa tai reikėjo išgyventi. Šiuo metu visiems yra sunku. Na bet juk nepulsi rašyti dainos apie virusą!

Štai, kad ir mano kelios senos dainos, kaip antai „Nemylėjau tavęs“ ar „Dėl tavęs“ – jos yra parašytos po tam tikros gyvenimo dramos, po išgyvenimų. Tose dainose liejasi emocijos, jausmai. Visa tai reikėjo išgyventi. Šiuo metu visiems yra sunku. Na bet juk nepulsi rašyti dainos apie virusą!“ – nuotaikos nepraranda sceniniu Džordžos vardu žinoma dainininkė.

Dezinfekcinį skystį pirko... kanistrais!

Koronaviruso pandemija, anot Džordanos, priverstinai sulėtino gyvenimo apsukas, tačiau tai leido atrasti daugiau laiko kūrybai ir, galų gale, gerai išsimiegoti. „Galvoje atsiranda daugiau minčių, nes, visų pirma, neleki niekur, nelakstai iš vieno koncerto ar renginio į kitą.

O anksčiau, būdavo, visur leki: tai koncertas, tai fotosesija, tai koks renginys, tai studija, tai įrašai, tai jau skrendi kažkur, o grįžus vėl įrašai, studija, koncertai ir t. t. Vos spėjau suktis! – prieš karantiną buvusį įtemptą dienos veiklų ritmą prisimena pašnekovė. – O ką jau kalbėti apie norą aplankyti artimuosius ar tiesiog gerai išsimiegoti! Dabar tam laiko turiu.“

Džordana prisipažįsta pradžioje paniškai išsigandusi koronaviruso pandemijos. Dainininkė juokauja, kad protas taip susisuko, kad viską namuose ėmusi dezinfekuoti, o patį dezinfekcinį skystį pirko, kaip pati sako, kanistrais.

Mes to spirito kanistrais prisipirkome! Sakom, jei iš kokio kaimyno namų kvepia spiritu, tai tik pagarba ir pasitikėjimas tokiais kaimynais gali būti.

„Kada virusas ėmė sparčiai plisti ir visi užsidarėme sėdėti namuose, man pasidarė labai baisu. Mes to spirito kanistrais prisipirkome! Sakom, jei iš kokio kaimyno namų kvepia spiritu, tai tik pagarba ir pasitikėjimas tokiais kaimynais gali būti. Tai mes vieni iš tų garbingų žmonių buvom!“ – juokiasi dainininkė.

Bijojo net į lauką išeiti

Moteris pasakoja puolusi valyti visus namuose esančius paviršius, durų rankenas, telefonus ir net kompiuterį. Dainininkė atvirauja viruso išsigandusi tiesiog paniškai. „Aš maniau, kad infarktą kokį gausiu! Tikrai labai supanikavau ir supsichavau, – prisipažįsta pašnekovė. – Vaikščiodavau su spirito „bambaliu“ ir rankšluosčiu.

Vaikščiodavau su spirito „bambaliu“ ir rankšluosčiu. Vis viską valydavau. Alkoholio nevartoju jau dešimt metų, tad tas spirito kvapas man dabar yra labai atgrasus.

Vis viską valydavau. Alkoholio nevartoju jau dešimt metų, tad tas spirito kvapas man dabar yra labai atgrasus. Dezinfekciniu skysčiu purkšdavau visas prekes, kurias iš parduotuvės parnešdavo Elegijus. Šokolado pakuotės nuo to skysčio net bluko. Buvo tikrai nenormali panika.

O apie išėjimą į lauką negalėjo būti nė minties! Vienintelis į lauką išeidavo Elegijus. Bet jis ten su savo motociklu po miškus, tai jokio žmogaus juk taip nesutiksi. Jam to reikia, be motociklo jis negali.“

Kūčias sutinka ramiai dviese

Kūčių Džordana sako laukianti. Jas dainininkė įprastai sutinka dviese su vyru, tad karantinas įtakos Kūčių vakarui neturės. „Visada būna 12 valgių. Atrodo, kiek čia mums reikia to maisto, tačiau stalą gražiai pasidarome, pasiserviruojame įdomiai. Patiekalus gaminu aš. Kas įdomiausia, kad jau penkeri metai, kai užsisakome sveiką maistą į namus, tad gaminti esu kiek atpratusi.

Jau penkeri metai, kai užsisakome sveiką maistą į namus, tad gaminti esu kiek atpratusi. Gerai tai, kad nereikia eiti žuvies į Nerį gaudyti.

Gerai tai, kad nereikia eiti žuvies į Nerį gaudyti, – juokiasi dainininkė. – Dešrų ar kalakuto Kalėdoms taip pat nekimšiu. Stalas bus kuklesnis, tačiau neprastas. Prieš šventes susitvarkau namus, pasipuošiu. Mėgstame dviese jas sutikti, ramiai pasibūti, nes ir taip daug to lakstymo visada. Žinoma, šiuo, pandemijos, metu, to lakstymo yra mažiau.“

Džordana visiems linki ramaus Kūčių vakaro ir linksmų Kalėdų. Dainininkė taip pat sako norinti palinkėti išminties, kad visi liktume sveiki ir saugūs šiuo ypatingu laikotarpiu.

„Linkiu, kad visi būtume sveiki ir galėtume vėl kada nors susitikti. Kad ir kokie būtume optimistai, visa šita situacija, manau, tęsis dar ilgai. Žmonės yra labai susijaudinę, susirūpinę. Norėčiau palinkėti, kad neprarastume geros nuotaikos. Švęskime gyvenimą!“ – užkrečiančiu optimizmu trykšta scenos karaliene vadinama dainininkė Dž. Butkutė.

Visas pokalbis su Džordana – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.