Veidai

2016.03.03 17:28

JAV roko legenda B. Dylanas pardavė savo asmeninį archyvą

BNS 2016.03.03 17:28

JAV roko legenda Bobas Dylanas susižėrė milijonus JAV dolerių, pardavęs savo asmeninį archyvą vienam Oklahomos universitetui.

JAV roko veteranas savo 6 tūkstančių eksponatų kolekciją pardavė Talsos universiteto vadovams ir George'o Kaiserio fondui už maždaug 15 mln. – 20 mln. JAV dolerių, pranešė „The New York Times“.

Beveik šešis karjeros dešimtmečius kauptame archyve yra atlikėjo asmeninių daiktų, natos, dainų žodžių juodraščiai, eilėraščiai, meno kūriniai, vaizdo įrašai ir viso jo muzikus katalogo įrašų originalai, dauguma kurių anksčiau niekada nebuvo išleisti.

Šį archyvą, kuriuo galės naudotis mokslininkai ir kuriame surinkta medžiaga bus eksponuojama parodose, universitetui kruopščiai atrinko B. Dylano atstovai.

Talsa užima ypatingą vietą B. Dylano širdyje, kadangi šiame mieste yra Woody Guthrie, padariusio didelę įtaką B. Dylano kūrybai, muziejus.

„Džiaugiuosi, kad mano archyvai, kuriuos kaupiau visus tuos metus, pagaliau rado namus ir bus kartu su Woody Guthrie darbais ir ypač su visais vertingais Amerikos čiabuvių kultūros paminklais, – sakoma B. Dylano pareiškime. – Man tai labai daug reiškia ir yra didelė garbė“.