Veidai

2016.03.10 21:33

Kulinarijos studijos savininkė: maisto gamyba turi trukti 5 minutes

Maisto gaminimas neturi jokių taisyklių ir normų. Maistas turi būti lengvas kūnui ir lengvai pagaminamas, nesugaištant tam daugiau nei 5 min. Taip sako Izraelio kulinarė Miri Koss, sveikatos šaltinio mityboje pradėjusi ieškoti sunkiai susirgus jos vyrui. Šiandien ji turi nuosavą kulinarijos studiją, kur pristato naująją Izraelio virtuvę ir moko žmones gaminti sveikai.

„Žmonės turi suprasti, kad gaminant maistą nėra jokių taisyklių. Kaskart žmonės klausia, kiek šaukštų ingredientų reikia dėti į patiekalą. Pamirškite šaukštus, būkite natūralūs: įdėkite truputį ir paragaukite“, – aiškina kulinarė.

Anot M. Koss, į maistą nereikia dėti cukraus, maisto nereikia kepti aliejuje – viskas turi būti šviežia ir natūralu. Svarbiausia virtuvėje turėti kokybiško alyvuogių aliejaus, jūros druskos, šiek tiek pipirų ir citrinos – to pakaks bet kuriam patiekalui pagardinti.

„Žmones tiesiog apsėdęs nerimas dėl svorio, todėl negalima skaičiuoti kalorijų. Jei valgai daug daržovių, nejauti ypatingo potraukio cukrui. Kai imi maitintis intuityviai, svoris nukrenta savaime ir ateina gyvenimo džiaugsmas. O jei vis dėlto nuspręsite pasivaišinti pyragu, valgykite, kiek telpa. Tik vėliau nepamirškite išgerti žaliųjų kokteilių“, – pataria kulinarijos studijos savininkė.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.