Veidai

2021.01.03 21:31

Daugiau erdvės mintims: 65 pamąstymai – apie save, sukrečiančias ir šviesias gyvenimo patirtis

LRT.lt2021.01.03 21:31

Naująjį sezoną visuomeninis transliuotojas LRT pasitiko šūkiu „Daugiau erdvės mintims“. Nuoširdžiomis, jautriomis, o kartais ir šmaikščiomis mintimis apie save, savo patirtis, džiaugsmus ir nusivylimus su portalo LRT.lt skaitytojais šiais metais dalijosi ir ryškiausi šalies kūrėjai, menininkai bei daugeliui pažįstami eterio veidai.

„Laukiau pensijos. Visą laiką labai daug ir sunkiai dirbau, lėkiau, tad norėjosi pagyventi sau, kol dar „neįsidarbinau“ poliklinikos koridoriuose laukti vizito pas gydytojus.“ (Žurnalistė, televizijos laidų vedėja Algimanta Žukauskienė)

Taip pat skaitykite

„Gaila man tik vieno, kad likimas taip susiklostė, jog ištekėjau ne už savo žmogaus. <…> Nors kitiems ir sakydavo, kad aš, jo Birutė, geriausia dainininkė, mylėjo jis mane nebent giliai viduje, bet ne tokios meilės norėjau.“ (Scenos primadona Birutė Dambrauskaitė)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Prabanga valandą laiko per savaitę skirti tik sau, savo slaptoms ir neslaptoms emocijoms, mintims, troškimams. Psichoterapija – meilės sau išraiška.“ (Aktorė Elžbieta Latėnaitė)

Taip pat skaitykite

„Dabartinio etapo nevadinčiau baltu lapu, nepatinka toks posakis ir nemanau, kad tą naują lapą reikia versti. <…> Einu su savo patirtimi ir jos neatsisakau, paimu į širdį viską, ir gera, ir bloga, bandau pasidaryti iš to išvadas, išmokti pamokas.“ (Atlikėja Jurga)

Taip pat skaitykite

„Man jau per penkiasdešimt, tokiame amžiuje žmonės paprastai lėtina tempą, o man dabar tenka dirbti šimtąkart sunkiau, tačiau man tai – kaifas.“ (Režisierė Dalia Ibelhauptaitė)

Taip pat skaitykite

„Daugelis vyrų mane įsimylėdavo, įsimylėjo ir Arvydas. Jis mane įsimylėjo ypatingai, nes ir pats buvo ypatingas. O aš atsiliepiau į tą jausmą. Aš jam viską atleisdavau, o už ką atleisti buvo – muzikantų gyvenime visko pasitaiko. Bet aš taip pat nesu auksinė.“ (Šiemet mus palikusi scenos primadona Nelly Paltinienė)

Taip pat skaitykite

„Kai aš priėmiau save kaip netobulą, pažeidžiamą, su trūkumais, pradėjau keistis. Kitaip, manau, būtų ne ilgalaikiai pokyčiai, o tik kosmetinis remontas.“ (Fotografė, menininkė Neringa Rekašiūtė)

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su LRT aktualijų žurnaliste Nemira Pumprickaite

„Dėl jubiliejaus tikrai neišgyvenu, tai neišvengiama. Ir kitiems, laukiantiems 40-mečio, galiu pasakyti: nesijaudinkite, tai praeis, bus 41-eri, 42-eji...“ (Aktorius Giedrius Savickas)

Taip pat skaitykite

„Gyvenimas yra didžiulis egzaminas, kuriam nuolat reikia mokytis.“ (Atlikėja Ieva Zasimauskaitė)

Taip pat skaitykite

„Mano žemaitiškas charakteris visuomet padėdavo likti ištikima sau – neturime nieko daryti tik todėl, kad, aplinkinių nuomone, taip reikia, žinojau, kad pajausiu, koks tas mano kelias.“ (Aktorė Valda Bičkutė)

Taip pat skaitykite

„Ne veltui meno ar verslo pasaulyje egzistuoja tos vadinamosios dinastijos – galbūt kartais vieno žmogaus gyvenimo nepakanka kokiai nors misijai įgyvendinti, reikia dviejų ar trijų.“ (Aktorius ir atlikėjas Vidas Bareikis)

Taip pat skaitykite

„Kailinių ir briliantų nereikia, tačiau patinka, kai man parodo dėmesį. Ir iš tiesų iš vyro man jo netrūksta – Jonas yra romantikas, tik gal nenori, kad ir aplinkiniai tai pastebėtų.“ (Aktorė Larisa Kalpokaitė)

Taip pat skaitykite

„Ten, kur stiprios bendruomenės, ten ir kultūrinis gyvenimas verda, ir bendravimas mezgasi, egzistuoja tam tikros bendravimo normos ir moralinis reguliavimas. Vienas kažkiek gali, bet ne tiek, kiek gali stipri bendruomenė.“ (Televizijos laidų vedėjas Stanislovas Kavaliauskas)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Turbūt, ir ši pandemija pasauliui buvo duota ne šiaip sau. Turime progą sustoti, susimąstyti, kur skubame, lekiame, ar viskas, ką darome, yra taip jau labai reikšminga, reikalinga.“ (Aktorė, rašytoja Gražina Baikštytė)

Taip pat skaitykite

„Nors šalia – šėlstanti jūra, namai man ramybės kampelis.“ (Televizijos laidų ir renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas)

Taip pat skaitykite

„Manau, kad neverta apgailestauti ar liūdėti dėl to, kas galėjo nutikti, verčiau reikia veikti esamomis aplinkybėmis.“ (Grupės „The Roop“ lyderis, atlikėjas Vaidotas Valiukevičius)

Eurovizija 2020. Finalas. The Roop – „On Fire“

„Būdamas atviras nuginkluoji save, tačiau – kaip bebūtų paradoksalu – kai nusiginkluodamas sudedi savo ginklus prie kojų, niekas negali jais pasinaudoti.“ (Rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko)

„Kai gyvybė ateina ir pripildo gyvenimą gyvasties, pasidaro šiek tiek nesmagu, kad anksčiau manyje buvo tiek mirtingumo ženklų, o vienintelis neabejotinas dalykas atrodė mirtis.“ (Rašytojas M. P. E. Martynenko)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Myliu savo šalį, žinau jos istoriją. Jei galvočiau kitaip, būčiau žmogus be vertybių, savanaudis, kuriam rūpi tik jo paties gerovė.“ (Aktorius, atlikėjas Bernardas Garbačiauskas)

Taip pat skaitykite

„Esu tikra, kad gera nuotaika ir pozityvumas visada yra kur kas geriau. Juk šypsena dar niekam gyvenimo nepagadino.“ (Sporto žurnalistė Laima Janušonytė – Steinhoff)

Taip pat skaitykite

„Profesijos paradoksas yra tai, kad aktorius turi būti ir jautrus, ir atviras, dažnai ir pažeidžiamas, tad kurdamas personažą tas vidines dureles turi atverti, tačiau taip pat jis turi turėti storą odą, šarvus, kad neimtų į širdį visko, kas dedasi aplink, kritikos.“ (Aktorė Gelminė Glemžaitė)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Nesureikšminu „Oskarų“ – daugelis apdovanotų filmų jau seniai primiršti, o didieji pralaimėtojai tapo kino klasika.“ (Kino kritikė Izolda Keidošiūtė)

Taip pat skaitykite

„Mes visi išgyvename ir patiriame panašius dalykus, tad svarbu vienam kitą palaikyti, o ne varžytis – vietos po saule užteks visiems.“ (Atlikėja Paula)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Turėjau sunkių išgyvenimų ir pamokų, suprasdama, kad galėjau netekti gyvybės, jaučiuosi taip, tarsi man būtų duota papildomo laiko, kurį galiu nugyventi. Negaliu jo švaistyti.“ (Verslininkė Eskedar Maštavičienė)

