Veidai

2016.03.12 19:13

„Eurovizijos“ atrankos finalininkų nuotaikos: lengvas jaudulys ir planuojami iššūkiai švedams

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.03.12 19:13

Jau šį šeštadienį įvyksiančio „Eurovizijos“ atrankos finalo su nekantrumu laukia ne tik žiūrovai, bet ir patys dalyviai. Prieš konkursą kalbinti atlikėjai LRT.lt portalui sakė jaučiantys tik nedidelį jaudulį ir tikino ruošiantys ne vieną staigmeną savo gerbėjams.

„Jaučiuosi labai gerai, ir labai laukiu finalo. Šiandien turėjome nuostabią fotosesiją su eurovizine suknele, pagaliau įrašiau eurovizinę dainą ir tikiuosi, kad prieš finalą ji jau pasirodys. Labai džiaugiuosi, kad finale mus vertins ne tik lietuviška, bet ir užsieniečių komisija. Net baisu pasakyti, bet nejaučiu jokio nerimo. Žinoma, labai norisi sukurti gerą paskutinį „Eurovizijos“ atrankos pasirodymą, tad jaučiu lengvą jaudulį. Kad tik greičiau tas šeštadienis“, – likus kelioms dienoms iki finalo sakė Ieva Zasimauskaitė.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Donatas Montvydas: noriu mesti iššūkį švedams

Donatas Montvydas LRT.lt portalui tikino didelio nerimo dėl savo pasirodymo nejaučiantis ir jau vis dažniau pagalvoja apie didžiąją „Euroviziją“.

„Gyvenu pasiruošimo nuotaikomis. Atrodo, kad jau atsimenu, kaip turi judėti mano kūnas pasirodymo metu, o protas šiek tiek nerimauja. Norisi, kad finale viskas būtų gerai – juk šį šeštadienį vyks lemiamas balsavimas. Manau, kad dabar kiekvienas dalyvis jaučia norą laimėti kelialapį „Euroviziją“, ne išimtis ir aš.

Kita vertus, žinau, kad jau po savaitės tai bus pamiršta, tad mėgaujuosi paskutinių dienų jauduliu ir visos Lietuvos dėmesiu, nukreiptu į atranką“, – kalbėjo dainininkas.

D. Montvydas tikina besidžiaugiantis dideliu atrankos finalo komisijos narių skaičiumi – jų bus net devyni – ir mano, kad jų nuomonė visiems finalininkams gali būti vertinga.

„Manau, kad užsienio ekspertai labai domisi dabartiniu muzikos pasauliu, žino, kas yra šiuolaikiška, madinga, atitinka pasaulinius standartus. Manau, jų nuomonę išgirsti atrankos dalyviams yra labai naudinga", – dėstė jis.

Ir, nors atlikėjas tikina, kad finalo scenoje atliks sudėtingą triuką, didelio nerimo dėl savo pasirodymo jis nejaučia.

„Mano nuomone, žmogus jaudinasi tada, kai yra nepadaręs namų, kai nežino, ką daryti. Aš jaučiuosi pasiruošęs. Žinoma, reikia iš anksto pagalvoti ir apie tokį pasirodymą, kuris vyktų didžiojoje „Eurovizijoje“. Tikiu, kad ten galimybės yra neribotos. Mano idėja – mesti iššūkį švedams, kurie turi tas neribotas galimybes – manau, jiems to jau reikia“, – užtikrintai kalbėjo atlikėjas.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Ruslanas Kirilkinas atrankos laimėti nesitiki

Vienas iš šešių atrankos finalininkų – Ruslanas Kirilkinas – LRT.lt portalui teigė šiais metais atrankos laimėti nesitikintis, tačiau labai palaikantis kitą finalininkę – Ievą Zasimauskaitę. Didžiausias viltis jis deda būtent į jos pasirodymą.

„Mane jaudulys aplanko kaskart lipant į sceną – tai signalas, kad man rūpi tai, ką darau. Su nekantrumu laukiu šeštadienio. Būtų naivoka tikėtis, kad šiais metais laimėsiu atranką, bet galiu pasakyti, kad tai buvo labai gera patirtis. Dabar džiaugiuosi būdamas stipriausių Lietuvos vokalistų šešetuke ir labai tikiuosi, kad kada nors man teks garbė atstovauti savo šaliai Europos dainų konkurse.

