Naujienų srautas

Veidai2016.02.29 12:21

E. Jennings: norėčiau, kad airiai „Eurovizijoje” už mane balsuotų ne dėl tautybės

LRT.lt 2016.02.29 12:21

Nacionalinei „Eurovizijos” atrankai artėjant link finalo, mintys apie konkursą dalyvių neapleidžia net ir laisvalaikiu. Neseniai Kolumbijoje su šeima viešėjusi Erica Jennings ne tik ilsėjosi, bet ir atsakinėjo į gerbėjų klausimus apie „Euroviziją“.

– Ar tiesa, kad „Eurovizijos“ virusu užsikrėtėte dar 2001-aisiais, kai konkurse dalyvavote su grupe „Skamp“?

– Visuomet sakiau, kad jei dar kartą dalyvausiu „Eurovizijoje“, tai tik turėdama tinkamą dainą. Žinau, kad „Leading Me Home“ yra ta daina. Per tuos metus nuo 2001-ųjų kartą ar keliskart buvau pamaniusi, kad turiu tinkamą dainą, bet tuo metu buvo pasikeitusios nacionalinės atrankos taisyklės – kūriniai nepriklausė jų atlikėjams, visi dalijosi dainomis. Tokiame žaidime dalyvauti aš nenorėjau. O kai tik parašiau dainą „Leading Me Home“, iškart pagalvojau apie „Euroviziją“.

– Kokie pokyčiai įvyko „Eurovizijoje“ nuo tada, kai ten dalyvavote?

– „Eurovizija“ labai pasikeitė nuo 2001-ųjų. Ji tapo žymiai didesnė, konkurse savo vertinimus skelbia ne tik žiūrovai, bet ir komisija, atsirado du pusfinaliai. Tad įvyko tikrai daug pokyčių. Čia dalyvauja daugiau valstybių, ir man tai patinka, nes jos įneša įvairovės.

– Jūsų vyras Jurgis Didžiulis taip pat dalyvavo „Eurovizijoje“ su grupe „InCulto“ 2010-aisiais. Ar dalyvavimas „Eurovizijoje“ yra Jūsų šeimos užsiėmimas?

– Taip, mano vyras iš tiesų dalyvavo „Eurovizijoje“ su puikia daina „Eastern European Funk“. Ir ne, dalyvavimas šiame konkurse nėra mūsų šeimos užsiėmimas.

– Visai neseniai su vyru atšventėte sutuoktuvių metines Kolumbijoje. Jis, kartu su Jūsų dviem sūnumis, sukūrė dainos „Leading Me Home“ vaizdo klipą. Jis nufilmuotas naktį baseine. Kaip Jums kilo ši mintis?

– Šiuo metu vis dar esame Kolumbijoje, kur iš tiesų švenčiame devintąsias vedybų metines. Aš ir mano vyras esame kartu daugelį metų. Jam kilo idėja sukurti vaizdo klipą mano eurovizinei dainai. Jurgis kartu su vaikais paruošė aplinką filmavimui – šalia baseino uždegė žvakutes, paruošė reikalingą techniką. Tai – tikrai įsimintina sukaktuvių dovana, kurios aš niekuomet nepamiršiu.

– Šiuo metu yra kuriamas oficialus dainos vaizdo klipas. Kaip ir kur jį nufilmavote?

– Taip, iš tiesų yra kuriamas dainos vaizdo klipas. Jis buvo filmuojamas Lietuvoje, išskirtinai gražioje vietoje – Ventės rage. Filmavimas truko tris dienas, tuo metu buvo labai šalta, bet manau, kad buvo tikrai verta. Vietovė – neįtikėtinai graži, tad klipe bus išskirtinių kadrų. Klipas paremtas graikų mitu „Orfėjas ir Euridikė“. Bet norėčiau, kad kiekvienas, pamatęs vaizdo klipą, atrastų savo prasmę.

– Ar niekad nekilo mintis dalyvauti Airijos „Eurovizijos“ atrankoje?

– Aš esu airė, gimusi toje šalyje, abu mano tėvai taip pat yra iš Airijos. Bet daugiau nei pusę savo gyvenimo aš gyvenu Lietuvoje. Savo gimtąją šalį palikau, kai man buvo dvylika. Manau, kad tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl aš niekada nebandžiau atstovauti gimtajai šaliai šiame konkurse. Mano namai yra Vilniuje, Lietuvoje, kur gyvenu su savo šeima.

Kita vertus, nors Vilnių vadinu savo namais, nesijaučiu lietuvė. Aš visuomet būsiu airė. Airijoje yra dalykų, kurių aš ilgiuosi – airiško humoro jausmo, Airijos kraštovaizdžio, skirtingų stilių muzikos. Kasmet džiaugiuosi galėdama grįžti į tą šalį ir susitikti su savo giminaičiais.

– Airija pateko į tą patį „Eurovizijos“ pusfinalį, kaip ir Lietuva. Tad jei laimėtum nacionalinę atranką, galėtum tikėtis Airijos piliečių palaikymo.

– Aš tikiuosi, kad Airijos žmonės balsuotų už mane ne todėl, kad esu airė, o todėl, kad „Leading Me Home“ yra nuoširdi ir prasminga daina, artima ne tik Airijos, bet ir Europos žmonėms.

– Kodėl atlikėjams yra svarbu dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse?

– „Eurovizija“ yra legendinis dainų konkursas. Aš augau žiūrėdama jį. Manau, kad didžiausią įtaką man padarė ankstyvoji „Eurovizija“, kurioje, akompanuojant orkestrui, dainuodavo „ABBA“ ir kiti garsūs atlikėjai.

Dabar ji yra žymiai didesnė, konkurse dalyvauja žymiai daugiau šalių, atliekama muzika taip pat yra gerokai įvairesnė, ir tai yra puiku. Manau, kad būti šio legendinio konkurso dalimi yra labai šaunu. Be to, tai yra tam tikra platforma, kur atlikėjai gali pristatyti savo dainas didelei auditorijai. Juk to siekia kiekvienas artistas ir dainų autorius.

Šia daina aš perteikiu savo jausmus. „Leading Me Home“ yra apie susidūrimus su baimėmis, kliūčių įveikimą, atkaklumą, ryžtą, grįžimą į save. Manau, kad kiekvienas yra bent kiek susijęs su šiomis emocijomis.

Pasiklausyti interviu galite įraše:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi