Naujienų srautas

Veidai2016.03.11 22:15

Paskelbtas interaktyvus žemėlapis su krikščionybės ir islamo plėtra

15min.lt 2016.03.11 22:15

JAV krikščionių organizacija „Conservatory of the Arts and Sciences“ („Vakarų menų ir mokslų konservatorija“) internete paskelbė interaktyvų žemėlapį, kuriame galima matyti geografinį krikščionybės ir islamo pasiskirstymą nuo pradžios iki šių dienų, praneša portalas „Christian Post“.

Vaizdo klipas „Evangelijos plitimas“ rodo, kaip krikščionybė nutolo nuo savo lopšio Artimuosiuose Rytuose, kaip ji patyrė laikiną nuosmukį apie 820 mūsų eros metus, ir vėl pradėjo plisti po 100 metų. Žemėlapyje matomas krikščionybės plitimas Romos imperijos teritorijų kontekste, o vėliau – Bizantijoje.

Žemėlapyje kartu su krikščionybės plitimu galima pamatyti ir islamo plėtrą, kuri prasidėjo VII amžiuje, taip pat šių dviejų religijų sankirtos geografiją, ypač Sirijoje ir Iberijos pusiasalyje.

Krikščionybė atsirado I mūsų eros amžiuje, dabartinio Izraelio teritorijoje ir yra didžiausia pagal sekėjų skaičių religija planetoje. 2015 m. duomenimis, krikščionių skaičius pasaulyje siekė apie 2,5 milijardo žmonių. Islamas atsirado VII amžiuje Arabijos pusiasalyje, jis turi 1,6 mlrd. pasekėjų.

The Spread of the Gospel from Western Conservatory on Vimeo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi