Veidai

2020.12.04 15:28

Dėl pandemijos perkeltą Statkevičiaus kolekcijos pristatymą žiūrovai išvys vasarį

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.12.04 15:28

Dizaineris Juozas Statkevičius įsitikinęs – mados kultūros negali sužlugdyti joks virusas. Portalui LRT.lt jis sako, kad dėl koronaviruso grėsmės perkeltą jo kolekcijos pristatymą virtualioje erdvėje bus galima išvysti po švenčių – tikriausiai vasario pradžioje.

Koronaviruso grėsmė šiemet sujaukė garsiausių mados kūrėjų planus – dauguma Londono, Milano, Niujorko ir Paryžiaus mados savaičių kolekcijų pristatymų persikėlė į virtualią erdvę. Virtualiai savo kolekciją nusprendė pristatyti ir vienas ryškiausių Lietuvos dizainerių J. Statkevičius.

Gruodžio 5-ąją Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“ turėjo įvykti J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymas, tačiau likus daugiau nei mėnesiui iki renginio dizaineris pranešė, kad pristatymas dėl koronaviruso grėsmės keliasi į virtualią erdvę, o taip pat neįvyks numatytą dieną.

„Planuojama, kad kolekcijos pristatymas įvyks jau po Naujųjų, vasario 2-ąją, – portalui LRT.lt sako J. Statkevičius. – Mados kultūros joks koronavirusas nesužludys – grožis išgelbės pasaulį!“

Kūrėjas tikisi, kad kitąmet pavyks surengti du pristatymus, nors patikina, kad tai – brangus malonumas: „Investuojama į audinius, batus, dekoracijas, paprastai mano kolekcijų modelius demonstruoti atvyksta manekenės, besidarbuojančios užsienyje, jų įvaizdžiu rūpinasi grimerės, plaukų stilistai, pasiruošti padeda asistentai, o kur dar personalas besidarbuojantis su apšvietimu ir visa kita.“

Kalbėdamas apie tai, kad kolekciją teks pristatyti virtualioje erdvėje dizaineris portalui LRT.lt sakė, kad kolekcijos pristatymą galės pamatyti visi norintys. „Labai džiaugiuosi, kad mano kolekciją dabar galės stebėti pasaulinė mados auditorija“, – trumpai situaciją pakomentavo kūrėjas.

Praėjusiais metais kūrėjas savo kolekciją pristatė Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“, kur driekėsi 150 m. ilgio podiumas. J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymai kasmet sulaukia daugybės dėmesio, o skaičiuodamas 32-uosius kūrybos metus jis džiaugiasi, kad nuveikta labai daug – drabužių kolekcijos, kvepalai, pristatymai Paryžiuje kartu su pasaulio mados grandais ir kita.