Veidai

2020.12.29 08:31

Jaunystėje negražia išvadinta Meryl Streep būdama 40-ies bijojo, kad kiekvienas vaidmuo bus paskutinis

LRT.lt2020.12.29 08:31

Geriausia savo kartos aktore tituluojama Meryl Streep džiaugiasi karjera, tačiau jos prioritetas visada buvo šeima – dėl galimybės daugiau laiko praleisti su keturiais savo vaikais ji verčiau atsisakydavo vaidmenų. Tiesa, sulaukusi 40-ies, ji bijojo, kad karjera eina į pabaigą – tada Holivude dar buvo gajus jaunystės kultas.

„Niekada nebuvau atleista iš darbo, nebent tik iš santykių“, – prieš kelias savaites duotame interviu „The Late Late Show with James Corden“ juokėsi aktorė, po karantino vėl grįžtanti į filmavimo aikštelę, kur vaidina JAV prezidentę.

„Buvo siaubinga, – apie pirmąją dieną po karantino aikštelėje pasakojo ji. – Turime laikytis saugumo reikalavimų, taigi man buvo ne kartą atliekamas viruso testas, o kai nuvykau filmuotis, buvo pakeista mano kalba, tad nespėjau jos tinkamai išmokti ir nuolat pamiršdavau tekstą. Masuotės aktoriai tiesiog žiūrėjo nustebę!“

Geru humoro jausmu ir neeiliniu talentu garsėjančios aktorės karjera prasidėjo 1975-aisiais, o kino pasaulyje pastebėta ji buvo 1977-1978 m., nusifilmavusi pirmosiose savo juostose „Julia“ ir „Holocaust“.

Beje, nors aktorė sako, kad niekada nebuvo atleista iš darbo, Graghamui Nortonui duotame interviu ji prisiminė, kad savo karjeros pradžioje ji negavo vaidmens filme apie King Kongą: „Pamenu, prodiuseris, nesuvokdamas, kad moku itališkai, savo sūnui italų kalba pasakė, kad esu siaubingai negraži. Jis nesiliovė stebėtis, kad tokia negraži aktorė buvo pakviesta į peržiūrą. Man, kaip jaunai merginai, tai buvo ne pati maloniausia patirtis, tačiau italų kalba jam atsakiau, jog gaila, kad nesu pakankamai daili vaidinti „King Konge“.

Šiandien aktorės biografijoje – daugybė įsimintinų vaidmenų: „Madisono grafystės tiltai“, „Ir velnias dėvi Pradą“, „Abejonė“, „Mamma Mia“, „Mirtis jai tinka“, „Geležinė ledi“ ir kt. Jos šlovė neblėsta jau kelis dešimtmečius – M. Streep buvo nominuota kone 500 įvairių apdovanojimų, iš kurių pelnė pusantro šimto. Ji – daugiausia kartų (21) „Oskarui“ nominuota aktorė ir yra viena iš penkių aktorių, pelniusi net tris „Oskaro“ statulėles.

Rudenį paskelbtame „Forbes“ daugiausiai 2020-aisiais uždirbusių aktorių sąraše M. Streep užima 5-ąją vietą (leidinys skaičiuoja, kad šiemet ji uždirbo apie 24 mln. dolerių). „Holivudas man – tas pats, kas ir daugeliui kino gerbėjų. Aš nesu Holivudas, esu kažkur už jo ribų“, – „Independent“ yra sakiusi ji, nes šeima, anot jos, visuomet buvo svarbiau už Holivudo legendą ir spindesį.

Ir nors dabar daugelis žavisi tvirta M. Streep šeima, neretai pastebima, kad ją kaip aktorę suformavo skaudi netektis pačioje karjeros pradžioje.

Pirmoji jos meilė – aktorius Johnas Cazale`as. Pora drauge pragyveno trejus metus, bet 1978-aisiais J. Cazale`ą pasiglemžė plaučių vėžys. Biografinėje knygoje „Meryl Streep: aktoriaus anatomija“ (2014 m.) legendinė aktorė sako, kad ji taip ir neužmiršo pirmosios savo meilės: „O ir nenoriu užmiršti. Tas skausmas vis tiek lieka kažkur giliai, vienoje iš proto kertelių.“

Kelis mėnesius lydėjusi J. Cazale`ą į chemoterapiją, ji matė ir jį užgęstantį. Kaip tuo metu „People“ pasakojo artimiausi aktorės bičiuliai, ji buvo sugniuždyta.

Tiesa, praėjus pusmečiui po J. Cazale`o mirties aktorė ištekėjo už skulptoriaus Dono Gummerio, su kuriuo kartu yra jau 42-ejus metus. Drauge jie užaugino keturis vaikus – sūnų ir tris dukras. „Mano vaikai – aktoriai, modeliai, muzikantai. Deja, nė vieno biochemiko. Tiesa, dukra turi tikrą darbą – ji rinkodaros direktorė“, – „Ricki and the Flash“ interviu juokėsi aktorė. 2019-aisiais ji tapo ir močiute.

M. Streep neslėpė, kad būti keturių vaikų mama – iššūkis. „Kai jie buvo maži, nuolat būdavau pavargusi – tiesiog stengdavausi ištverti dieną ir pasirūpinti, kad visi turėtų švarių drabužių bei valgytų kokybišką maistą. Dariau viską, ką galėjau geriausia“, – kalbėjo aktorė.

Vaikus ji visada saugojo nuo viešumo – būdami maži jie nė sykio nebuvo užfiksuoti žiniasklaidos. „Saugojau juos, maniau, kad užaugs mokslininkais, tačiau visi jie pasirinko pramogų pasaulį. Obuolys nuo obels netoli rieda“, – linksmai pasakojo ji.

Moteris taip pat svarstė, kad sėkmingos jos santuokos paslaptis – supratingumas vienas kito atžvilgiu. „Independent“ ji atskleidė, kad šeima visuomet buvo svarbiausias jos prioritetas, tad jei vaidmuo reikalaudavo daug laiko praleisti toli nuo vaikų ir namų, ji paprasčiausiai tokio vaidmens atsisakydavo.

Tačiau 71-erių aktorė patikina, kad visuomet buvo laiminga, nes karjera klostėsi sėkmingai. Nors, kaip rašoma „People“, sulaukusi keturiasdešimties manė, kad kiekvienas vaidmuo gali būti paskutinis. „Prieš tris dešimtmečius realybė buvo tokia– jaunystės kultas buvo tvirtais įleidęs šaknis“, – prisimena aktorė, patikinanti, kad dėl amžiaus ji neišgyvena – laimė būti gyvai.

„Neverta gaišti laiko galvojant apie odą ar svorį. Turbūt labiausiai mane išlaisvinęs dalykas ir buvo tai, kad anksti atsiribojau nuo perdėto rūpesčio savo išvaizda, nors ji ir susijusi su mano darbu. Reikia prisijaukinti savo amžių, nes su kiekviena gyvenimo netektimi supratau, kad kiekviena diena yra dovana“, – įsitikinusi M. Streep.

Populiariausi