O šiais metais aš labai palaikau Ievą Zasimauskaitę. Man norisi tikėti, kad „Eurovizija“ jau seniai subrendo ir ten žiūrovus pakeri ne vien blizgučiai, bet ir unikalumas, įspūdis. Ieva turi tokį unikalų vokalą, kad net ir atlikdama baisiausią dainą, ji skambės labai gražiai ir įspūdingai. Mano manymu, ji yra viena unikaliausių ir stipriausių balso savininkių Lietuvoje“, – apie savo konkurentę „Eurovizijos“ atrankoje kalbėjo R. Kirilkinas.

Jo manymu, tiek Lietuvos, tiek užsienio komisija jau turi savo nuomonę apie visus „Eurovizijos“ atrankos dalyvius, tad jos komentarų pernelyg nesureikšminantis. „Nesistengsiu pavergti komisijos narių, niekuomet jiems nepataikavau – savo pasirodymą skirsiu žiūrovams. Jiems ir paruošiau staigmeną savo finaliniame pasirodyme. Būtent žiūrovų reakcija ir grįžtamasis ryšys man yra labai svarbūs“, – tikino dainininkas.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

A. Pilvelytė finalinio pasirodymo idėją palieka paslaptyje

Savo pasirodyme teatro elementus išbandžiusi ir sceninį įvaizdį ne kartą keitusi Aistė Pilvelytė tikina jau atradusi galutinę pasirodymo idėją, tačiau jos anksčiau laiko atskleisti neketina.

„Nuotaikos prieš finalą – labai geros, jaudulio nejaučiu. Nuėjome ilgą kelią, daug kartų lipome į sceną su ta pačia daina, todėl finalas mums – ne toks baisus. Galėjome stebėti save per televiziją ir matyti, kas gerai, o kas – ne taip. Todėl manau, kad finale visi dalyviai pateiks geriausius savo pasirodymų variantus", – dėstė dainininkė.

A. Pilvelytė mano, kad didelė komisija, kurioje yra užsieniečių, yra naudinga kiekvienam dalyviui. Anot jos, užsieniečiai atrankos dalyvius gali vertinti objektyviau, nes apie juos nieko nežino ir vertina tik tai, ką mato scenoje.

„Kaip ir sakiau, atrankoje į sceną teko lipti nekartą, tad pasirodymo elementus vis keitėme tam, kad nebūtume nuobodūs nei sau, nei žiūrovams. Ir jau suradome galutinį variantą, o koks jis, žiūrovai pamatys šeštadienį“, – žadėjo atlikėja.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Rūta Ščiogolevaitė: niekas taip nesureikšmina atlikėjo aprangos, kaip lietuviai

Nacionalinėje atrankoje ne kartą dalyvavusi R. Ščiogolevaitė LRT.lt portalui prisipažino, kad artėjant finalui ji ima truputėlį jaudintis. O paklausta, ką mano apie komisijos pasiūlymus keisti sceninę aprangą, atlikėja tvirtino nesuprantanti, kodėl mūsų šalyje šis klausimas yra toks aktualus.

„Mano pasirodymas labai nesikeitė – po pirmos laidos buvo keičiama tik dainos tonacija, išbandėme kelių menininkų vizualizacijų pasiūlymus, bet pasirodymo esmė nekito. O komisijos išsakyti komentarai apie aprangą manęs nestebina.

Puikiai suprantu, kad šiame pasirodyme gali būti tik du aprangos variantai – arba labai paprastas ir laisvas, minimaliai sceniškas drabužis, arba sceninis kostiumas. Tad tikėjausi tokių nuomonių, nes nei vienas, nei kitas variantas nepatiks absoliučiai visiems.

Man yra tekę daug kur lankytis, ir manau, kad niekur kitur atlikėjo drabužiai nėra taip stipriai sureikšminami, kaip mūsų šalyje. Lietuvoje tiek komisija, tiek žiūrovai viešoje erdvėje labai mėgsta aptarinėti atlikėjų aprangos klausimus", – kalbėjo dainininkė.

O sužinojusi, kad nacionalinės atrankos finalininkus vertins ne tik lietuviška, bet ir užsienio komisija, R. Ščiogolevaitė nudžiugo. „Manau, kad tie žmonės turi tam tikrą matymą. Žinoma, komisija niekuomet neatspindės labai išgrynintos masinės nuomonės. Bet juk tokios taisyklės – turi būti kompetentingų komisijos narių ir paprastų klausytojų nuomonės", – sakė ji.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

„Eurovizijos" atrankos finalas – jau šį šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ!