Veidai

2016.03.08 20:26

Nauja pramoga – „proto mūšius“ keičia „Mafija“

Kiek aprimus „Proto mūšių“ bangai, atsiranda vis daugiau vietų, kuriose girdisi frazė – „kai užmiega miestas, prabunda mafija“. Naują populiarumo bangą išgyvenančio žaidimo „Mafija“ mėgėjai rengia jam skirtus specialius vakarus ir sako, kad ne tik maloniai leidžia laiką, bet ir lavina gyvenime praverčiančius įgūdžius.

Kartą per mėnesį Vilniuje galima išvysti išsipusčiusių žmonių su mįslingomis juodomis kaukėmis. Jie – ne kokios slaptos organizacijos nariai, o žaidėjai, pamėgę kurį laiką primirštą ir vėl sparčiai populiarėjantį žaidimą „Mafija“. Jam skirtų vakarų organizatoriai sako siūlantys žmonėms originalią pramogą, kuri, visų pirma, patinka jiems patiems.

„Pirmasis kartas, kai aš susipažinau su šituo žaidimu, buvo Rusijoje. Ten mes, susirinkę stovykloje, draugų būryje pažaidėm pirmą kartą. Paskui, kai aš jau grįžau į Lietuvą, kažkaip man buvo labai įdomu sužinoti daugiau apie šitą žaidimą, tai aš pradėjau daugiau domėtis ir skaityti apie tai“, – pasakoja žaidimo organizatorius Ruslanas Puzyriovas.
Žaidimo „Mafija“ dalyviai išsitraukia kortas, kurios lemia dalyvio vaidmenį – miestiečio, mafijos nario, mafijos vadeivos, gydytojo ar komisaro.

Kol dauguma žaidėjų užsidengę veidus juodomis kaukėmis, mafijos nariai nebyliai tariasi, kuris žaidėjas turi palikti žaidimą, o nusiėmus kaukes visi dalyviai per dvi minutes turi įvertinti, kurie žmonės tik apsimeta miestiečiais, o iš tiesų slapta juos šalina iš žaidimo.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.