Veidai

2020.12.09 13:44

Kalėdos keliauja per sostinę: Gražinos Baikštytės balkonas prisidengė apsaugine kauke

papuoštų balkonų galerija
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.12.09 13:44

Aktorės, rašytojos Gražinos Baikštytės balkonas pasipuošė didžiule apsaugine kauke. Taip originaliai jį dekoravo idėjos „Įžiebk Kalėdas balkone“ sumanytojas, fotografas Adas Vasiliauskas, aktorės žentas. Jis džiaugiasi, kad, antradienį paskelbus iniciatyvos startą, atsirado daug norinčiųjų įžiebti šventes savo balkonuose.

Vilniečiai kviečiami saugiai kurti šventinę atmosferą sau ir kaimynams – originaliai dekoruoti namų balkonus. Tokia idėja kilo fotografui A. Vasiliauskui, per pirmąjį karantiną išgarsėjusiam fotografijų ciklu „Karantino portretai“. Nuotraukos, šiltai ir išradingai vaizdavusios namuose likusius vilniečius, pavasarį apskriejo ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį.

Pasak fotografo, prisimindamas, kiek džiaugsmo žmonėms atnešdavo fotosesija dronu pavasarį, dabar, sugrįžus karantinui, nutarė dar kartą pasiūlyti vilniečiams į dabartinę situaciją pažvelgti kūrybiškai, o įdomiausius projektus vėl ketina užfiksuoti naudodamas droną.

A. Vasiliauskas taip pat papuošė vieną iš sostinės balkonų – Kalėdas jis įžiebė aktorės ir rašytojos G. Baikštytės namuose.

„Adas yra mano žentas. Kadangi jo namuose balkono nėra, pasisiūlė papuošti manąjį. Labai pradžiugino, malonu, kai grįždama iš parduotuvės pamatau išpuoštą savo balkoną. Džiugina jis ir kaimynus – dabar ne tik Adas jį fotografuoja dronu, bet ir praeiviai. Manau, kad tai puiki idėja, – kai būriuotis prie pagrindinių miesto eglių negalime, kiekvienas galime turėti savo puošmeną ir ja pasidžiaugti.

Be to, šias šventes visi švęsime kitaip, nei įprasta. Tikriausiai su dukters šeima per Kūčias nesusitiksime, susisiekti ir pasveikinti vieni kitus galėsime tik vaizdo skambučiu, tad kaip šiokią tokią kompensaciją turėsiu bent jau išpuoštą balkoną. Kai tokia situacija, belieka pasidžiaugti tuo, ką turime, ir tuo, kad esame sveiki“, – portalui LRT.lt sako G. Baikštytė.

Jos balkonui reikiamo dydžio apsauginė kaukė buvo pagaminta specialiai. „Iš pradžių pagamintas rėmas, o vėliau ir specialus tentas. Taigi puošmena atsiėjo ne visai pigiai“, – prisipažino A. Vasiliauskas.

Fotografas jau įamžino pirmuosius išpuoštus sostinės balkonus, išsibarsčiusius skirtingose miesto vietose. „Pakviečiau dar septynis menininkus prisidėti ir parodyti savotišką pavyzdį, kaip galima puošti savo namus, bei įkvėpti kitus prisijungti. Projekto startu tapo antradienį pristatyta Jolitos Vaitkutės instaliacija viename iš centre esančių balkonų. Džiugu, kad per pirmą dieną jau užsiregistravo nemažai norinčiųjų dalyvauti“, – pasakoja A. Vasiliauskas, drauge su Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybe inicijuojantis projektą „Įžiebk Kalėdas balkone“.

Vilniečiai kviečiami originaliai dekoruoti savo balkonus ir jų nuotraukomis pasidalyti su projekto organizatoriais. Dalyvių registraciją ir kitą reikalingą informaciją galima rasti projekto svetainėje. Joje taip pat bus publikuojami įamžinti vilniečių balkonai, menininkų darbai ir patarimai, kaip puošti savo erdves, o patį įdomiausią balkoną rinks visi norintieji balsuodami portale LRT.lt.

Viešo internetinio balsavimo metu skaitytojai nuspręs, kuris balkonas sausio 4 d. bus pripažintas kaip įdomiausias, gražiausias ir šventiškiausias visame Vilniuje. Konkurso nugalėtojui atiteks nakvynė dviem asmenims viešbutyje „Pacai“ su pusryčiais didžiajame balkone.

Išpuošti balkonai – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt