Veidai

2016.03.04 20:21

„Eurovizijos“ nacionalinė atranka: ko nežinojome apie G. Griniūtę?

LRT.lt 2016.03.04 20:21

Šeštadienį 21 val. LRT eteryje – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis. Iš 8 dalyvių 2 paliks atranką. Rezultatai kol kas neprognozuojami, nes žiūrovai karštai palaiko tiek garsenybes, tiek naujokus. Atrankos debiutantus gerai supranta šou vedėja Gerūta Griniūtė. Jai ši „Eurovizija“ – taip pat pirmoji.  

Iki šių metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos daugelis nebuvo girdėję nei apie atlikėjus Valdą Lacko, Catrinah ar Ievą Zasimauskaitę, nei apie šou vedėją G. Griniūtę. Jos scenos partneris, pramogų pasaulio vilkas Andrius Rožickas su ja taip pat susipažino prieš pat „Euroviziją“, anksčiau jų keliai niekur nebuvo susidūrę. Abu projekto vedėjai iki šiol vienas į kitą mandagiai kreipiasi „jūs“.

G. Griniūtė atrodo neįtikėtinai teigiamas personažas: žurnalistė, pianistė, gimusi vieną dieną su Johannu Bachu ir Vidu Bareikiu. Televizijos kanale LRT KULTŪRA ji veda laidą „Visu garsu“, o LRT KLASIKOJE – radijo laidą „Muzikinis pastišas“. 

Jei kitos jos amžiaus merginos, vykdamos į draugės vestuves Amerikoje, svajotų apie romantiškus nuotykius ir apsipirkimą, tai G. Griniūtė, ruošdamasi į kelionę, uoliai repetavo Rachmaninovą, – nuotakai buvo pažadėjusi pianinu paskambinti vieną kūrinių.

Mergina mėgsta šunis, yra kraujo donorė, jau aštuonerius metus ji – užkietėjusi vegetarė. Na bet jei to iš jos dar galima būtų tikėtis, tai daugelį nustebins kitos savybės ir pomėgiai. Pasirodo, mergina dievina sunkųjį roką, jos grojaraštyje – AC/DC, „Guns N‘ Roses“, „Bon Jovi“. „Manau, ir į „Iron Maiden“ koncertą nueisiu“, – sako G. Griniūtė.

Atostogoms ji nesirenka populiarių sezoninių kurortų: net ir į Turkiją skrido ne vidurvasarį, o žiemą. „Buvome vidury žiemos vidury Turkijos. Daug žirgų, daug oro balionų, daug sniego“, –  prisimena Gerūta.

Puikios fizinės formos šou vedėja laisvalaikiu bėgioja, o sporto salių nemėgsta, nes ten trūksta erdvės. Kita netikėta jos laisvalaikio pramoga – šaudymas. „Mėgstu apsilankyti šaudykloje, tas tiesa“, – linkteli G. Griniūtė, žybtelėdama didžiulėmis akimis. Tiems, kas į jas įsižiūri ir negali įspėti spalvos, „Eurovizijos“ vedėja palengvina užduotį: „Mano akys – heterochrominės, dvispalvės...“.

Šeštadienį G. Griniūtė kartu su A. Rožicku dirbs tiesioginiame „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos eteryje. Laukia sudėtinga diena, kupina repeticijų ir emocijų, tačiau merginps nuovargis neįveiks. Gal ir todėl, kad per dieną ji išgeria net 7-8 puodelius kavos. „Esu tikra kavos maniakė“, – prisipažįsta G. Griniūtė.