Veidai

2020.12.10 14:50

Natalie Portman apie ankstyvą aktorės karjerą: seksualizavimas vaikystėje privertė bijoti

LRT.lt2020.12.10 14:50

„Man atrodo, kad tai, jog vaikystėje buvau seksualizuojama, vėliau sumenkino mano seksualumą“, – pirmadienį pasirodžiusioje tinklalaidėje „Armchair Expert with Dax Shepard“ sakė aktorė Natalie Portman, rašo people.com

„Oskarą“ kaip geriausia aktorė už vaidmenį filme „Juodoji gulbė“ pelniusi N. Portman įraše prisiminė savo ankstyvuosius filmus ir pasakojo suvokusi, kad yra vaizduojama kaip „Lolita“.

N. Portman karjere kine prasidėjo sulaukus 12 metų. Ji vaidino kritikų pripažintuose filmuose „Leonas“ (angl. „The Professional“), „Nuostabios merginos“ (angl. „Beautiful Girls“).

„Be abejo aš žinojau, kad esu vaizduojama kaip „Lolita“, – sakė ji tinklalaidės autoriui Daxui Shepardui. – Tai, kad vaikystėje buvau seksualizuojama, vėliau sumenkino mano seksualumą, privertė mane bijoti, privertė būti tokia, kokia galiu būti saugi: „Aš esu konservatyvi“, „Aš esu rimta ir turėtumėte mane gerbti“, „Aš protinga“, „Nežiūrėkite į mane taip. Nors tokiame amžiuje tu turi seksualumo ir troškimų, nori tyrinėti įvairius dalykus ir nori būti atvira. Bet nesijauti saugi, kai tavimi domisi vyresni vyrai, o tu esi priversta atsitraukti: „Ne, ne, ne, ne“.

Aktorė prisipažino, kad būdama jaunesnė, aplink save statė nematomas sienas, kad apsisaugotų nuo nepageidaujamo dėmesio.

„Daugeliui žmonių susidarė įspūdis, kad esu itin rimta ir konservatyvi. Aš supratau, kad aš sąmoningai stengiausi save taip pateikti, nes tai leido man jaustis saugiai. Miniau, kad jei būsi gerbiama, tavęs nesudaiktins“, – sakė ji ir atviravo, kad gynybinis mechanizmas suveikė – ji jautėsi saugi.

Būdama paauglė ji taip jaudinosi, kaip į ją žiūrima, kad ėmė rinktis juostas, kuriose būtų kuo mažiau meilės scenų.

Prieš porą metų tam pačiam leidiniui duotame interviu aktorė teigė, kad net būdama 13-kos supratusi, jog jei bandys išreikšti save seksualiai, jausis nesaugi, o vyrai jausis turį teisę aptarinėti ir sudaiktinti jos kūną. Tai aktorei neatrodė priimtina: „Jaučiau poreikį pridengti savo kūną ir keisti išraiškos priemones bei darbo metodus, kad pasiųsčiau pasauliui savo žinią – esu verta saugumo ir pagarbos.“

Po daugelio metų N. Portman susitaikė su situacija: „Žinau, kad buvau seksualizuojama, turint omenyje tai, kaip buvau fotografuojama ar atvaizduojama. Ir tai neturėjo nieko bendra su mano elgesiu. Tokie dalykai tiesiog tampa tavo viešosios tapatybės dalimi.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt