Veidai

2020.12.02 13:00

„Džuno“ žvaigždė pranešė esąs translytis asmuo ir prisistatė kaip Elliotas Page`as

LRT.lt2020.12.02 13:00

„Oskarui“ nominuotos juostos „Džuno“ (angl. „Juno“) žvaigždė pranešė esąs translytis asmuo ir socialiniame tinkle prisistatė kaip Elliotas Page`as, rašo BBC.

Kanadoje gimęs aktorius, kurį iki šiol žinojome kaip Ellen Page, teigia „negalintis žodžiais apsakyti, koks nuostabus jausmas yra galų gale pamilti save tiek, kad galėtum pripažinti savo tikrąją savastį“.

„Man patinka, kad esu translytis ir man patinka, kad esu „queer“, – tviteryje rašo 33-ejų aktorius.

E. Page`as taip pat pasinaudojo savo įrašu, kad atkreiptų dėmesį į translyčių asmenų diskriminacijos problemą.

„Tiesą sakant, nepaisant to, kad dabar jaučiuosi be galo laimingas ir žinau, kiek turiu privilegijų, aš taip pat labai bijau. Bijau įkyrumo, neapykantos, „pašaipų“ ir smurto. Kad būtų aiškiau, noriu pasakyti, jog nesistengiu prislopinti džiaugsmo šia man ypatinga proga, tačiau noriu atkreipti dėmesį į bendrą vaizdą. Statistika šokiruojanti“, – rašo aktorius.

Kreipdamasis į translyčių asmenų bendruomenę, E. Page`as sakė darysiantis viską, kad pakeistų pasaulį į gera.

Tarptautinio pripažinimo E. Page`as sulaukė nusifilmavęs 2007 m. juostoje „Džuno“, kur įkūnijo nėščią paauglę.

Aktorius taip pat yra vaidinęs filmuose „Pradžia“ (angl. „Inception“), keliose „Iksmenų: (angl. X-Men“) dalyse, „Netflix“ seriale „Skėčio akademija“ (angl. „The Umbrella Academy“).

Apie savo homoseksualumą E. Page`as prakalbo 2014 m., Las Vegase susirinkusiai auditorijai pasakęs: „Pavargau slėpti ir pavargau meluoti nutylėdamas.Aš ilgus metus kentėjau, bijodamas atvirai kalbėti. O šiandien stoviu čia ir matau jus visus kitoje to skausmo pusėje“.

Nuo tada, kai prisipažino esąs homoseksualus, E. Page`as garsėja kaip bene atviriausiai apie LGBT problemas kalbantis Holivudo aktorius. Jis yra susituokęs su choreografe Emma Portner.