Veidai

2020.12.08 18:44

Vienuolio Evaldo Darulio gyvenimas neatsiejamas nuo bėgiojimo – prieš mišias taip ruošiasi pamokslui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.12.08 18:44

Didžiajai daliai bėgikų bėgimas tarsi priklausomybė, tik ne žalinga, o sveika – kartais nebėgus keletą dienų norisi pajudėti ir fiziologiškai, ir psichologiškai, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pažymi vienuolis Evaldas Darulis.

Jis bėgimą atrado prieš 15 metų studijuodamas Italijoje. Sako, mokantis norėjosi ir pajudėti, ne tik sėdėti prie knygų, tad nusprendė bėgioti. „Išbėgęs papėdėje matydavau Florenciją, gražūs vaizdai, šiltas oras...“ – pamena pašnekovas.

Net Šventas Raštas primena, kad kūnas yra Šventosios Dvasios šventovė, tad turi būti gerbiamas ir prižiūrimas, kad būtų galima geriau tarnauti Dievui ir artimui. Kūnas, pasak E. Darulio, kiekvienam duotas kaip dovana – kai žmogus jaučiasi gerai, ir su kitais, esančiais šalia, bendrauja visai kitaip.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. Stebuklas viniliniame albume Vytauto Kernagio 70-mečio proga – daina, kurios negirdėjo niekas

„Labai svarbu nepamiršti, kad juo reikia ir pasirūpinti. Ir ne vien tik mityba, bet ir judesiu, kuris žmogui padeda geriau jaustis net psichologiškai. Kai žmogus juda, sportuoja, jis jaučiasi visai kitaip“, – mintimis dalijasi jis.

Šiandien bėgimas – neatsiejama dvasininko gyvenimo dalis. Karantinas koreguoja įprastą veiklą, nėra varžybų, tačiau prieš karantiną nebuvo dienos, kad E. Darulis nebėgtų.

„Kartais septynis kartus per savaitę, kartais – penkis, keturis... Judi nuolat, aišku, varžybos – labai gera motyvacija todėl, kad žmogus dažnai būna tinginiukas, reikia prisiversti ir pajudėti. Didžiajai daliai bėgikų, manau, bėgimas truputį ir priklausomybės dalis, kuri ne žalinga, o sveika. Kartais nebėgus kažkiek dienų ir fiziologiškai, ir psichologiškai norisi pajudėti“, – pasakoja vienuolis.

Bėgdamas vienas, ne su draugais, E. Darulis kone visada sukalba ir maldą, ypač jei tai varžybos ir tenka bėgti ilgai, pavyzdžiui, bėgant ultramaratoną maldos būna daug. Kartais, jei bėga prieš mišias, prieš išbėgdamas perskaito Evangeliją, o bėgimo metu ruošiasi pamokslui, teigia kunigas.

Plačiau – gruodžio 5 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. Stebuklas viniliniame albume Vytauto Kernagio 70-mečio proga – daina, kurios negirdėjo niekas

Populiariausi