Taip pat skaitykite

„Prieš kitus gali jaustis kaltas, kai padarai nusikaltimą, bet jokioje konstitucijoje neparašyta, kada reikia vesti, kiek reikia turėti vaikų ar kad apskritai privaloma jų turėti.“ (Atlikėjas ir televizijos laidų vedėjas Marijus Mikutavičius)

Taip pat skaitykite

„Svarbiausia – kūrybą atlikti nuoširdžiai, nebūti tik šokančia papūgėle ir tą muzikinę dovaną publikai nešti iš visos širdies.“ (Grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara)

Taip pat skaitykite

„Kiekviena perskaityta knyga, sužinota žinia yra kaip pasilipimas ant akmens, tarsi kopimas laiptais ant piramidės – kuo tu aukščiau palipi, tuo toliau matai horizontą ir tuo smalsiau turėtų būti sužinoti, kas už jo.“ (Televizijos laidų vedėjas, šou verslo ryklys Arūnas Valinskas)

Taip pat skaitykite

„Už buvimą perfekcioniste gyvenime tikrai yra svarbesnių dalykų – bendravimas, šeima, meilė. Įsitikinau, kad viskas, ką atiduodi, niekur nedingsta.“ (Aktorė Vaiva Mainelytė)

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su Beata Nicholson

„Norėčiau, kad man būtų lengva būti tik mama, leisti laiką namuose ir tuo mėgautis. Turbūt, kai susilauki vaiko būdamas brandesnio amžiaus, jau būni savo savivertę suvokęs per profesinę veiklą ir darbus.“ (Žurnalistė Živilė Kropaitė)

Taip pat skaitykite

„Galėčiau pandemiją pavadinti skaudžiausiu smūgiu verslui, bet dėl visų nesėkmių jos nekaltinu – veikiausiai dariau kažką ne taip, tik jei ne koronavirusas, kažkokios mano klaidos būtų išlindusios po metų, kitos – po poros. Pandemija tuo ir žiauri, kad parodė jas visas vienu metu.“ (Virtuvės šefas Gian Luca Demarco)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Žinoma, kunigystė yra gyvenimo būdas, pašaukimas, tačiau nereikėtų visko taip sureikšminti. Iš pašaukimo dirba labai daug žmonių – medikų, menininkų, žurnalistų, šokėjų.“ (Buvęs kunigas, floristas Edgaras Vegys)

Taip pat skaitykite

„Rodos, jaunystėje lauki, kada tapsi brandesniu žmogumi, kurio žodžiai bus svaresni... O staiga pamatai, kad laikas tiesiog skriete skrieja, nė nepastebi, kaip dienos prabėga.“ (Scenos primadona Nijolė Tallat-Kelpšaitė)

Taip pat skaitykite

„Prieš važiuodama į kaimą pas pašnekovus ilgiau suku galvą, kuo apsirengti, nei prieš kokį oficialesnį priėmimą.“ (Televizijos laidų kūrėja, vedėja Zita Kelmickaitė)

Taip pat skaitykite

„Tikiu, kad pasaulis yra gražus, tikiu, kad jei ir būna piktų žmonių, tai ne todėl, kad jie blogi, o todėl, kad galbūt juos kankina liūdesys ar skausmas.“ (Šokėja Katerina Voropaj)

Taip pat skaitykite

„Aktorystė nėra lengva profesija, tačiau taip pat nėra kuo nors išskirtinė ar Dievo patepta specialybė. Nuo to, kiek darbo ir pastangų įdėsi, priklauso, ar būsi geras savo profesijos atstovas.“ (Aktorius Arnoldas Eisimantas)

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su Robertu Petrausku

„Visada yra du pasirinkimai – arba nuleisti rankas ir sakyti, kad nieko nesugebi, arba ieškoti išeičių. Renkuosi pastarąjį variantą.“ (Žurnalistas, keliautojas Orijus Gasanovas)

Taip pat skaitykite

„Jei galima laiką leisti linksmai, kam leisti liūdnai?“ (Stilistas Joringis Šatas)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su Monika Linkyte

