Veidai

2020.12.01 13:55

Melania Trump Kalėdoms papuošė Baltuosius rūmus: dekoracijose – dėmesys kovojantiesiems su COVID-19

LRT.lt2020.12.01 13:55

Pirmoji Jungtinių Amerikos Valstijų pora Donaldas Trumpas ir Melania Trump Baltuosiuose rūmuose sutinka jau ketvirtąsias – paskutines – Kalėdas. Paskutinį lapkričio savaitgalį rūmuose plušėjo daugiau nei 125 savanoriai, prezidento rezidenciją pavertę įspūdinga Kalėdų pasaka, rašo CNN. Panašu, jog šie metai – kol kas vieninteliai, kai M. Trump išrinktos šventinės dekoracijos nesulaukia kritikos.

Žinia, kad Baltieji rūmai jau pasipuošė Kalėdoms, tviteryje tradiciškai pasidalijo pirmoji JAV ponia M. Trump. Ištaigingai dekoruotų rūmų nuotraukomis pasidalinta ir oficialioje Baltųjų rūmų tviterio paskyroje.

Šių metų Baltųjų rūmų dekoracijų tema – „America the Beautiful“ (liet. gražioji Amerika) – dedikuojama Jungtinių Valstijų tautos didybei, rašoma oficialiame Baltųjų rūmų interneto puslapyje.

„Pastaruosius ketverius metus man teko garbė nukeliauti į nuostabiausias mūsų šalies vietas ir susitikti su labiausiai atsidavusiais ir patriotiškiausiais Amerikos gyventojais. Ryšys, jungiantis visus amerikiečius nuo vienos pakrantės iki kitos, yra padėka mūsų tradicijoms, istorijai ir vertybėms, kurios ir įkvėpė šių metų Kalėdų dekoracijas.

Ačiū visiems darbuotojams ir savanoriams, pasirūpinusiems, kad Žmonių namai būtų pasirengę švenčių sezonui. Visiems linkiu laimingų Šv. Kalėdų ir laimingų bei sveikų Naujųjų metų“, – Baltųjų rūmų puslapyje cituojama pirmoji JAV ponia M. Trump.

Internete tradiciškai pasirodė ne tik Kalėdoms papuoštų Baltųjų rūmų nuotraukos, bet ir kasmet tūkstančius kartų peržiūrimas šventinis vaizdo įrašas.

Šiemet Baltieji rūmai buvo puošiami atsižvelgiant į šio meto aktualijas. Raudonojo kambario dekoracijomis siekiama pagerbti sunkiausiai COVID-19 pandemijos kontekste dirbančius žmones. Šiame kambaryje eglutė papuošta žaisliukais, simbolizuojančiais šiukšlių vežėją, mokslininką, slaugytoją, kitus medicinos darbuotojus.

„Šlovė Amerikos kasdienybės didvyriams, atsiduriantiems priešakinėse kovos su koronavirusu linijose. Rankų darbo žaisliukai skirti pabrėžti daugybės profesijų atstovų ir savanorių, nesavanaudiškai gelbėjančių savo bendruomenes, svarbą“, – nurodoma M. Trump kanceliarijos komentare.

Šiemet Baltuosius rūmus puošia 106 Kalėdų vainikai, 62 eglės, daugiau nei 350 metrų girliandų, daugiau nei 17 tūkst. kaspinų ir daugiau nei 150 rūšių gėlių ir kitų augalų.

Manoma, jog, nepaisydami pandemijos, pirmoji JAV ponia ir prezidentas D. Trumpas šiemet Baltuosiuose rūmuose tradiciškai rengs kalėdinius vakarėlius. Žinoma, nebus pamirštos rekomenduojamos apsaugos priemonės, rašo CNN.

M. Trump kanceliarija taip pat nurodė, jog pirmoji ponia asmeniškai rinko Baltųjų rūmų dekoracijas. Šiemet papuošimais pagerbti ne tik kovos su pandemija liudininkai, tačiau ir buvęs JAV prezidentas Johnas F. Kennedy. Viena eglutė papuošta žaisliukais su jo portretu ir burlaiviais. Žaliaskarė pastatyta netoliese J. F. Kennedžio ir jo žmonos protretų.

Pagrindinė Baltųjų rūmų eglė stūkso Mėlynajame kambaryje, ji dekoruota visos šalies vaikų kurtais ir į prezidento rezidenciją atsiųstais papuošimais.

Baltųjų rūmų šventinės dekoracijos kasmet sulaukia didžiulio žmonių dėmesio. Tiesa, pastaruosius trejus metus reakcijos buvo ne itin teigiamos.

LRT.lt primena, jog pasirodžius praėjusių metų Baltųjų rūmų Kalėdų dekoracijoms, socialiniuose tinkluose vieni papuošimus gyrė, o kiti negailėjo kritikos. Komentaruose buvo klausiančių, kiek puošmenos kainavo, kai kurie žmonės „Amerikos dvasia“ pavadintose dekoracijose neįžvelgė patriotiškumo apraiškų.

2018 m. Baltiesiems rūmams M. Trump išrinktos kalėdinės dekoracijos taip pat susilaukė kritikos. Internetinėje erdvėje ėmė plisti komentarai, jog išrikiuotos raudonos spalvos eglės primena sceną iš siaubo filmo „Švytėjimas“ ar net ištrauką iš serialo „Tarnaitės pasakojimas“, kuriame raudonai rengėsi serialo veikėjos.

Pati M. Trump į jai žeriamą kritiką sureagavo atkirsdama, jog kiekvieno skonis – skirtingas. „Gyvename 21-ajame amžiuje ir visi turi skirtingą skonį. Manau, kad jos (eglės – LRT.lt) atrodo fantastiškai“, – M. Trump citavo „Times“.

Auditorijai neįtiko ir pačių pirmųjų JAV prezidento D.Trumpo ir M. Trump Kalėdų dekoracijos. 2017 m. Baltuosius rūmus papuošusios koridorių primenančios baltų šakų dekoracijos internetinėje erdvėje buvo vadinamos Narnija ir lyginamos su seriale „Keisti dalykai“ (angl. Stranger Things) rodomu baisiu fantastiniu pasauliu, rašė leidinys „Times“.

Visgi šiemet situacija kitokia. Kaip rašo leidinys „NY Times“, tiek užsienio žiniasklaida, tiek interneto komentatoriai kol kas į M. Trump išrinktas šių metų kalėdines dekoracijas žvelgia pritariančiai ir internete net stebisi, kad Baltuosiuose rūmuose šiemet viskas atrodo „normaliai“.

Kalėdoms pasiruošę Baltieji rūmai – nuotraukų galerijoje.