Naujienų srautas

Veidai2016.03.05 09:05

Užsieniečių favoritė I. Zasimauskaitė: tikiuosi, mūsų komisija pakeis nuomonę

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.03.05 09:05

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dalyvius ne pirmus metus vertina ne tik Lietuvos komisija, bet ir užsienio ekspertai. Šiųmetinė užsieniečių favoritė Ieva Zasimauskaitė dažnai sulaukia pagyrimų ir iš nacionalinės komisijos, bet aukščiausių jos įvertinimų jaunai atlikėjai pelnyti nepavyksta. Vis dėlto pusfinalio išvakarėse kalbinta dainininkė tikisi, kad šį šeštadienį pavyks pelnyti ir saviškių simpatijas. 

– Šį šeštadienį įvyks „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis. Ar labai jaudinatės?

– Tiesą sakant, labiau laukiu, nei jaudinuosi. Norisi pasirodymą vis gerinti ir gerinti, todėl labai laukiu pusfinalio.

– Šiemet atrankoje dalyvauja daug stiprių atlikėjų. Ar tikėjotės nueiti taip toli – iki pusfinalio?

– Vis dar tikiuosi nueiti iki pat pabaigos. Labai tikiu savo daina ir manau, kad ji tikrai gali atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“. O pačiu faktu, kad patekau į pusfinalį, labai nesistebiu.

Jau esu dalyvavusi „Eurovizijos“ atrankoje 2013-aisiais ir 2014 metais. Dalyvauju, nes tai yra tarptautinis konkursas. Ir, manau, nepriklausomai nuo to, ar atlikėjas turi sceninės patirties, ar debiutuoja, dalyvavimas „Eurovizijoje“ suteikia daug patirties ir yra puiki praktika.

– Šį šeštadienį, prieš didįjį finalą, atranką paliks du atlikėjai. Kaip manote, kas jie?

– Tiesą sakant, tai nuspėti yra labai sunku. Žinau, kas, mano manymu, turėtų palikti atranką, tačiau to sakyti nenorėčiau. Jei Lietuvos komisija nepakeis nuomonės, antruoju žmogumi galiu būti ir aš. Bet labai tikiuosi, kad kažkas pasikeis ir man dar neteks palikti atrankos.

– Jūsų atliekamą dainą „Life“ (Not That Beautiful) ir pasirodymus puikiai vertina užsienio komisija, ypač daug komplimentų išsakė amerikietis grupės „Imagine Dragons“ muzikantas Williamas Wellsas. Ar tikėjotės tokio užsieniečių įvertinimo?

– Iš tiesų nesitikėjau, nors mano vyras ir prognozavo, kad užsienio ekspertai mane vertins labai gerai. Esu labai savikritiška, ir apie vertinimus galvoju labai mažai. Man svarbesnis pats pasirodymas: galvoju, ką man pavyks parodyti scenoje, kokią emociją perteikti ir ar žmogus, žiūrintis mano pasirodymą, visa tai pajus.

O kad užsienio komisija mane taip palaiko, labai džiugina. Labai smagu klausytis jų vertinimų.

– Kaip manote, kas užsienio ekspertus Jūsų pasirodyme taip žavi?

– Manau, kad užsienio ekspertai vertina dainos prasmę, žodžius, atlikėjo nuoširdumą, kūrinio pateikimą. Galbūt jie supranta, ką aš noriu pasakyti šia daina. Deja, Lietuvos komisijos nuomonės su užsienio ekspertų nuomonėmis nesutampa.

– Kaip manote, kodėl Lietuvos komisijos nuomonė skiriasi nuo užsienio ekspertų?

– Tiesą sakant, nežinau. Dažnai būna taip, kad mano palaikomi favoritai „Eurovizijos“ atrankose užima paskutines vietas.

– Ar ketinate kažką keisti rytojaus pasirodyme?

– Pasirodymo principas išliks toks pats – scenoje nebus daugiau žmonių, išskyrus mane ir pritariančiuosius vokalistus. Tiesa, pusfinalyje jau turėtų būti išspręsti kai kurie techniniai – apšvietimo ir filmavimo – klausimai. Tad tikiuosi, kad visi mūsų sumanymai šį šeštadienį jau bus įgyvendinti.

– Jei nutiktų taip, kad į Stokholmą vyktumėte ne Jūs, kas, Jūsų nuomone, galėtų atstovauti mūsų šaliai konkurse?

– Manau, kad tai turėtų būti Erica Jennings su daina „Leading Me Home“. Manau, kad jos pasirodymas puikiai atrodytų tarp kitų Europos atlikėjų. Esame linkę atlikėjus vertinti Lietuvos kontekste, bet nepamirškime, kad „Eurovizija“ vyks užsienyje. Ir užsienio žiūrovai pasirodymus vertina visiškai kitaip, nei mes.

Pasiklausyti atlikėjos konkursinės dainos galite čia:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi