Veidai

2016.03.08 20:08

Toronto zoologijos sode – du didžiųjų pandų naujagimiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.08 20:08

Kanadoje, Toronto zoologijos sode, pirmą kartą dienos šviesą išvydo du didžiųjų pandų palikuonys. Atidengti lentelių su iš Kinijos pasiskolintų gyvūnų atžalų vardais atvyko ir naujasis Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

Patinėlis Dzija Panpan ir jo sesuo Dzija JuJu yra pirmieji Kanadoje gimę pandų jaunikliai. Jie –2013- aisiais iš Kinijos pasiskolintų pandų palikuoniai. Jų pasižiūrėti atvykęs Kanados premjeras dėkojo už gautą progą dalyvauti išskirtiniame įvykyje. Jis pajuokavo apie jam pavydinčius savo vaikus, tačiau nepamiršo priminti, kad šios pandos – svarbus diplomatinis žingsnis Kanados ir Kinijos istorijoje.

„Panda yra taikos ir draugystės simbolis. Jis svarbus turint omenyje vis stiprėjantį ryšį su Kinija. Šių pandų gimimas, minint 45-ąsias Kanados ir Kinijos diplomatinių santykių metines, yra lemtingas sutapimas“, – kalbėjo Kanados ministras pirmininkas.

Patinėlio vardas reiškia Kanados viltį, o jo sesė simbolizuoja Kanados džiaugsmą.

Nuo pat gimimo praėjusį spalį iki šiol pandų jaunikliai buvo saugomi specialiame motinystės skyriuje. Sausį pasiekę šimto dienų ribą, pandų jaunikliai jau yra laikomi išgyvenę kūdikystę. Dar šį mėnesį juos planuojama pristatyti ir platesnei auditorijai.

2013 –aisiais, pasitikdamas atskridusias pandas, buvęs Kanados ministras pirmininkas Stefanas Harperis jau tada kalbėjo apie būtinybę stiprinti Kanados ir Kinijos santykius bei skatinti bendradarbiavimą.

Toks dalijimasis šiais retais meškiukais yra sena tradicija, vadinama pandų diplomatija. Taip siekiama sustiprinti dvišalius santykius. Jos pradžia mena dar septintą šimtmetį, kai Kinijos imperatorės įsakymu dvi pandos buvo nusiųstos Japonijos imperatoriui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt