Veidai

2016.03.13 22:50

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiemet atstovaus D. Montvydas

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.03.13 22:50

Lietuva išsirinko savo atstovą „Eurovizijoje“. Šiais metais Europos dainų konkurse mūsų šalies garbę gins Donatas Montvydas su daina „I‘ve Been Waiting For This Night“.

„Šie du mėnesiai buvo išties labai sudėtingas periodas, nes visas šis šešetukas norėjo atstovauti Lietuvai šiame konkurse. Labai daug savęs atidavėme. Man bus reikalingas jūsų besąlygiškas palaikymas, nes po dviejų mėnesių aš šokinėsiu Švedijoje“, – iškart po pergalės kalbėjo dainininkas.
 

Bendra lentelė:

Donny Montell – 12 balų

Erica Jennings – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Aistė Pilvelytė – 7 balai

Ieva Zasimauskaitė – 7 balai

Ruslanas Kirilkinas – 6 balai

Žiūrovų balsai:

Donny Montell – 18 962 balsai

Erica Jennings – 13 854 balsai

Rūta Ščiogolevaitė – 7293 balsai

Aistė Pilvelytė – 4826 balsai

Ieva Zasimauskaitė – 3558 balsai

Ruslanas Kirilkinas – 1756 balsai

Komisijos balai:

Donny Montell –

Erica Jennings – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Ieva Zasimauskaitė – 7 balai

Aistė Pilvelytė – 6 balai

Ruslanas Kirilkinas – 5 balai
 

Atrankos finalo dalyvius vertino tarptautinė devynių narių komisija: muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, operos solistė Nomeda Kazlaus, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu, Tomas Sinickis, Vaidas Baumila, „Fools Garden" vokalistas Peteris Freudenthaleris, muzikos prodiuseris Denis Ingoldsby, dainininkė Daisy Syron.

Pirmasis į sceną lipo Ruslanas Kirilkinas su daina „In My World". Dainininkas savo kūrinį finale atliko lietuviškai. Komisijos nariai teigė jautę atlikėjo jaudulį. „Man gaila, kad Ruslanas taip jaudinosi. Jaudulys stipriai pakišo koją. Buvo intonacinių problemų. Esate talentingas, jei dirbsite, jūsų lauks gera ateitis“, – kalbėjo N. Kazlaus. Jai pritarė ir V. Baumila, sakydamas, kad pasigedo atlikėjo pasitikėjimo savimi.

R. Kirilkiną scenoje keitė Ieva Zasimauskaitė, atlikusi kūrinį „Life“ (Not That Beautiful). Pasirodymas komisijoje sukėlė diskusijas.„Jūs man labai patinkate nuo pirmos sekundės, kai jus išgirdau. Tik man nelabai patinka, kaip save pateikiate. Jūs turite charakterį, bet dabar niekuo neišsiskiriate iš kitų. Išnaudokite savo išskirtinumą. Šiandien man jūsų atlikime pritrūko vystymosi“, – linkėdama sėkmės kalbėjo D. Ibelhauptaitė.

R. Zilnio nuomone, tai buvo geriausias I. Zasimauskaitės pasirodymas. Muzikos apžvalgininkui prieštaravo operos solistė N. Kazlaus, kuri tikino, kad pasirodyme labai trūko ryškumo, buvo intonacinių netikslumų, be to, jautėsi atlikėjos jaudulys.

Ispanų kompozitoriaus kūrinį „You Bet“ atliko Aistė Pilvelytė. „Šis Aistės pasirodymas yra tam tikras protestas prieš komisijos išsakytus komentarus dėl vizualizacijos. Aš vis tiek manau, kad pagrindinė šios dainos žvaigždė yra balsas. Manau, kad daina skamba geriau, kai dėmesio nuo jos neatitraukia pašaliniai dalykai. Ir šįkart daina suskambėjo tikrai gerai“, – įsitikinęs R. Zilnys. Jam prieštaravo režisierė, sakydama, kad A. Pilvelytės įvaizdžio paprastumas buvo apsimestinis ir neįtikinantis.

Savo kūrybos dainą „Leading Me Home“ finale pristatė Erica Jennings. Komisija atlikėjai šįkart nebebuvo tokia palanki, kaip pusfinalyje. „Visi iki šiol dainavę atlikėjai labai jaudinasi, ir tai girdisi balse ir atlikime. Laukia labai didelė eurovizinė scena, ir per tris minutes reikės parodyti labai gerą rezultatą, ir antro bandymo nebus, tad reikia išmokti jaudulį suvaldyti. Aranžuotė buvo per stipri jūsų vokalui“, – savo nuomonę išsakė N. Kazlaus.

J. Arlauskaitė-Jazzu tikino, kad nors daina jai ir labai patinka, E. Jennings pasirodymas jai kelia šokių tokių dvejonių. „Įsivaizduoju Ericą didžiojoje „Eurovizijoje". Tačiau manau, kad daina gali arba sužibėti, arba paskęsti, priklausomai nuo konteksto“, – kalbėjo ji.

Su kūriniu „United“ į sceną žengė Rūta Ščiogolevaitė. „Manęs ši daina neužveda, jos klausant per nugarą nebėgioja šiurpuliukai. Nemanau, kad ji galėtų būtų priimta pasaulyje“, – kritikos negailėjo D. Ibelhauptaitė. Režisierei prieštaravo R. Zilnys.

„Man daina visai graži. Manau, kad tai buvo geriausias jūsų pasirodymas atrankoje. Daina turi įsimenantį priedainį, kuris pakylėja. Tačiau ir pats kūrinys, ir šiandieninis įvaizdis šiek tiek primena pernykštę Rusijos atstovę Poliną Gagariną. Tad jei vyktumėte į Stokholmą, reikėtų pasistengti, kad sutapimų būtų kuo mažiau“, – dėstė muzikos apžvalgininkas.

Finalą užbaigė Donny Montell su kūriniu „I‘ve Been Waiting For This Night“. Išvydusi pasirodymą komisija negailėjo komplimentų atlikėjui. „Ši daina man vis labiau ir labiau patinka. Manau, kad tai geriausias visų laikų Lietuvos eurovizinis pasirodymas“, – teigė Jazzu.

„Manau, kad šie rinkimai žiūrovams turėjo patikti. Visi šeši pasirodymai buvo labai aukšto lygio. O Donatas buvo vienintelis šiandien į sceną žengęs savimi pasitikintis atlikėjas“, – sakė T. Sinickis.

R. Zilnio nuomone, šį vakarą D. Montvydas dirbo maksimaliai gerai. „Iš savęs išspaudėte iš savęs viską. Iš visų skambėjusių kūrinių tai yra arčiausiai vakarietiškų standartų esanti daina. „Eurovizijoje“ svarbu ne tik pasirodymas scenoje, bet ir elgesys už scenos. Labai atidžiai stebėjau pasisakymus viešojoje erdvėje. Manau, Donatas elgėsi labai gražiai ir oriai“, – komentavo muzikos apžvalgininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.