Veidai

2013.03.04 10:32

Balionas nuskrido nesprogęs beveik 17 tūkst. kilometrų

LRT.lt2013.03.04 10:32

Šešiamečio į orą su laišku paleistas helio balionas nuskrido beveik 17 tūkst. kilometrų ir pasiekė Australiją.

Šešiamečio į orą su laišku paleistas helio balionas nuskrido beveik 17 tūkst. kilometrų ir pasiekė Australiją.

Joshua Blackaby, paleidęs savo balioną su žinute, gyvena Anglijoje (Didžioji Britanija). Vieną dieną jį pasiekė laiškas – mergaitė, gyvenanti Sidnėjuje, parašė berniukui, kad jo balionas sėkmingai pasiekė Australiją. Jį mergaitė esą iškrapščiusi iš medžio savo kieme.

„Negaliu patikėti, kad mano balionas nuskrido taip toli. Nekantrauju atrašyti tai mergaitei“, – morror.co.uk komentavo šešiametis.

J. Blackaby balionas kartu su dar 299-iais balionais mokyklos kieme buvo paleistas į orą dar 2012 m. gruodį. Kiek yra žinoma, kai kurie balionai sėkmingai pasiekė Olandiją, Daniją. Minėto berniuko balionas nuskrido nesprogęs toliausiai iš visų.

„Be galo nustebome, kai Joshua gavo laišką iš tos mergaitės. Jis atplėšė voką ir perskaitė gautą žinutę prieš visą klasę. Jam rašė mergaitė, vardu Millie. Ji gyvena 80 kilometrų nuo Sidnėjaus“, – nupasakojo detales J. Blackaby mokytoja Suzanne Hemmings.

Berniukui iš tiesų rašė ne pati mergaitė, bet kažkas iš suaugusiųjų. Žinutė skambėjo taip: „Sveiki. Mano vardas Millie. Aš radau tavo balioną savo kiemo medyje. Siunčiu tau jį atgal.“

Akcijos organizatoriai teigia laukiantys specialistų komentaro, kokiu keliu paprastas helio balionas galėjo nukeliauti taip toli. Ši informacija, tikima, padės vaikams mokytis geografijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.