„Nemoku užsidėti kaukės ir vaidinti, kad viskas gerai, kai plyšta širdis, kai jaučiuosi negerai. Tokia esu, bet, manau, iš tos nevaidybos ir gimsta dainos.“ (Atlikėja Monika Linkytė)

Taip pat skaitykite

„Buitis – didesnis išbandymas nei kelionė. Pastaroji vis tik yra nuotykis, džiaugsmas, o sugyventi buityje yra tam tikras menas.“ (Laidų vedėjas Richardas Jonaitis ir aktorė Jovita Balčiūnaitė)

Taip pat skaitykite

„Žmonės ieško savotiškų instruktorių kiekvienoje gyvenimo srityje ir todėl, kad nespėja savęs pajusti ir išgirsti.“ (Atlikėjas Edgaras Lubys)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Manau, kad neturėtume vieni kitų varginti tik savimi, savo emocijomis, poreikiais ar nuotaikomis. Visi jų turime, bet tai nereiškia, kad turime tuo apkrauti kitus.“ (Atlikėja Inga Valinskienė)

Taip pat skaitykite

„Kai pradėjau dirbti televizijoje, įsivaizdavau, kad į mane žiūri mano teta iš Kauno. Ir žiūri labai kritiškai, todėl turiu būti labai linksmas, nesusikaustęs, turėti minčių ir ką pasakyti, ne tik parodyti.“ (Televizijos laidų vedėjas, rašytojas Algimantas Čekuolis)

Taip pat skaitykite

„Kitų žmonių nepakeisi, tačiau gali pasikeisti pats – paroje yra 24 val., tad verčiau pagalvoti, kiek ir ko į save gali įdėti.“ (Didžėjus, prodiuseris Jonas Nainys)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Matau daugybę vietų, į kurias norėčiau palypėti, užkopti, pasižvalgyti iš viršaus, nusileisti ir kopti į kitą viršūnę. Tiesiog esu tikras, kad gyvenimą reikia išjausti ir kiek įmanoma daugiau patirti.“ (Aktorius, prodiuseris Dovydas Laukys)

Taip pat skaitykite

„Dažniausiai apsiverkiu ne žiūrėdama filmus, o būtent per varžybas, ypač jei žinau, kad sportininkas pergalę iškovojo po traumos ar kokių nors asmeninių sunkumų.“ (LRT sporto žurnalistė Dovilė Šeduikytė)

Taip pat skaitykite

„Naujo pasaulio, naujos realybės kūrimas žavi labiausiai. Didžiausias stebuklas – kai žiūrovas patiki nesamu.“ (Aktorius Paulius Markevičius)

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

„Žemė ir gamta vieną kartą mums gerai trinktelėjo per galvą už tą mūsų vartotojiškumą ir negalvojimą, ką darome.“ (Klimatologė Audronė Galvonaitė)

Taip pat skaitykite

„Visada sakau, kad žmogus neįsivaizduoja, kiek gyvenime turi jėgos.“ (Baleto artistė Beata Molytė)

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su Aiste Stonyte

„Juk kiekvienas mūsų turime svajonę, kurios įgyvendinimo kelias atrodo toks tolimas ir nerealus, kad nė nepradedi. Protas sukuria milijonus pateisinimų ir baimių, nors iš tiesų niekuo nerizikuoji.“ (Atlikėja Inga Jankauskaitė)

Taip pat skaitykite

„Man atrodo, kad dalintis svarbu ir nėra temų tabu. Gyvename 21 a., esame laisvi žmonės, tad turime kalbėti apie viską, nes kalbėjimas ir bendravimas yra raktas į laimę.“ (Aktorė, atlikėja Kristina Radžiukynaitė-KaYra)

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su rašytoju Mariumi Ivaškevičiumi
#DaugiauErdvėsMintims su Giedre Žickyte
#DaugiauErdvėsMintims su Monika Linkyte
#DaugiauErdvėsMintims su Mariumi Grigoniu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt